تجهیزات ایمنی

تجهیزات ایمنی | مشخصات و قیمت تجهیزات ایمنی تمامی مدل ها

قیمت و خرید انواع تجهیزات ایمنی از فروشگاه ابزار آلات کولیس

تجهیزات ایمنی مجموعه‌ای از لباس‌ها و لوازم هستند که از جان افراد در هنگام کارهای پرخطر محافظت می‌کنند. هرکدام از این تجهیزات از آلیاژهای متفاوت تولیدشده‌اند و با طراحی مخصوص به خود از جان افراد در عملیات مختلف محافظت می‌کنند. 

تجهیزات ایمنی دارای گستردگی وسیعی هستند که در محیط‌ها و فضاهای متفاوت کاربرد ویژه دارند. رایج‌ترین و شناخته‌شده‌ترین، تجهیزات ایمنی فردی هستند که وظیفه مستقیم در حفاظت جان افراد دارند.

تجهیزات ایمنی فردی یا PEE (Personal Protective Equipment) به مجموعه‌ای از ابزارها اشاره دارد که دارای مدل‌های متفاوت است. این ابزارها از قسمت‌های حساس بدن افراد مانند دست، چشم، گوش، پا و... در برابر خطرات احتمالی محافظت می‌کند. 

مخاطبان استفاده از تجهیزات ایمنی

با توجه به طیف گسترده مشاغل پرخطر، استفاده‌کنندگان تجهیزات ایمنی دارای حرفه‌های متفاوتی هستند و هرکدام از تجهیزات ایمنی به‌منظور و هدف خاص طراحی‌شده‌اند تا از جان افراد در هنگام کارهای پرخطر و آسیب زا محافظت کنند. در ادامه فهرستی از مهم‌ترین کاربران تجهیزات ایمنی ارائه می‌گردد.

 • آهنگران
 • جوشکارها
 • آتش‌نشان‌ها
 • کارگران ساختمانی
 • نجارها و کابینت سازها
 • برق‌کاران
 • افرادی که کار در ارتفاع انجام می‌دهند مانند نماکارهای ساختمانی یا تمیزکنندگان نما و شیشه برج‌ها

اهمیت و ضرورت استفاده از تجهیزات ایمنی

بدن انسان در برابر خطرات آسیب‌پذیر است و بسیاری از کارها می‌توانند صدمات جبران‌ناپذیری به انسان وارد کند. به همین منظور استفاده از تجهیزات ایمنی باعث کاهش خطرات و جلوگیری از حوادث احتمالی می‌شوند. مهم‌ترین دلایل استفاده از تجهیزات ایمنی می‌توانند به شرح زیر باشد:

 1. حفاظت از جان و سلامت کاربران و کارگران در برابر خطرات حرارتی،  الکتریکی، خطرات ناشی از صدا و خطرات ناشی از ارتعاش مواد شیمیایی
 2. افزایش بهره‌وری کار، احساس امنیت کاربران در حین انجام کار باعث می‌شود کارها با بالاترین کیفیت و بیشترین سرعت انجام شود.
 3. جلوگیری از حوادث جبران‌ناپذیر:بسیاری از کارها دارای ریسک بسیار بالایی هستند که با جان انسان سرکار دارد، مانند آتش‌نشانی. استفاده از تجهیزات خطرات جانی را در حد قابل‌توجه ای کاهش می‌دهد.
 4. رعایت قوانین و مقررات در انجام کارهای پرخطر، کار در بسیار از محیط‌های کار مستلزم رعایت قوانین و مقرراتی است که از جان افراد محافظت می‌کند. استفاده از تجهیزات ایمنی علاوه برافزایش ایمنی از جریمه شدن و برخورد قانونی با بسیاری از شرکت‌ها و کمپانی‌ها جلوگیری می‌کند.

خرید تجهیزات ایمنی

انواع تجهیزات ایمنی

دسته‌بندی تجهیزات ایمنی بر اساس محیط‌های کاری برای حفاظت از جان افراد به‌صورت زیر است.

 • تجهیزات حفاظت فردیPPE
 • تجهیزات ایمنی آتش‌نشانی
 • جعبه کمک‌های اولیه
 • علائم و برچسب‌های ایمنی
 • موانع ایمنی
 • تجهیزات Lockout/Tagout (حفاظت از جان افراد در برابر ارتعاش‌های خطرناک در حین سرویس و نگهداری ماشین‌آلات صنعتی)
 • دوش اضطراری و شستشوی چشم

تجهیزات ایمنی PEE به عنوان مهم‌ترین دسته بندی، دارای انواع مختلفی است و بر اساس قسمت‌های حساس بدن طراحی می‌شوند. انواع مختلف تجهیزات ایمنی فردی عبارت است از:

خرید تجهیزات ایمنی

قیمت و خرید انواع تجهیزات ایمنی از فروشگاه ابزارآلات و تجهیزات صنعتی کولیس

در هنگام خرید تجهیزات ایمنی باید نکات مختلفی را در نظر داشت:

 1. تجهیزات ایمنی را خریداری کنید که متناسب با حرفه و محیط شغلی شما باشد. با شناسایی خطرات احتمالی کار خود،  تجهیزات را تهیه کنید که متناسب با خطرات پیش رو باشد. مانند مثال در حرفه جوشکاری احتمال برق‌زدگی چشمان و همچنین آسیب رسیدن به دست‌ها بسیار است. درنتیجه عینک ایمنی، ماسک جوشکاری و دستکش ایمنی مهم‌ترین تجهیزات ایمنی در جوش‌کاری هستند.
 2. برخورداری از استانداردهای ضروری، تجهیزات ایمنی را خریداری کنید که از نشان استاندارد برخوردار باشند، بسیاری از ابزارهای ایمنی باید دارای استانداردهای مخصوصی هستند تا ضامن جان و سلامتی شما در هنگام بروز حوادث باشند.
 3. کیفیت تجهیزات، هرچقدر تجهیزات ایمنی از آلیاژهای باکیفیت و طراحی‌های استاندارد برخوردار باشند، علاوه بر محافظت از جان انسان راحتی و آسودگی را در حین انجام کار به وجود می‌آورند.
 4. توجه به گارانتی ، بسیار از فروشگاه‌های خرید تجهیزات ایمنی خدمات پس از فروش بالایی برای محصولات خود ارائه می‌دهند، همراه بودن گارانتی همراه محصولات علاوه بر تضمین کردن کیفیت محصولات، می‌توانند از هدر رفت سرمایه جلوگیری کند.
 5. توجه به قیمت تجهیزات ایمنی، عوامل مختلفی در قیمت‌گذاری تجهیزات ایمنی تأثیرگذار هستند. عواملی ازجمله، برند تولیدکننده، کیفیت ساخت و نوع تجهیزات ایمنی، تجهیزات ایمنی خود را از برندهای معتبر و با بالاترین کیفیت تهیه کنید تا احساس امنیت خاطر در انجام کارها داشته باشید.

فروشگاه اینترنتی ابزارآلات کولیس، با ارائه انواع تجهیزات ایمنی با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت، این امکان را برای شما فراهم آورده است تا تجهیزات ایمنی موردنیاز خود را به‌صورت اینترنتی خریداری کنید.

51 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 16 از 51 مورد