مجله صنعتی کولیس

 • مهندسی معکوس چیست و کاربرد های آن
  مهندسی معکوس چیست و کاربرد های آن
  13 بازدید

  مهندسی معکوس، واژه ای بسیار آشنا است که در محیط های مهندسی بسیار زیاد شنیده می شود. شاید شما نیز تا به حال نام مهندسی معکوس را شنیده باشید. مهندسی معکوس که به آن Reverse Engineering نیز گفته می شود. جالب است بدانید که، واژه مهندسی معکوس، در زمان های گذشته، تنها در صنعت به کار برده می شد. اما باید اشاره کنیم که امروزه، این واژه راه خود را در سایر فعالیت ها نیز پیدا کرده است و می توان در مکالمه های عادی روزانه، و همچنین ادبیات های اجتماعی نیز مشاهده نمود.

  ادامه مطلب
 • اسب بخار چیست؟
  اسب بخار چیست؟
  17 بازدید

  اسب بخار که به آن horsepower نیز گفته می شود، آن را به اختصار، hp می نامند. اسب بخار، یکایی است که می تواند، میزان کار انجام شده را مورد سنجش قرار داده و بیان کند. شاید تا به امروز، کلمه اسب بخار را به وفور شنیده باشید. در واقع باید اشاره کنیم که این اصطلاح، در خصوص انواع خودرو هایی که دارای موتور های درون سوز هستند به کار می رود. اما شاید تا به حال، مفهوم این اصطلاح را درک نکرده باشید و یا حتی هیچ اطلاعاتی را در خصوص آن نداشته باشید.

  ادامه مطلب
 • پیستوله چیست؟ معرفی انواع پیستوله رنگ پاش
  پیستوله چیست؟ معرفی انواع پیستوله رنگ پاش
  16 بازدید

  پیستوله برقی، یکی از انواع لوازم و تجهیزات صنعتی می باشد که نام دیگر آن، رنگ پاش است. رنگ پاش، یکی از بهترین وعالی ترین لوازم و تجهیزاتی است که از ان برای رنگ رزی استفاده می شود. همانطور که می دانید، رنگ کردن، یک عملیات بسیار حساس و مهمی است که باید به صورت کاملا حرفه ای انجام شود. اما زمانی که پیستوله وارد صنعت شد، دیگر عملیات رنگ کاری، به دشواری گذشته نبود و به میزان بسیار ساده تر و راحت تری انجام می شود. در ادامه به معرفی انواع پیستوله رنگ پرداخته ایم.

  ادامه مطلب
 • اهمیت استفاده از تجهیزات ایمنی صنعتی
  اهمیت استفاده از تجهیزات ایمنی صنعتی
  24 بازدید

  تجهیزات ایمنی صنعتی، لوازمی هستند که برای محافظت از جان افراد ساخته شده اند. به طور روزانه، صد ها هزار نفر در زمینه های صنعتی مشغول به فعالیت هستند و با ابزار ها و لوازم بسیار خطرناکی سر و کار دارند. به همین سبب، می توان گفت که به میزان بسیار زیادی با خطر رو به رو هستند. در واقع، این افراد، با کار کردن در شرایط خطرناک و همچنین با ابزار ها و ماشین آلات صنعتی بزرگ و خطرناک، دائما در حال به خطر انداختن جسم و جان و به ویژه اعضای بدن خود هستند.

  ادامه مطلب
 • هیلتی چیست؟ معرفی انواع هیلتی
  هیلتی چیست؟ معرفی انواع هیلتی
  24 بازدید

  هیلتی، یکی از ابزارهایی است که امروزه، جزو پایه ثابت ها در صنعت ساختمان سازی است. دستگاه هیلتی، دستگاهی است که می توان با قدرت بسیار زیاد، عملیات تخریب را انجام دهد. در واقع عملیاتی که اگر به صورت دستی انجام شود، نیاز به نیرو و زمان بسیار زیادی است، توسط هیلتی در کوتاه ترین زمان و با بالاترین سرعت انجام می شود. در صنایع، ابزار ها و ماشین آلات بسیار زیادی وجود دارد که با داشتن تنوع بسیار زیاد، قدرت و سرعت های متفاوتی دارند. در ادامه همه چیز را درباره هیلتی بیان کرده ایم.

  ادامه مطلب
 • اینورتر چیست؟ همه چیز درباره آن
  اینورتر چیست؟ همه چیز درباره آن
  28 بازدید

  اینورتر یکی از ماشین آلاتی می باشد که شاید تا به حال، نام آن را در مکان های متعدد و همچنین مختلف شنیده باشید. اینورتر، وسیله ای است که از آن در بسیاری از وسیله ها و تجهیزات استفاده شده است و برای بسیاری از مواقع، کاربرد ایده آلی را به همراه دارد. اینورتر که امروزه آن را با نام های اینورتور، درایور موتور، درایو، کنترل دو موتور، و ... می شناسیم، وسیله ای است که در مقایسه با بسیاری از ماشین ها و ابزار های دیگر، به میزان بسیار بیشتری مود استفاده قرار می گیرد.

  ادامه مطلب
 • ژنراتور برق چیست و چگونه کار می کند؟
  ژنراتور برق چیست و چگونه کار می کند؟
  37 بازدید

  ژنراتور برق سازه ای صنعتی است که امروزه، به کار بسیاری از افراد، موسسه ها، شرکت ها، کارخانه ها، و بسیاری از موارد دیگر می آید. ژنراتور ها، دستگاه هایی هستند که می توانند به راحتی اقدام به تولید انرژی الکتریکی و یا برق کرده و در نهایت، برق مورد نیاز یک مجموعه را فراهم نماید. همانطور که می دانید، در فصول گرم سال، به ویژه در گرم ترین روز های سال، مناطق بسیار زیادی با قطعی برق رو به رو می شوند. برای آَنایی با نحوه کار ژنراتور برق ادامه مطلب را مطالعه کنید.

  ادامه مطلب
 • ماشین آلات صنعتی چیست؟
  ماشین آلات صنعتی چیست؟
  33 بازدید

  ماشین آلات صنعتی، سازه هایی هستند که برای داشتن زندگی راحت تر توسط بشر ساخته شده اند. امروزه، انواع ماشین آلات صنعتی در رشته ها و صنایع مختلف وجود دارند که می توانند بهترین و عالی ترین عملکرد را در زندگی انسان ها داشته باشند. ماشین آلات صنعتی، از ساده ترین ابزار ها گرفته تا پیچیده ترین و بزرگ ترین آن ها، همگی با یک هدف کلی یکسان ساخته شده اند. به عنوان مثال، تمامی انسان ها، در زمان های بسیار قدیم، تنها از نیروی دست خود برای انجام بسیاری از کار ها استفاده می کردند.

  ادامه مطلب
 • تسمه تایم چیست و چه زمانی باید تعویض شود؟
  تسمه تایم چیست و چه زمانی باید تعویض شود؟
  39 بازدید

  تسمه تایم، یا تسمه تایمینگ، یکی از تسمه های خودرو می باشد که امروزه، در تمامی خودرو ها وجود دارد. تسمه تایم، در بین تمامی اجزاء و بخش های داخلی ماشین، وظیفه بسیار بسیار مهمی دارد. در واقع باید اشاره کنیم که تسمه تایم، باید در زمان درست، با عملکرد درست، کار کند تا بتواند حرکت ماشین را سبب شود. تسمه تایم، تسمه ای است که میتوان گفت، یکی از اجزاء داخلی موتور ماشین های امروزی میباشد و باید هرچند وقت یکبار تعویض شود. طبیعتا خرابی تسمه تایم، خسارات زیادی را ب خودرو وارد می کند.

  ادامه مطلب
 • بکس بادی چیست و چه کاربردی دارد؟
  بکس بادی چیست و چه کاربردی دارد؟
  37 بازدید

  بکس بادی یا آچار بادی و آچار پنوماتیک، یکی از مهم ترین و پر استفاده ترین ابزار های صنعتی می باشد که امروزه، میزان تقاضا برای خرید آن بسیار بالا است. ابزار های بادی، ابزار هایی هستند که با استفاده از نیروی باد کار می کند و به همین سبب، می تواند یکی از بهترین و کاربردی ترین ابزار ها در میان تمامی ابزار های بادی باشد. بکس بادی، امروزه، در بسیاری از زمینه های مختلف شغلی مورد استفاده قرار می گیرد و باید اشاره کنیم که از محبوب ترین دستگاه های صنعتی می باشد.

  ادامه مطلب
 • اشتباهات و خطاهای جوشکاری چیست؟
  اشتباهات و خطاهای جوشکاری چیست؟
  37 بازدید

  خطاهای جوشکاری، ایراداتی هستند که در صورت اشتباه انجام دادن عملیات جوشکاری ایجاد می شوند. در واقع باید بیان کنیم که در جوشکاری، عوامل بسیار زیادی وجود دارند که عدم رعایت آن ها می تواند باعث بروز مشکل شود. که این مشکلات، به شکل ناهمواری در جوشکاری ایجاد شده، ایجاد سوراخ، ایجاد دانه هایی از گرد جوش در سایر سطح فلز، و به طور کلی، انواع و اقسام موارد دیگر ایجاد شود. برای ایجاد اتصال بین دو قطعه فلزی، روش های مختلفی از جوشکاری برقرار است. که در تمامی آنها احتمال بروز خطای جوشکاری وجود دارد.

  ادامه مطلب
 • معرفی 7 مورد از ابزار های صنعتی خانگی
  معرفی 7 مورد از ابزار های صنعتی خانگی
  37 بازدید

  هر خانه ای، در طور زمان های مختلف، با اتفاقاتی دچار می شود که برای حل نمودن آنها، نیاز به انواع ابزارهای صنعتی است. در واقع باید اشاره کنیم که ابزارهای صنعتی، نه تنها در بستر های مختلف صنعتی مانند کارگاه ها، و کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد، بلکه همچنین می توان از آنها در محیط های خانگی نیز استفاده کرد. اما نبود یکی از این ابزارهای صنعتی، می تواند شما را تا چندین ساعت معتل خود کند با کامل کردن جعبه ابزار خانگی خود آمادگی کامل برای حل هر مشکلی را داشته باشید.

  ادامه مطلب
Showing 1 to 12 of 70 (6 Pages)