مجله صنعتی کولیس

 • بررسی سیستم تعلیق خودرو و اجزای آن در مجله صنعتی کولیس
  بررسی سیستم تعلیق خودرو و اجزای آن در مجله صنعتی کولیس
  221 بازدید پسندیدن

  سیستم تعلیق خودرو بخشی از خودرو است که ارتعاشات و تکانه‌های ناشی از حرکت خودرو بر روی جاده و سطوح ناهموار را دفع می‌کند. این سیستم از بدنه و سرنشینان خودرو محافظت می‌کند و حس نرم بودن رانندگی را القا می‌کند. این سیستم شامل قطعات اصلی فنرها، کمک فنرها، ستنون نگهدارنده و چرخ‌هاست. همچنین سیستم تعلیق ارتباط بین چرخ‌ها با محور جلو و عقب، شاسی‌ها و زمین را برقرار می‌کند.

  ادامه مطلب
 • نکات نگهداری از ابزار شارژی و افزایش طول عمر استفاده از آنها
  نکات نگهداری از ابزار شارژی و افزایش طول عمر استفاده از آنها
  262 بازدید پسندیدن

  امروزه به طور فزاینده‌ای شاهد تولید ابزارهای شارژی هستیم که تنها با یکبار شارژ کردن، ساعت‌ها کار مفید می‌کنند. افرادی که تحولات بازار را بررسی می‌کنند، متوجه هستند که هرچه ابزارها بیشتر شارژی شوند، قیمت بالاتری نیز دارند و به همین منظور باید از این ابزارها مراقبت بیشتری به عمل آورد. به طوری که ابزارهایی مثل دریل شارژی، مته شارژی، اره برقی، فرز شارژی، منگنه کوب شارژی و ... در کارهای کارگاهی و تولیدی نقش برجسته‌ای دارند.

  ادامه مطلب
 • علائم و نشانه های خرابی تسمه پروانه و بررسی عملکرد تسمه پروانه
  علائم و نشانه های خرابی تسمه پروانه و بررسی عملکرد تسمه پروانه
  387 بازدید پسندیدن

  تسمه‌ها شامل ریسمان‌های به هم پیوسته محکم و انعطاف پذیری هستند که از نیروی چرخشی را به محلی دیگر منتقل می‌کنند. تسمه‌ها اغلب ساختار مشابهی دارند اما از نظر جنس ممکن است متفاوت باشند. تسمه‌ها از ترکیب موادی مثل نخ، الیاف مصنوعی، پلاستیک و ... تولید می‌شوند. همچنین ممکن است از یک روکش بر روی سطح این تسمه‌ها استفاده شود.

  ادامه مطلب
 • معرفی انواع سنباده و دستگاه سنباده زن و کاربرد های آن مجله صنعتی کولیس
  معرفی انواع سنباده و دستگاه سنباده زن و کاربرد های آن مجله صنعتی کولیس
  320 بازدید پسندیدن

  سنباده ابزاری برای ساییدن، پرداختن است اما خرید سنباده با اهداف مختلفی صورت می‌گیرد. در اغلب موارد از این ابزار برای صاف کردن و صیغل دادن سطوح زبر و خشن به کار می‌رود. همچنین سطوح صافی که لازم است چسب زده شوند با استفاده از این ابزار سخت می‌شوند. سنباده‌ها در صنایع مختلفی کاربرد دارند که صنعت چوب و ام دی اف یکی از مهم‌ترین آنهاست. از دیگر کاربردهای متداول این ابزار می‌توان به پولیش کردن سطح خودرو، تولید ظروف و فلزکاری اشاره کرد.

  ادامه مطلب
 • بررسی عملکرد سنگ رومیزی و شاخص های انتخاب بهترین سنگ رومیزی
  بررسی عملکرد سنگ رومیزی و شاخص های انتخاب بهترین سنگ رومیزی
  323 بازدید پسندیدن

  سنگ رومیزی یک دستگاه اختصاصی برای انجام کارهای برقی و کارآمد برای انجام کارهای صنعتی و نیمه صنعتی در  کارگاه‌هاست. با استفاده از سنگ رومیزی فرایندهای صنعتی مثل سایش، شکل دهی و حتی تمیز کردن انواع قطعات سنگی در اندازه‌های مختلف انجام می‌شود.می‌توان گفت که این دستگاه نوعی سنباده صنعتی است که با سرعت زیادی عمیات سنگ زنی و سنباده کاری اجسام سخت را انجام می‌دهد.  بنابراین شرکت‌هایی که به پولیش و سنگ زنی احتیاج دارند برای افزایش سرعت کار خود از سنگ رومیزی استفاده می‌کنند.  این دستگاه انواع مختلف در...

  ادامه مطلب
 • معرفی و بررسی انواع پمپ ها
  معرفی و بررسی انواع پمپ ها
  244 بازدید پسندیدن

  پمپ نوعی تلمبه است که برای جابجایی گازها و مایعات به کار می‌رود و بر اساس کارایی که در انتقال سیالات دارد به سه نوع بالابر مستقیم، گرانشی و جابجایی تقسیم می‌شود. پمپ‌ها کاربردهای مختلفی دارند که از میان آنها می‌توان به پمپ آب و پمپ باد اشاره کرد که هر کدام از اسمشان مشخص است که چه سیالی را جابجا می‌کنند. طبق برآوردها ارزش بازار پمپ‌ها در سال 2018 بیش از 80 میلیارد دلار بوده است که اهمیت آن را نشان می‌دهد. در ادامه به انواع پمپ و ویژگی‌های آنها اشاره می‌کنیم.

  ادامه مطلب
 • معرفی هوابرش، بررسی مزایا و روش های استفاده از انواع هوا برش
  معرفی هوابرش، بررسی مزایا و روش های استفاده از انواع هوا برش
  327 بازدید پسندیدن

  ادغام اکسیژن و گاز برای برش انواع فلزات را هوابرش می‌نامند. البته همانطور که گفتیم این روش کمی قدیمی بوده و روش‌های جایگزین زیادی با توجه به پیشرفت تکنولوژی وجود دارد. اما با توجه به هزینه مقرون به صرفه هوابرش و قیمت دستگاه هوا برش، این روش کاربردهای زیادی دارد. 

  ادامه مطلب
 • معرفی رنده برقی نجاری، اجزای آن و بررسی نکات ایمنی و نگهداری از رنده برقی نجاری
  معرفی رنده برقی نجاری، اجزای آن و بررسی نکات ایمنی و نگهداری از رنده برقی نجاری
  280 بازدید پسندیدن

  رنده برقی نجاری دستی یکی از ابزارهای پرکاربرد نجاری است که برای بریدن چوب استفاده می‌شود. این دستگاه از نظر ابعاد کوچک‌تر از کف رنده است و برای استفاده از آن باید رنده را روی قطعات چوب حرکت دهید. از این دستگاه می‌توان برای شکل دادن به چوب در حالت‌های مختلف استفاده کرد؛ کارهایی مثل پخ زدن لبه چوب، برش چوب، ایجاد دو راهه و مسطح ردن چوب و ... با این دستگاه قابل انجام‌اند.

  ادامه مطلب
 • معرفی سوزن انژکتور، علائم خرابی و روش های شستشوی آن
  معرفی سوزن انژکتور، علائم خرابی و روش های شستشوی آن
  233 بازدید پسندیدن

  سوزن انژکتور وظیفه ی پاشش سوخت را در داخل موتور خودرو به عهده دارد. این پاشش روی سوپاپ هوا در زمان مکش انجام میگیرد که این میزان پاشش توسطECU به صورت زمان بندی انجام میگیرد. هرچقدر که پاشش ذرات سوخت ریزتر باشد، ترکیبشان با هوا بهتر خواهد بود و سوخت کامل تر میشود و موتور هم بهتر کار خواهد کرد.

  ادامه مطلب
 • معرفی انواع جرثقیل های متحرک
  معرفی انواع جرثقیل های متحرک
  263 بازدید پسندیدن

  جرثقیل سازه ای است که امروزه در صنعت، کاربرد های بسیار زیادی دارد. به انجام رساندن حجم بالای کار و همچنین، انجام شدن کارهایی که انسان به تنهایی قادر به انجام آن ها نیست از جمله کارهایی است که جرثقیل ها برای آن ساخته شده اند. امروزه، جرثقیل های متعددی در صنعت وجود دارد. سازه هایی که هر کدام از آن ها، با توجه به نیاز های جامعه ساخته شده اند ووجود آن ها در بازار تبدیل به یک نیاز شده بود. در ادامه این مطلب، شما را با برخی از جرثقیل های متحرک آشنا کرده ایم.

  ادامه مطلب
 • الکتروموتور های صنعتی و انواع آن ها
  الکتروموتور های صنعتی و انواع آن ها
  199 بازدید پسندیدن

  امروز در صنعت، بنا به نیاز ها و استفاده های مختلف، محصولات صنعتی مختلفی نیز تولید می شود. الکتروموتور های صنعتی نیز سازه هایی هستند که امروزه، جایگاه خاصی در صنعت دارند. در واقع باید اشاره کنیم که امروزه، در بسیاری از ماشین آلات صنعتی و حتی لوازم و تجعیزاتی که به طور روزانه مورد استفاده قرار می گیرند، از موتور های الکتریکی استفاده شده است. و بنا به همین مساله، انواع مختلفی از آنها در بازار وجود دارد. اما با این وجود هر کدام از این موتور های صنعتی، دارای ویژگی های خاصی می باشد .

  ادامه مطلب
 • برخورددهنده هادرونی بزرگ (LHC) | بزرگترین ماشین دنیا
  برخورددهنده هادرونی بزرگ (LHC) | بزرگترین ماشین دنیا
  241 بازدید پسندیدن

  علم به طور روزانه در حال پیشرفت است. همه روزه انسان ها، اقدام به کشف اطلاعات و دانشی جدید از دنیا می شوند و به واسطه آن اقدام به تولید محصولات و ماشین آلات جدید می کنند. شاید باورش کمی سخت باشد اما باید اشاره کنیم که امروزه، ماشینی در جهان وجود دارد که گفته شده است می تواند منجر به نابودی کره زمین شود. اما با این وجود با استفاده از آن می توان به اطلاعات بی نظیر و بسیار خاصی از جهان هستی دست پیدا کرد. این ماشین، به میزان قابل توجهی بزرگ می باشد.

  ادامه مطلب
Showing 1 to 12 of 98 (9 Pages)