پمپ باد

پمپ باد | مشخصات و قیمت پمپ باد تمامی مدل ها

بهترین کمپرسور هوا یا پمپ باد 

کمپرسور هوا یا پمپ باد یک دستگاه برقی‌مکانیکی است. این دستگاه با مکش و فشرده‌سازی هوای محیط اطراف دما و فشار هوا را افزایش می‌دهد. در داخل دستگاه سیستم‌های خنک‌کننده وجود دارد تا افزایش دمای هوافشرده را کاهش دهند. سپس با رهاسازی هوای فشرده که دارای انرژی جنبشی حداکثری است، نیروی محرکه و انرژی حرکتی لازم برای تجهیزات صنعتی بادی فراهم می‌شود. همچنین کمپرسور هوا علاوه بر گاز‌های طبیعی می‌تواند گازهای صنعتی نظیر اکسیژن و نیتروژن را فشرده‌سازی و متراکم کند.

بسیاری از ابزارها و تجهیزات صنعتی مانند به کس بادی، دریل بادی و... منبع قدرت آن‌ها سیستم‌های پنوماتیک است. سیستم‌های پنوماتیک از هوای فشرده بهره می‌برد و هوافشرده را وارد سیستم می‌کند تا انرژی موردنیاز ابزارها را تأمین کند. به همین بسیاری از این ابزارها بدون کمپرسور هوا عملکرد خود را از دست می‌دهند.

انواع کمپرسور هوا یا پمپ باد

کمپرسور هوا یا پمپ باد بر اساس نوع ذخیره‌سازی باد و سیستم روغنی یا خشک متراکم سازی باد به چند دسته تقسیم‌بندی می‌شوند.

کمپرسور باد پیستونی

همان‌طور که از نام این پمپ باد پیدا است. این دستگاه برای فشرده‌سازی هوا از یک پیستون بهره می‌برد و با حرکت رفت و برگشتی پیستون داخل دستگاه هوا اطراف فشرده می‌شود تا انرژی جنشی لازم در آ‌ن‌ها ذخیره شود. ساختار این دستگاه برای حرکت روان پیستون از روغن استفاده می‌کند. بااین‌حال این ابزار دارای صدای بسیار است و با توجه به حجم 150 لیتری و قدرت تراکم بالا مناسب برای کارگاه‌ها و کارخانه‌ها است.

کمپرسور هوا مارپیچی یا اسکرو

ساختار این پمپ باد از دو محور مارپیچی نر و ماده تشکیل‌شده است. حرکت مارپیچی محورها هوای اطراف را فشرده‌سازی می‌کند تا انرژی جنبشی لازم برای سیستم‌های پنوماتیک فراهم شود.

پمپ باد سیلندری یا کوبه‌ای

این مدل پمپ باد مانند کمپرسور پیستونی دارای سیستم روغنی است. فشرده‌سازی هوا با اهرم‌ها کوبه‌ای صورت می‌گیرد و دارای صدا و لرزش بسیار است. این پمپ باد از مدل‌های پیستونی کوچک‌تر است و دارای حجم‌های 24،50،80 و 100 است.

کمپرسور هوا یخچالی

این مدل از پمپ‌های باد فاقد صدا هستند اما سیستم عملکرد آن‌ها نیز نیاز به روغن دارد و هر شش ماه یک‌بار باید روغن آن‌ها عوض شود. حجم مخزن این مدل کمپرسور دارای گستردگی وسیعی است و از 10 لیتر تا 400 لیتر پوشش می‌دهد. به همین دلیل کمپرسورهای باد یخچالی هم برای مصارف خانگی و کارگاه‌های کوچ مناسب هستند و هم باکارهای صنعتی و کارخانه‌ها و بیمارستان‌های که نیاز به حجم مخزن بالا دارند.

کمپرسورهای باد خشک یا Oil Free

جدیدترین مدل‌ها کمپرسور مدل باد خشک یا همان Oil Free است. سیستم این پمپ‌های باد نیازی به روغن ندارند و بسیار کم‌صدا هستند. این کمپرسورهای دارای تکنولوژی ساخت پیشرفته‌تری نسبت به دیگر مدل‌ها هستند و همچنین مخزن آن‌ها از آلیاژهای با مقاومت بالا درست‌شده است تا علاوه برافزایش عمر دستگاه، سرویس و نگهداری دستگاه را کاهش دهد.

قیمت کمپرسور هوا یا پمپ باد

قیمت کمپرسور هوا یا پمپ باد به عوامل مختلفی ازجمله سیستم فشرده‌سازی هوا، حجم مخزن ذخیره‌سازی، آلیاژ مخزن، تکنولوژی‌های به‌کاررفته در ساخت آن و قدرت موتور، کیفیت پیستوله ها، محورها و اهرم‌ها بستگی دارد.

یکی از عوامل بسیار تأثیرگذار در قیمت کمپرسورهای هوا برند و کشور تولیدکننده این ابزار است. بهترین کشور سازنده پمپ باد ایتالیا است که امروزه محصولات کمی در بازار ایران دارد. علاوه بر این پمپ باد هیوندای با ظرفیت‌های مختلف از برند‌های شناخته‌شده این ابزار است. همچنین شرکت ایران پمپ یک برند داخلی است که به‌صورت تخصصی کمپرسورهای هوا باکیفیت را تولید می‌کند. از برندهای شناخته‌شده دیگر در ایران که پمپ‌های باد باکیفیت به بازار عرضه می‌کند، شرکت رونیکس است.

خرید کمپرسور هوا یا پمپ باد از فروشگاه ابزار آلات و تجهیزات صنعتی کولیس

در هنگام خرید کمپرسورهای هوا باید عوام مختلفی را در نظر گرفت. قبل از خرید کمپرسور هوا باید در نظر داشت موارد مصرف این ابزار کدام است. همچنین مکان استفاده پمپ باد یکی دیگر از عوامل مهمی است که در هنگام خرید باید به آن توجه کرد. اگر قرار است استفاده خانگی یا در بیمارستان‌ها از این ابزار استفاده شود بهتر است از پمپ‌های باد بی‌صدا و باد خشک استفاده کنید.

به تک فاز بودن یا سه فاز بودن برق پمپ باد توجه کنید و کمپرسور هوایی را خریداری کنید که مخزن آن جواب‌گو نیازهای شما باشد و همچنین با توجه به کار خود ثابت بودن یا قابل حمل بودن کمپرسور را در نظر بگیرید.

شما می‌توانید بر اساس نیازهای خود بهترین کمپرسورهای هوا باکیفیت بالا را از فروشگاه اینترنتی تجهیزات صنعتی کولیس خریداری کنید.

زیر مجموعه ها

39 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 16 از 39 مورد