تسمه کولر آبی

تسمه کولر آبی | مشخصات و قیمت تسمه کولر آبی تمامی مدل ها

قیمت و خرید انواع تسمه کولر آبی

تسمه کولر آبی از مهمترین اجزای کولر است که وظیفه انتقال نیرو و ایجاد باد خنک را بر عهده دارد. معمولاً این نوارها زود به زود خراب می‌شوند و ناچاراً باید آن را عوض کنید و یک تسمه کولر آبی نو برای آن تهیه نمایید. علت این خرابی‌ها را می‌توان استفاده از نوار نامرغوب، فرسوده شدن تدریجی و سفت بودن بیش از حد و پاره شدن توسط لبه‌های کولر دانست. 

رفع گرما با سیستم‌های سرمایشی از متداول‌ترین کارها در روزهای گرم تابستان است و ممکن است هنگام تنظیم دوباره آن هر ساله، نیاز به یک تسمه کولر آبی نو داشته باشید. برای خرید تسمه کولر آبی باید به نکاتی توجه کنید که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد. فروش اینترنتی تسمه کولر آبی ایرانی در سایت کولیس با بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت صورت می‌گیرد.

انواع تسمه کولر آبی

کاربرد تسمه کولر آبی

همانطور که گفتیم ، تسمه کولر آبی مانند همه نوارها وظیفه انتقال نیرو را بر عهده دارد. در کولر این نوار همچون کمربندی بلند نیرو را از موتور گرفته و به قطعات دیگر همچون توربین انتقال می‌دهد. این تسمه V شکل برای هر کولری متفاوت است و باید بسته به اندازه و توان کولر، نوار مناسب آن را انتخاب کنید. معمولاً روی هر محصول ابعاد، ضخامت و طول آن نوشته شده است.

پیش از پارگی تسمه کولر آبی صداهایی غیرعادی در کولر ایجاد می‌شود. پس از خوردگی و پارگی این نوار، کولر از کار می‌افتد. پس سالم بودن و اندازه و کیفیت مناسب این محصول، برای سیستم‌های سرمایشی بسیار حائز اهمیت است. همچنین اگر این نوار سفت یا شل باشد، موتور به درستی کار نمی‌کند و ممکن است در نهایت باعث سوختگی سیستم شود. برای رفع شل و سفتی نوار تسمه کولر آبی باید دینام آن را رگلاژ کنید.

بهترین برند تسمه کولر آبی

معمولاً کارخانه‌های سازنده کولر آبی علاوه بر دستگاه اصلی، ابزار جانبی آن را نیز تولید می‌کنند. از بهترین برندهای تسمه کولر آبی ایرانی می‌توانیم به برندهای آبسال، ارج، انیورسال و آزمایش اشاره کنیم. این برندها انواع این محصولات را برای کولرهای 7000، 6000، 3500 و 3000 تولید و عرضه می‌کنند. این محصولات در برابر روغن، حرارت و الکتریسیته مقاوم هستند. 

با توجه به اینکه این قطعه در کولرهای آبی نقش مهمی دارد و علاوه بر انتقال نیروی موتور، باعث بی صدا کار کردن کولر می شود، باید به جنس، کیفیت و برند آن هنگام خرید توجه کنید. بیشترین فروش اینترنتی تسمه کولر آبی در فروشگاه اینترنتی تجهیزات صنعتی کولیس مربوط به برند آبسال است. این محصولات بسیار مقاوم هستند و انتقال نیرو را بدون سر و صدا انجام می‌دهند و از سوختن موتور جلوگیری می‌کنند.

قیمت تسمه کولر آبی

معمولاً یکی از دغدغه‌هایی که هنگام خرید تسمه کولر آبی داریم قیمت آن است. اما باید بدانید اکثر این نوارها قیمت پایینی دارند و این قیمت بسته به سایز و متراژ متفاوت است. البته اکثر این نوارها زیر 100 هزار تومان قیمت دارند و بهتر است هنگام خرید قیمت را معیار انتخاب قرار ندهید. بهتر است فقط روی نوع و جنس مناسب آن که می‌تواند نیرو را تحمل کرده و انتقال دهد، تمرکز کنید. از سوی دیگر این وسیله فقط در تابستان‌ها استفاده می‌شود و هزینه تعویض آن اذیت کننده نیست.

معمولاً کولرهایی که توان بالایی دارند نیازمند یک نوار با مقاومت بالاتر هستند که در این صورت قیمت تسمه کولر آبی نیز بیشتر خواهد بود. از دیگر عوامل مؤثر بر قیمت تسمه کولر آبی، کشور سازنده آن است. به طبع محصولات خارجی به علت هزینه صادرات و واردات و ارزش پول ملی، گران تر از محصولات ایرانی هستند. اما با هزینه کمتر می‌توانید محصولاتی با همان کیفیت را خریداری کنید. در فروشگاه اینترنتی تجهیزات صنعتی کولیس انواع این محصولات با قیمت‌های عالی به فروش می‌رسند.

خرید تسمه کولر آبی

خرید تسمه کولر آبی در فروشگاه کولیس

برای خرید اینترنتی تسمه کولر آبی باید ابتدا از معتبر بودن فروشگاه اطمینان داشته باشد. در فروشگاه اینترنتی معتبر کولیس می‌توانید بدون پرداخت هزینه‌های گزاف، همه محصولات موجود را با یکدیگر مقایسه کنید و مشخصات آن را بخوانید و در نهایت محصول مورد نظر خود را خریداری کنید. اما در فروشگاه‌های حضوری با توجه به اجاره محل کار و مالیات، قیمت تسمه کولر آبی بیشتر است. در ادامه این صفحه همه محصولات دسته بندی شده و به همراه عکس و مشخصات در اختیار خریدار قرار داده شده‌اند. در ادامه این انواع این نوارها را با برندهای مختلف می‌بینید. می‌توانید با کلیک بر روی هر یک مشخصات آن‌ها را مطالعه کنید.

زیر مجموعه ها

25 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 16 از 25 مورد