ابزار تراش

ابزار تراش|قیمت ابزار تراش|خرید ابزار تراشکاری تمامی مدل ها

قیمت و خرید بهترین ابزار تراشکاری

ابزار تراش لازمه انجام هر نوع تراشکاری است. تراشکاری یکی از حرفه‌های بسیار مهم در صنایعی همچون خودروسازی، هوافضا و الکترونیک است. در واقع  این فعالیت، حرفه ساخت و تولید قطعات فلزی در شکل‌ها و فرم‌های مختلف است که نیازمند دستگاه‌ها، تیغه‌ها، مته‌ها و صفحات برش مخصوص است. ابزار تراش، شامل طیف گسترده‌ای از تجهیزات صنعتی است که برخی از آن‌ها ابزارهای دستی بوده و برخی دیگر از آن‌ها مرتبط با ماشین‌ابزارها هستند.

یراق مرتبط به ماشین‌ها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که متناسب با دستگاه باشند و دستگاه بهترین عملکرد لازم را داشته باشد. همچنین ادوات دستی به گونه‌ای ساخت می‌شوند که از کار کردن با آن لذت برد و کمترین انرژی مصرف شود. تجهیزات تراشکاری باید به‌صورت مرتب سرویس شوند تا همواره کیفیت لازم را در انجام پروژه‌ها داشته باشند. همچنین برخی از این ادوات مصرفی هستند و بعد از کند شدن یا خورده شدن باید تعویض گردند.

انواع ابزار تراشکاری

انواع ابزار تراشکاری

ابزار تراش دارای تنوع بسیار گسترده‌ای هستند که هرکدام به‌منظور خاص طراحی و تولید شده‌اند. این ابزارها عبارت‌اند از :

تیغچه

این محصول یکی از ابزار تراش های ساده است که دارای یک لبه تیز با فرم‌های متفاوت است. این وسیله بر روی ماشین‌ها و دستگاه‌های cnc نصب می‌شود.

اینسرت

اینسرت یا الماس تراشکاری یکی از مهم‌ترین قطعات ابزار تراش و برش است که وظیفه بارِبرداری در دستگاه تراشکاری بر عهده دارد.

قلاویز ماشینی

قلاویزهای ماشینی برای روزه‌دار کردن پیچ و مهره طراحی ‌شده‌اند. این وسیله توانایی بریدن قسمت مادگی قطعه‌های کار را دارد و عموماً از آلیاژ مقاوم فولاد کروم تولید می‌شود. قلاویزهای ماشینی برای کار روی ماشین‌ابزارها طراحی ‌شده‌اند.

قلاویز دستی

قلاویز دستی کار همان قلاویزهای ماشینی بدون نیاز به ابزار تراش و برش انجام می‌دهد. این کالا در اندازه‌ها و سایزهای مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شوند.

حدیده

دستگاه حدیده یکی از انواع مهم ابزار تراش کاری در صنعت لوله‌کشی است. این دستگاه برای ایجاد روزه‌های خارجی روی انواع لوله‌های مختلف طراحی ‌شده است و در دو مدل دستی و برقی وجود دارد.

هولدر تراشکاری

هولدر تراشکاری مکمل قطعه اینسرت در ابزار تراش و برش است و وظیفه نگهداری و فیکس کردن قطعه اینسرت را در طول فرآیند تراشکاری بر عهده دارد.

مرغک تراشکاری

یکی از ساده‌ترین و کاربردی‌ترین ابزار تراش کاری و قطعه‌های ماشین‌ابزارها، مرغک است. این وسیله وظیفه نگهداری قطعه کار را بر روی دستگاه بر عهده دارد تا عملیات تراشکاری به بهترین شکل صورت بگیرد.

سه‌نظام و چهار نظام

این قطعه که بر اساس تعداد فک دارای دو مدل مختلف است، وظیفه نگهداری، قطعه کار یا مته‌ها و تیغه‌ها بر روی دستگاه‌ها بر عهده دارد.

پایه ساعت

پایه ساعت که مکمل ابزار اندازه‌گیری ساعت اندیکاتور است، وسیله‌ای است که برای اندازه‌گیری قطعات فرزکاری شده کاربرد دارد.

کلت و فشنگی 

یکی دیگر از قطعه‌های مهم در ماشین‌ابزارهایی مانند دستگاه‌های تراش و cnc، کلت و فشنگی است. کلت و فشنگی دقیق‌ترین ابزار برای نگهداری قطعات بر روی ابزار تراش و دستگاه‌های فرز است.

گیره هیدرولیک

گیره‌های هیدرولیک برای فرم دهی به قطعه کار طراحی‌شده‌اند. این ابزار تراش کاربرد گسترده‌ای در صنعت قالب‌سازی دارد. این وسیله کمترین نیرو را از اپراتور دریافت می‌کند و بیشترین فشار را به قطعه کار وارد می‌کند.

گیره فرز

گیره فرز به‌ منظور آسان‌سازی کارها برای انجام فرآیند برش‌کاری و تراش‌کاری طراحی‌شده است. کاربرد این  وسیله در بستن و نگه‌داشتن قطعه کار است تا در هنگام کار، قطعه دچار لغزش نشود.

خرید ابزار تراشکاری

قیمت ابزار تراشکاری

با توجه به گستردگی و تنوع بسیار بالای ابزار تراش کاری، هرکدام از این محصولات دارای قیمت‌گذاری‌های بسیار متنوعی هستند. تجهیزات ماشین‌های تراش، مانند، اینسرت، تیغچه، مرغک و... علاوه بر کیفیت ساخت و آلیاژ به‌کاررفته در آن‌ها، به مدل ماشین تراش، دستگاه فرز، دستگاه cnc بستگی دارد. 

قیمت ابزار تراش، مانند حدیده و قلاویز دستی، بستگی به کیفیت ساخت و برند تولیدکننده محصول دارد. بهترین برندهای ابزار تراش درحال‌حاضر اینسایز و آروا هستند. برای مشاهده و مقایسه محصولات این دو برند می‌توانید به ادامه صفحه توجه نمایید.

خرید ابزار تراشکاری در فروشگاه تجهیزات صنعتی کولیس

فروشگاه اینترنتی تجهیزات و ابزارآلات صنعتی کولیس با در نظر گرفتن تمام نیازهای محیط‌ها و کارگاه‌های صنعتی، اقدام به فروش اینترنتی ابزار تراش در انواع مختلف کرده است. با در نظر گرفتن حرفه و ماشین‌آلات کارگاه‌های خود، بهترین ابزارها را تهیه کنید تا باعث سرعت بخشیدن به کارها خود شوید.

کافی است در هنگام نیاز به تجهیزات تراشکاری به فکر خرید اینترنتی ابزار تراش باشید. زیرا می‌توانید به‌راحتی ابزارهای مورد نیاز خود را در بالاترین کیفیت و از نام‌های معتبر بدون مراجعه حضوری تهیه نمایید.

92 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 16 از 92 مورد