لوازم مصرفی صنعتی

لوازم مصرفی صنعتی | مشخصات و قیمت لوازم مصرفی صنعتی تمامی مدل ها

لوازم مصرفی صنعتی چیست؟

لوازم مصرفی صنعتی، قطعاتی هستند که در تجهیزات صنعتی و ماشین‌آلات صنعتی به کار می‌روند و وظیفه از بخشی از عملکرد دستگاه را همراه خود دارند. لوازم مصرفی صنعتی در تجهیزات صنعتی دارای اصطکاک و کارایی بسیار بالایی هستند به همین این قطعات از دیگر قطعات سازنده ماشین‌‌های صنعتی دچار فرسودگی و خرابی می‌شوند.

ماشین‌آلات صنعتی باید به‌صورت مرتب سرویس شوند. در پروسه سرویس کارای بسیاری از لوازم مصرفی صنعتی تعویض یا تعمیر باید گردد تا ماشین کارایی و کارکرد خود را از دست ندهد. 

لوازم مصرفی صنعتی طیف بسیار گسترده و متنوعی دارند اما ادامه پرکاربردترین لوازم مصرفی صنعتی در تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی بررسی خواهیم کرد.

انواع لوازم مصرفی صنعتی

پرکاربردترین لوازم مصرفی صنعتی

تسمه

تسمه شاید مهم‌ترین و معروف‌ترین لوازم مصرفی صنعتی است. تسمه یک حلقه انعطاف‌پذیری برای ایجاد پیوند مکانیکی و انتقال انرژی بین دو یا چند شفت قطعات موتور است.

بلبرینگ

بلبرینگ‌ها گونه‌ای از یاتاقان هستند تا بارهای محوری و شعاعی و محوری و شعاعی دو قطعه را تحمل کند. بلبرینگ‌ها در میان دو قطعه قرار می‌گیرند تا اصطکاک میان دو قطعه که روی‌هم باید حرکت کند را کاهش دهند، بلبرینگ‌ها بر اساس ساچمه و طراحی مدل‌های مختلفی دارند. مانند بلبرینگ شیار عمیق، بلبرینگ مینیاتوری، بلبرینگ سرامیک، بلبرینگ کف گرد و....

روبلرینگ

رولبرینگ مانند بلبرینگ‌ها گونه‌ای از یاتاقان‌های تماس غلتشی است. روبلرینگ‌ها حرکت نسبی بین دو قطعه را از طریق غلتش و مقاومت غلتشی کم  تحمل می‌کنند. روبلرینگ‌ها توانایی تحمل بارهای شعاعی را دارند و در قسمت‌های از تجهیزات صنعتی به کار می‌رود که نیروی بار میان به‌صورت شعاعی است.

پیچ و مهره

پرکاربردترین لوازم مصرفی صنعتی پیچ و مهره است، معمولاً در همه ماشین‌های صنعتی پیچ و مهره به کار می‌رود. از این لوازم برای اتصال میان دو قطعه استفاده می‌شود. این اتصالات دائمی نیستند و برای باز و بسته کردن اشیا و صفحات استفاده می‌شوند.

مته 

مته ابزار مصرفی برای سوراخ کردن و براده برداری است. مته‌ها جز لوازم مصرفی دریل‌ها هستند. عموماً مته‌ها دارای نوک‌تیز هستند و با حرکت چرخشی رو سطح، سوراخ یا حفره مخروطی شکل را ایجاد می‌کند. مته‌ها انواع مختلفی دارد و هرکدام کارایی و کارکرد مخصوص به خود را دارد.

صفحه برش 

یکی از ابزار مصرفی دستگاه فرز و مینی فرز صفحات برش است. صفحات برش برای آلیاژهای مختلف متفاوت است و هر صفحه برش می‌تواند آلیاژ مخصوص به خود را برش دهد.

سنباده

یکی از ابزارهای بسیار مصرفی و کاربردی در تعمیر و نگهداری قطعات و ساخت قطعات در صنایع مختلف سنباده است. سنباده کار پرداخت و صیقل‌کاری قطعات را می‌کند. سنباده‌ها بر اساس کارکرد و کارایی خود انواع مختلفی دارند. سنباده‌ها بعد از مدتی استفاده کارکرد خود را از دست می‌دهند.

تیغ برش

تیغ‌های برش ابزاری هستند که برای برش، ریز کردن و خرد کردن قطعات مختلف استفاده می‌شود. این لوازم مصرفی بر اساس کارکرد و نوع برش خود انواع مختلفی دارد. تیغ‌های برش وظیفه اصلی دستگاه‌های برش را بر عهده دارند، تیغ‌ها بعد از مدتی کار تیزی خود را از دست می‌دهند یا دچار شکستگی می‌شوند و باید تعویض شوند.
کاربرد لوازم مصرفی صنعتی

قیمت و خرید لوازم مصرفی صنعتی از کولیس

قیمت لوازم مصرفی صنعتی به عوامل مختلفی ازجمله کیفیت و طول عمر آن‌ها بستگی دارد، مسئله حائز اهمیت در لوازم مصرفی صنعتی کیفیت ساخت و آلیاژ آن‌ها است. هرچه لوازم مصرفی صنعتی دارای پیچیدگی بیشتر باشد و تکنولوژی ساخت آن‌ها پیشرفته‌تر باشد قیمت بالاتر دارد.

بخشی از تعمیر و نگهداری تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی، تعویض و رسیدگی به لوازم مصرفی آن‌ها است، ما در کولیس انواع مختلف لوازم مصرفی بالاترین کیفیت و طول عمر را موجود کردیم تا شما خرید مطمئن و آسانی را داشته باشید.

1533 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 16 از 1533 مورد