اره فلکه

اره فلکه |خرید اره فلکه|قیمت اره فلکه ۶۰|خرید و قیمت اره فلکه ای

قیمت و خرید اره فلکه (اره نواری)

اره فلکه یا اره نواری یکی از ابزارهای برش بسیار کاربردی در صنایع چوب است. اره فلکه دارای ساختار بسیار ساده است، تیغه برش اره فلکه به کمک دو فلکه در بالا و پایین دستگاه قرار دارند حرکت می‌کند و می‌تواند چوب را با دقت بسیار به‌صورت مستقیم و منحنی برش دهد.

اره فلکه از قطعات مختلفی ازجمله، فلکه، تیغه، الکتروموتور و بدنه تشکیل‌شده است. اره فلکه در سایز مختلف تولید می‌شوند، سایزها بر اساس قطر چرخ‌ها‌ی فلکه اره است که در قسمت بالای و پایین اره تعبیه‌شده است. پرکاربردترین اره‌ فلکه دارای سایزهای 25 سانت تا280 سانت است. میزان برشی که اره فلکه توانایی انجام آن را دارد درواقع نصف قدرت چرخه‌های فلکه است.
انواع اره فلکه

انواع اره فلکه یا اره نواری

اره فلکه یا اره نواری بر اساس نوع برشی که انجام می‌دهند به دو دسته اره فلکه عمودی و اره فلکه افقی (یا ایستاده تقسیم ) تقسیم‌بندی می‌شوند علاوه بر این ماشین بر اساس اندازه نیز تقسیم‌بندی می‌شوند که در ادامه به آن می‌پردازیم.

اره فلکه افقی

اره فلکه افقی مناسب برای کارخانه‌های چوب‌بری بسیار بزرگ است و می‌تواند تنه‌های درختان را از قطر 100 سانتی به بالا را به‌راحتی برش دهد دو از تنه‌های بزرگ و قطور درختان الوارهای کوچک درست کند. این ابزار از یک جک هیدرولیکی یا برقی برخوردار است که تنه درخت را روی خط برش قرار می‌دهد و کارگران تیغه را روی بدنه قطعه کار قرار می‌دهند تا برش‌کاری صورت بگیرد.

اره فلکه عمودی

اره فلکه عمودی مناسب برای کارگاه‌های نیمه‌صنعتی چوب‌بری و نجاری‌ها است. اره فلکه عمودی بر می‌توانند چوب‌ها را تا قطر 100 سانتی‌متر می‌تواند برش دهد. این ابزار مناسب برای برش‌کاری‌های کوچک و ظریف مانند معرق‌کاری‌ها است.  پرکاربردترین اره فلکه‌ های عمودی بر 60 تا 80 سانت است که به کمک برق تک فاز نیز می‌توان آن‌ها راه‌اندازی کرد.

اره فلکه مینیاتوری

اره فلکه مینیاتوری مناسب برای برش‌کاری قطعات کوچک و برش‌های منحنی بر روی قطعه‌های کار است. تیغه اره فلکه از عرض کمتری برخوردار است تا بتوانند برش‌کاری‌های ظریف را به بهترین نحو انجام دهد. سایز این مدل اره‌ها از 9 تا 25 سانت است

اره فلکه کارگاهی

اره فلکه کارگاهی دارای سایز متوسط است و کاربردهای نیمه‌صنعتی دارد. اره نواری‌های کارگاهی عموماً در سایزهای 25 تا 60 سانت تولید می‌شوند. برق این مدل اره‌ها هم به‌صورت سه فاز و هم تک فاز موجود است. مدل‌های سه فاز دارای قدرت بیشتری هستند  و می‌توانند قطعه‌های کار ضخیم‌تر را به‌راحتی برش دهند.

اره فلکه صنعتی

اره فلکه صنعتی دارای سایز بزرگ هستند و معمولاً با برق سه فاز کار می‌کنند. این مدل اره‌ها از موتورهای قدرتمند، فلکه‌ها و میز کار بزرگ برخوردار است تا قطعات بزرگ را با سرعت و آسان‌تر برش دهند. اره فلکه‌ های صنعتی بین 60 تا 280 سانت تولید می‌شوند.

اره فلکه CNC

جدیدترین مدل اره فلکه مجهز به قطعه کنترل عددی کامپیوتر است. اره نواری‌های CNC می‌توانند برش‌کاری‌های پیچیده را به‌صورت دقیق و باکیفیت بالا انجام دهند. این ابزار با کمک کردن دخالت انسان، علاوه بر کاهش خطرات،  باعث شده است برش‌کاری‌ها به‌سرعت انجام شود. این اره می‌تواند برش گرد بینه تنه درختان، برش‌کاری‌های کوچک چوب و برش‌های منحنی را به‌راحتی انجام دهد.
خرید اره فلکه

قیمت اره فلکه یا اره نواری

قیمت اره فلکه به عوامل مختلفی مانند قدرت موتور، سه فاز یا تک فاز بودن، اندازه‌های فلکه و جنس تیغه‌ها بستگی دارد. اره فلکه‌ های مینیاتوری عموماً قیمت پایین‌تری نسبت به دیگر اره‌ فلکه ها دارند و اره فلکه‌ های CNC به دلیل مجهز بودن به چیپست های کنترل عددی کامپیوتر از قیمت بالاتری برخوردار هستند، امروزه برندهای داخلی و خارجی  اره فلکه را در سایزها و انواع مختلف تولید می‌کنند ازجمله:

  • اره نواری پروین
  • اره نواری پارس ماشین
  • اره نواری مقدم
  • اره فلکه محک
  • اره فلکه متابو(METABO)
  • اره فلکه DEWALT
  • اره فلکه MAKITA

خرید اره فلکه یا اره نواری از فروشگاه ابزار آلات و تجهیزات صنعتی کولیس

در هنگام خرید اره فلکه باید به کیفیت ساخت و  برندهای تولیدکننده آن دقت کرد. علاوه بر قدرت موتور و سه فاز بودن یا تک فاز بودن، سایز اره فلکه را متناسب با نیازهای خود انتخاب کنید تا بیشترین راندمان را از آن داشته باشید.

ما در کولیس بهترین اره فلکه‌ ها را برای شما تأمین کرده‌ایم تا خرید مطمئن را تنها با چند کلید ساده داشته باشید.

زیر مجموعه ها

5 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 5 از 5 مورد