ابزار جوش و برش

ابزار جوش و برش | مشخصات و قیمت ابزار جوش و برش تمامی مدل ها

قیمت و خرید انواع ابزار جوش و برش

ابزارآلات جوش و برش، تجهیزاتی صنعتی هستند که برای اتصال و برش قطعه‌های کار فلزی به کار می‌روند. این ابزارها کاربرد گسترده‌ای در صنایعی مانند، ساختمان‌سازی، خودروسازی ، آهنگری، کارگاه و کارخانه‌های تولید دارند و به دو دسته کلی تقسیم‌بندی می‌شوند:

ابزارآلات صنعتی جوش: فرایند جوشکاری اشاره به اتصال قوی و پایدار میان دو قطعه کار دارد. این فرایند با تجهیزات جوشکاری به صورت‌های مختلفی صورت می‌گیرد که عموماً با آب‌شدن دو قطعه فلز همراه است یا ماده اتصال‌دهنده میان دو قطعه ریخته می‌شود. جوشکاری قوس الکتریکی (مانند جوش قوسی، تیگ، و میگ)، جوشکاری گاز کربن از شناخته‌شده‌ترین فرایندهای جوش‌کاری هستند.

ابزارآلات صنعتی برش‌کاری: فرایند قطعه‌قطعه کردن یا جداسازی قطعه‌های کار را برش‌کاری می‌گویند که معمولاً این عملیات با استفاده از ابزارهایی مانند هوابرش، تراشکاری، برش لیزری، برش پلاسما و برش آب انجام می‌شود. 

انواع ابزارآلات جوش 

ابزارآلات صنعتی جوش و برش باتوجه‌به نوع جوشکاری دارای دستگاه‌های متفاوت هستند. دستگاه اول اینورتور جوش است که جوشکاری به کمک قوس الکتریکی را انجام می‌دهد. دستگاه دوم دستگاه جوش است. دستگاه جوش یا همان ترانس جوش مدل قدیمی‌تر و پرمصرف‌تر اینوتورهای جوش‌کاری است. لازم به ذکر است، اینوتور و دستگاه جوش نیازمند تجهیزات دیگری هستند تا بتوانند فرایند جوشکاری را انجام دهند. تجهیزاتی مانند:

انواع ابزارآلات صنعتی برش 

در فرایندهای برش‌کاری، عموماً گازهای مناسب با یکدیگر مخلوط می‌شوند تا دمای لازم ذوب فلز به دست آید و فرایند جداسازی انجام شود. شناخته‌شده‌ترین ابزار برای فرایند برش عبارت است از دستگاه هوابرش و جوش. برش‌کاری بوسیله این دستگاه با کمک ترکیب گاز اکسیژن با دیگر گازهای شیمیایی مانند گاز کربن صورت می‌گیرید که دمای نزدیک به 3500 سانتی‌گراد تولید می‌شود. با استفاده از این دستگاه می‌توانید قطعه‌های فلزی با ضخامت 10 تا 2000 میلی‌متر را به‌راحتی برش داد. همچنین دستگاه هوابرش و جوش، باید برای انجام فرایند جوش‌کاری از تجهیزات زیر بهره ببرد:

  • شلنگ گاز
  • فشارسنج
  • سر پیک یا مشعل

یکی از مسائل ایمنی مهم در فرایندهای جوش و برش محافظت از چشمان در مقابل برق‌زدگی است، استفاده از ماسک جوشکاری یک امر ضروری در طول این فرایندها است.

قیمت ابزارآلات جوش و برش

عوامل مختلفی در تعیین قیمت ابزارآلات جوش و برش تأثیرگذار است. در ادامه این عوامل را عنوان کرده‌ایم:

  • نوع دستگاه: دستگاه جوش وبرش با توجه مکانیسم‌های جوش و برشی که انجام می‌دهند دارای انواع مختلفی هستند که هرکدام دارای قیمت‌ها مخصوص به خود هستند. مثلاً اینورتورهای جوش نسبت به دستگاه‌های جوش قدیمی قیمت بالاتری دارند.
  • کیفیت دستگاه جوش و برش: ابزار جوش و برش متفاوتی باکیفیت‌ها و امکانات متفاوت به بازار عرضه می‌شود. هرچقدر کیفیت دستگاه بالاتر باشد، جوشکاری و برش‌کاری بادقت بالاتری صورت می‌گیرد و اتصالات تمیزتر و آسان‌تر به دست می‌آید.
  • قدرت و عملکرد: ابزارآلات جوش و برش که دارای قدرت بالاتری هستند می‌توانند آلیاژهای مقاوم‌تر و ضخیم‌تر را به‌راحتی به یکدیگر متصل کنند. همچنین، هرچقدر قدرت دستگاه بالاتر باشد سرعت جوش و برش بالاتر است.
  • برند و کشور تولیدکننده: برند و کشور تولیدکننده ابزار جوش و برش نیز تأثیر زیادی در قیمت نهایی دستگاه دارد. برندهای معتبر و محبوب، ممکن است قیمت بیشتری داشته باشند. برندهای مانند وینر، ماکیتا، باس، ویوارکس، هیوندای، رونیکس و آروا از برندهای شناخته شده ابزارآلات جوش و برش در بازار ایران هستند.

خرید ابزارآلات جوش و برش از فروشگاه ابزارآلات کولیس

اگر به دنبال خرید اینترنتی ابزار جوش و برش باکیفیت و قیمت مناسب هستید. فروشگاه اینترنتی ابزارآلات و تجهیزات صنعتی کولیس به شما این امکان را می‌دهد تا بدون مراجعه حضوری خریدی آسان و مطمئن در سراسر ایران داشته باشید.

فروشگاه کولیس با فراهم‌کردن انواع مختلف دستگاه صنعتی جوش و برش از برند‌های معتبر و باکیفیت، این امکان را به شما می‌دهد تا محصولات را با هم مقایسه کنید و باتوجه‌به نیاز خود، بهترین محصول را خریداری کنید.

79 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 16 از 79 مورد