آچار آلن

آچار آلن: قیمت و خرید انواع آچار آلن در ابعاد مختلف [آبان 1402]

قیمت و خرید آچار آلن در سایت کولیس

آچار آلن یکی از انواع آچار و ابزاردستی برای باز و بسته کردن پیچ‌های آلن است. پیچ‌های آلن عموماً به شکل‌ شش‌ضلعی است و درون قطعات بسته می‌شوند. این مدل ابزار عموماً به شکل L است و دارای مقطع‌های شش‌ضلعی است. آچار آلن‌های در سایزها و اندازه‌های مختلفی متناسب با اندازه پیچ‌های آلن وجود دارد. ست‌های آچار آلن دربرگیرنده سایزهای مختلف پیچ‌ها است تا یک ست کام به‌طورکلی بتواند همه پیچ‌ها را باز و بسته کند. آچارهای آلن از آلیاژهای مختلفی ساخته‌شده‌اند که آلیاژ فولادی آن‌ها از همه بهتر است. همچنین امروزه پیچ‌های آلن با شکل ستاره‌ای در لوازم و صنایع مختلف وجود دارد که آچارهای آلن ستاره‌ای به این منظور در بازار وجود دارد.

کاربرد آچار آلن

آچار آلن در صنعت‌های مختلفی کاربرد دارد. به دلیل استفاده گسترده پیچ‌های آلن در دستگاه و ابزارهای مختلف، آچارهای آلن در تعمیرگاه‌های خودرو، یخچال‌ها و حتی کارگاه‌های چوب مانند مبلمان سازی بسیار کاربرد دارند. همچنین این آچار در صنعت‌های تولیدی مانند خودروسازی، کارخانه‌های لوازم‌خانگی نیز کاربرد دارند تا محصولات شکل نهایی خود را بهترین نحوه پیدا کنند. کاربردهای دیگر آچار آلن در دوچرخه‌سازی‌ها است، بسیاری از قطعات دوچرخه با این مدل پیچ‌ها فیکس می‌شوند و همچنین تعمیرات وسایل الکترونیکی، برخی از پیچ‌ها به‌کاررفته در گوشی‌ها و وسایل هوشمند از این قبیل پیچ‌ها هستند.

انواع آچار آلن

امروز آچار‌های آلن با توجه به ظاهرشان در انواع مختلفی به ابزار عرضه می‌شوند:

این مدل آچار مانند چاقوی جیبی است و از بغل باز می‌شود و آچارهای آلن در سایزهای مختلف در بنده فلزی آن جمع می‌شود و دارای کاربرد چندمنظوره است.

 آچار آلن کمربندی

آچار آلن کمربندی به‌صورت چندتایی و عموماً به شکل L در یک قاب قرارگرفته‌اند. این قاب مانند یک قلاب کمربندی دور آچارهای آلن پیچیده می‌شود.

 آچار آلن پیچ‌گوشتی

این مدل آچارها به شکل پیچ‌گوشتی هستند و هر آچار مخصوص یک پیچ آلن است.

آچار حلقه‌ای

این مدل آچارها مانند یک دسته کید در درون یک حلقه قرار می‌گیرند تا هرکدام از هر آچارها با اندازه پیچ به‌راحتی استفاده شوند.

آچار آلن ستاره‌ای

آچار آلن ستاره به مقطع آچار آلن برمی‌گردد که برخلاف شکل شش‌ضلعی دارای مقطع ستاره‌ای است این مدل آچار در انواع بالا موجود است.

قیمت آچار آلن

قیمت آچار آلن در مرحله اول به کامل بودن ست‌ اندازه‌ها بستگی دارد. علاوه بر این عواملی مانند آلیاژ محکم و قوی و مقاوم بودن در برابر ضربه، سایش، زنگ‌زدگی، حرارت، خوردگی تأثیرگذار است. این عوامل در عمر آچار و کارایی آن‌ها تأثیر بسیار دارد.

خرید آچار آلن  در فروشگاه ابزار آلات و تجهیزات صنعتی کولیس

در هنگام خرید آچار آلن باید به نکات مختلفی توجه کرد. در مرحله اول یک آچار آلن باکیفیت دارای یک آلیاژ مقاوم با آبکاری قوی است تا آچار از هرگونه خوردگی و زنگ‌زدگی در امان باشد. در هنگام تهیه آچار آلن کمربندی از سالم بودن قاب آن باید اطمینان حاصل کنید و درنهایت آچار آلن هم به‌صورت تکی هم به‌صورت ست کامل عرضه می‌شود توصیه ما این است ست کامل آچار آلن را تهیه کنید تا پاسخ‌گو همه نیاز‌های شما باشد. ما در سایت کولیس امکان خرید آنلاین آچار آلن باکیفیت در برندهای مختلف از جمله رونیکس، توسن، وینکس و... را برای شما فراهم کرده‌ایم:

زیر مجموعه ها

6 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 6 از 6 مورد