مجله صنعتی کولیس

 • اره فلکه (نواری) چیست؟ کاربرد و انواع اره فلکه نجاری
  اره فلکه (نواری) چیست؟ کاربرد و انواع اره فلکه نجاری
  8 بازدید پسندیدن

  در صنعت چوب از انواع اره‌ها برای برش‌کاری قطعه‌های چوبی استفاده می‌شود، یکی از معروف‌ترین و پرکاربردترین ابزارهای برش اره فلکه یا همان اره نواری است. اره فلکه دارای ساختار ساده است که از آن برای برش‌کاری صاف و منحنی قطعه‌های چوب استفاده می‌شود. 

  ادامه مطلب
 • بهترین برند تولید کننده اره زنجیری چیست؟
  بهترین برند تولید کننده اره زنجیری چیست؟
  22 بازدید پسندیدن

  اره زنجیری که در ایران به‌عنوان اره‌برقی شناخته می‌شود، یک ابزار برش بسیار قدرتمند‌است که کاربرد بسیار وسیعی در صنایع چوب و جنگل‌داری دارد. اره‌برقی‌ها دارای انواع مختلف هستند که هرکدام قدرت و ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارا هستند. برندها متفاوت داخلی و خارجی اره زنجیری را در مدل‌های مختلف تواید می‌کنند

  ادامه مطلب
 • اره فارسی بر چیست؟ بررسی جامع انواع آن
  اره فارسی بر چیست؟ بررسی جامع انواع آن
  20 بازدید پسندیدن

  اره فارسی بر با برش‌های زاویه‌دار یکی از ابزارهای کاربردی در صنایع مختلف است این اره باقابلیت تعویض تیغه می‌تواند متریال‌های مختلف را فارسی بر کند. اره فارسی دارای انواع مختلفی هستند که هرکدام کارکرد خاص خود را دارند و در هنگام استفاده از آن‌ها باید نکاتی مهارتی و ایمنی را رعایت کرد.

  ادامه مطلب
 • معرفی جامع اره میزی و کاربردهای آن
  معرفی جامع اره میزی و کاربردهای آن
  19 بازدید پسندیدن

  یکی از ابزارهای بسیار ضروری در کارگاه‌های تولیدی و نجاری‌ها اره میزی است. این ابزار برای برش صفحات بزرگ با ضخامت محدود است. اره میزی دارای ساختاری نسبتاً پیچیده است که با پیشرفت فنّاوری مجهز به ابزارهای پیشرفته‌تر شده است تا عملیات برش کاری را بهتر و دقیق تر انجام دهد.

  ادامه مطلب
 • معرفی جامع اره عمود بر و نحو کارکردن با آن
  معرفی جامع اره عمود بر و نحو کارکردن با آن
  23 بازدید پسندیدن

  یکی از اره‌برقی‌های رایج در صنایع برای انجام عملیات برشکاری اره عمود بر یا اره چکشی است. اره عمود بر می‌توانند عملیات برش‌کاری صاف و منحنی را باظرافت و دقت بسیار بالا انجام دهد. 

  ادامه مطلب
 • تفاوت اره افقی بر با اره دیسکی
  تفاوت اره افقی بر با اره دیسکی
  17 بازدید پسندیدن

   اره‌برقی افقی بر و اره‌برقی گرد بر دو اره بسیار رایج در کارگاه‌ها و نجاری‌ها است. هرکدام از این اره‌ها با طراحی ویژه خود دارای کاربردهای خاصی هستند. مدل بدنه و تیغه برش این اره‌ها اساس تفاوت این دو اره است که نوع برش و کارکرد آن‌ها را زمینه‌های مختلف متفاوت کرده است

  ادامه مطلب
 • کاربردی ترین ابزار آلات تراشکاری و برشکاری
  کاربردی ترین ابزار آلات تراشکاری و برشکاری
  12 بازدید پسندیدن

  در تراشکاری از ابزارآلات گسترده و متنوعی استفاده می‌شود تا قطعات پیچیده با دقت بسیار بالا تولید شوند. ابزارآلات تراشکاری شامل ماشین‌ابزارهای تراشکاری، تیغه‌ها و مته‌های برش و ابزار‌های عمومی که هرگاه تراشکاری به آن نیاز دارد می‌شود. 

  ادامه مطلب
 • مهمترین ابزار آلات سیم پیچی
  مهمترین ابزار آلات سیم پیچی
  12 بازدید پسندیدن

  سیم‌پیچی موتور باعث می‌شود هنگامی‌که به الکترومتور جریان الکتریکی وارد می‌شود، جریان الکتریکی تبدیل به انرژی مکانیکی شود . سیم‌پیچی‌ها دارای انواع مختلفی است که نیازمند مهارت خاص است، برای انجام سیم پیچی نیاز به ابزار و وسایل تخصصی است تا سیم پیچی با کمترین خطا و در بهینه ترین حالت انجام شود.

  ادامه مطلب
 • ابزار آلات کابینت سازی
  ابزار آلات کابینت سازی
  31 بازدید پسندیدن

  حرفه کابینت سازی یکی از مشاغل پردرآمد است که علاوه برداشتن مهارت باید یک کارگاه مجهز داشته باشید. تجهیزات کارگاه‌های کابینت سازی دارای طیف وسیعی از ابزارها هستند که هرکدام کارکرد و کارایی خاص خود را دارند. ابزارآلات و ماشین‌آلات به کمک کابینت سازها آمده است تا علاوه بر سرعت بخشیدن به پروسه‌های کاری باعث افزایش بهره‌وری و صرفه‌جویی در هزینه‌ و زمان شوند. 

  ادامه مطلب
 • ابزارآلات ضروری و ماشین‌آلات کاربردی در کارگاه‌های MDF
  ابزارآلات ضروری و ماشین‌آلات کاربردی در کارگاه‌های MDF
  33 بازدید پسندیدن

  کارگاه‌های تولیدی MDF برای تولید و ساخت کابینت، میز، سرویس‌های چوب باید مجهز به ماشین‌آلات و ابزارآلات پیشرفته باشند تا فرآیند تولید را بهبود بخشند و محصولات باکیفیت و بادوامی را تولید کنند. استفاده از ابزارهای صحیح و کارآمد به MDF کارها کمک می‌کند تا پروسه‌های خود را کمترین هزینه و با زمان کوتاه به سرانجام برسانند. 

  ادامه مطلب
 • تجهیزات ضروری برای کارگاه مبل سازی
  تجهیزات ضروری برای کارگاه مبل سازی
  27 بازدید پسندیدن

  مبل‌ها در دکوراسیون‌های داخلی منازل و اداره‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است. امروزه مبل‌ها در طیف‌های گسترده‌ای از آلیاژ‌های تولید می‌شوند. قدیمی‌ترین و رایج‌ترین مبل‌ها از جنس چوب هستند. ابزارآلات کارگاه‌های مبل‌سازی نقش ویژه‌ای در محصولات تولیدی و کیفیت آن‌ها دارد. هر فردی برای تجهیز کارگاه نجاری برای نیازمند طیف وسیعی از ابزارآلات و ماشین‌آلات است که هرکدام باعث ساده‌سازی و افزایش کیفیت‌بخشی از پروسه مبلمان سازی می‌شود.

  ادامه مطلب
 • معرفی جامع ابزار آلات بتن ریزی
  معرفی جامع ابزار آلات بتن ریزی
  32 بازدید پسندیدن

  بتن‌ریزی یکی از مهم‌ترین عملیات ساختمان‌سازی است. بتن‌ریزی در زیرستون سازی ساختمان‌ها و پی‌ریز کف و سقف ریزی تا دیوارچینی‌ها ساختمان به کار می‌رود. هر پیمانکار بتن باید مجهز به ابزارهای بتن‌ریزی باشد. 

  ادامه مطلب
Showing 1 to 12 of 149 (13 Pages)