دمنده و مکنده

دمنده و مکنده | مشخصات و قیمت دمنده و مکنده تمامی مدل ها

قیمت و خرید انواع دمنده و مکنده یا بلوور

دمنده و مکنده یا همان و بلوور(Blower) ابزار برقی برای تمیز کردن گردوغبار است. این ابزار از یک موتور برقی یا دیزلی برای چرخاندن پروانه استفاده می‌کند تا یک جریان بادی پرفشار را تولید کند. ساختار دستگاه بلوور به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که بتواند باد را به‌صورت هدفمند و مستقیم بر یک نقطه بتاباند. 

وجه تمایز کننده دستگاه بلوور با کمپرسورهای هوا توانایی تولید جریان بادی خود دستگاه است. پروانه بلوور قابلیت تنظیم گردش دارد تا هم دستگاه قدرت دمندگی و هم قدرت مکندگی داشته باشد. جریان باد هدفمند و قدرت مکندگی و دمندگی هم‌زمان ابزار دمنده و مکنده را به ابزاری بسیاری کاربردی در نجاری‌ها، تعمیرگاه‌ها و... تبدیل کرده است.
انواع دمنده و مکنده

انواع دستگاه دمنده و مکنده

دستگاه‌های دمنده و مکنده که بر اساس نوع تغذیه منبع انرژی  و اندازه به مدل‌های مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند که هرکدام کاربرد ویژه خود را دارند.

دمنده و مکنده برقی

محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین دمنده و مکنده در بازار ایران مدل  برقی است که به بلوور هوا یا Air Blowe این ابزار  دارای اندازه معمولی است و منبع تغذیه آن با برق مستقیم شهری 220 ولت تک فاز است. در برخی از مدل بلوور هوا می‌توان دیمر و چرخش پروانه را تنظیم کرد و همچنین تجهیزات دیگری مانند کیسه‌زباله و نازل‌های مختلف را بر  روی آن نصب کرد.

دمنده و مکنده شارژی

دمنده و مکنده‌های شارژی دقیقاً همان دمنده و مکنده‌های برقی است با این تفاوت که منبع تغذیه آن به‌جای برق مستقیم، باتری است. قدرت دمندگی و مکندگی بلوورهای شارژی به توان باتری مربوط است، توان باتری آن‌ها عموماً 18 و 20 ولت است. عموماً مدل‌های شارژی بلوور از قدرت کمتری نسبت به مدل‌های برقی برخوردار است به همین دلیل این ابزار مناسب برای تمیز کردن قطعات ظریف مانند قطعات کامپیوتر است.

بلوور موتوری

بلوور های موتوری از دمنده و مکنده‌های برقی و شارژی فاصله می‌گیرد. این ابزار به‌جای الکتروموتور دارای یک موتور دیزلی است و ساختاری شبیه به یک اره زنجیری بنزینی دارد با این تفاوت که به‌جای تیغه دارای لوله و نازل هوا است. قدرت بلوورهای موتوری با توجه به پروانه بزرگی که دارند بسیار بالا است و مناسب برای محیط بزرگ و باز است.

دمنده و مکنده صنعتی

ساختار دمنده‌ها و مکنده‌های صنعتی به‌طورکلی از بلوورها  فاصله می‌گیرد. این ابزارها مناسب برای  موتورخانه‌ها، پتروشیمی، آبکاری، صنایع شیمیایی ، کارخانه‌ها مصالح هستند. مدل‌های صنعتی از موتور بسیار قدرتمند و پروانه‌های بزرگ درست‌شده‌اند که عموماً دارای یک لوله هستند تا جریان هوا و گاز را  در محیط‌های صنعتی به جهت مختلف منتقل کنند. دمنده و مکنده‌های صنعتی خود بر اساس نوع عملکرد و نوع پروانه دارای مدل‌های مختلفی هستند که هرکدام در بخش‌های ویژه‌ای کار‌برد دارند، مدل‌های دمنده و مکنده‌های صنعتی عبارت‌اند از:

  • بلوور فن و بلوور ساید چنل(Fan Blower)
  • بلوور چرخشی و حلزونی (بلوئر روتس)
  • دمنده و مکنده گریز از مرکز
  • دمنده و مکنده سرعت بالا
  • دمنده و مکنده احیا کننده

خرید دمنده و مکنده

قیمت دمنده و مکنده 

قیمت نهایی بلوور یا دمنده و مکنده  به عوامل مختلفی ازجمله کیفیت ساخت، اندازه و ابعاد پروانه و دستگاه، قدرت موتور و برند تولیدکننده آن بستگی دارد. 

دمنده و مکنده‌های برقی و شارژی که به‌عنوان بلوورهای خانگی نیز شناخته می‌شوند دارای قیمت مناسبی هستند. بلوورهای موتوری قیمت نسبتاً بالایی نسبت به  دو مدل دیگر دارد.

برندهای تولیدکننده دمنده و مکنده بر اساس کشور سازنده دارای کیفیت‌های متفاوت هستند. همچنین برندهای مختلف بلوورهای با توان های مختلف تولید می‌کنند به همین دلیل مدل‌های مختلف با یکدیگر اختلاف قیمت دارند. برندهای تولیدکننده بلوور عبارت‌اند از:

برندهای خارجی دمنده و مکنده:  بوش، ماکیتا، دیوالت، هیوندای

برندهای ایرانی دمنده و مکنده: رونیکس، آروا، توسن، محک

برندهای چینی دمنده و مکنده: کرون، باس، دی سی ای، پروکسیما

قیمت دمنده و مکنده صنعتی

دمنده‌ها و مکنده‌های صنعتی به دلیل ساختار پیچیده  و تجهیزات پیشرفته‌تر نسبت به بلوورهای خانگی از قیمت بسیار بالاتری برخوردار هستند. عواملی ازجمله فناوری ساخت، نوع پروانه، سیستم گردش پروانه، نوع موتور و توان قدرتی و حرکتی آن در قیمت دمنده‌ها و مکنده‌های صنعتی تأثیر مستقیم دارد.

خرید دمنده و مکنده از فروشگاه ابزار آلات و تجهیزات صنعتی کولیس

در هنگام خرید بلوور باید به چند نکته توجه کرد، اول از همه کیفیت ساخت دستگاه را در نظر بگیرید. .از عوامل دیگری که در هنگام خرید بلوور به آن باید دقت کرد اندازه و ابعاد آن و همچنین توان موتور است که تأثیر مستقیم در قدرت و سرعت مکندگی و دمندگی بلوور دارد. اگرچه دمنده‌ها و مکنده‌های پیشرفته‌تر دارای قدرت کنترل سرعت باد هستند.

سپس دمنده یا مکنده را متناسب با کار خود انتخاب کنید، در بعضی از مصارف نیز به دمنده و مکنده با جریان بادی ضعیف نیاز است مانند تعمیرگاه‌های کامپیوتر، موبایل و قطعات الکتریکی و در برخی دیگر باید دمنده و مکنده را انتخاب کنید که از باد قدرتمندی برخوردار است مانند نجاری‌ها و کارگاه‌های تولیدی.

ما در فروشگاه ابزارآلات کولیس انواع بلوور ها را با برندهای مختلف و باکیفیت بالا برای شما فراهم آورده‌ایم تا با توجه به نیازهای خود انتخاب راحت و آسوده داشته باشید.

زیر مجموعه ها

24 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 16 از 24 مورد