تسمه صنعتی

تسمه صنعتی | مشخصات و قیمت تسمه صنعتی تمامی مدل ها

قیمت و خرید تسمه صنعتی از کولیس

تسمه صنعتی یکی از انواع تسمه و وسیله‌ای برای انتقال نیرو و پیوند مکانیکی بین یک یا چند شفت است و یک وسیله بسیار کاربردی و پرمصرف در ماشین‌آلات و کارخانه‌های صنعتی است. تسمه صنعتی با انعطاف‌پذیری و فرم دهی بسیار بالا در اندازه‌ها و شکل‌های مختلف طراحی و ساخته می‌شوند که هرکدام کاربرد خاص و ویژه خود را دارد. آلیاژ تسمه‌های صنعتی داری استقامت و کیفیت بسیار بالایی است تا بتواند اصطکاک دستگاه‌های صنعتی و حرارت بالای آن‌ها را تحمل کند و کارایی و عملکرد بسیار بالایی از خود داشته باشد.

انواع تسمه صنعتی

تسمه‌های صنعتی را می‌توان بر اساس میزان دور محورها و قدرت موتورها تقسیم‌بندی کرد. به‌صورت کلی تسمه‌های صنعتی به هفت دسته تقسیم بندی می‌شوند که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

تسمه تخت

تسمه‌های تخت بدون شیار هستند و انعطاف‌پذیری بالایی دارند به همین دلیل این تسمه‌ها قدرت و سرعت بالایی همراه با صدای بسیار کم در حین کار دارند. عمر این تسمه‌ها بالا و راندمان کاری بسیار بالایی دارند. این مدل تسمه در کارخانه‌های چوب‌بری، پمپ‌های آب و ماشین آات صنعتی کاربرد دارند.

تسمه آجدار

تسمه‌های آجدار دارای ضخامت بسیار کم است. سطح خارجی این تسمه همانند تسمه تخت است و سطح بیرونی آن دارای آج‌ها یا شیارهای v شکل است، درواقع این تسمه ترکیبی از دو تسمه تخت و V شکل است. این مدل طراحی باعث شده است لغزش و ساییدگی بین پولی و تسمه کمتر و یکنواخت باشد. تسمه‌های آجدار در ماشین‌آلات کشاورزی، کمپرسورها و میکرسر بتن‌ها بیشترین کاربرد را دارد.

تسمه تایمینگ یا تسمه دندانه‌دار

این مدل تسمه دارای سرعت بسیار بالایی است و برای کارهای مناسب است که نیاز به‌دقت و ثابت بسیار دارد. تسمه تایمینگ برای انتقال حرکت به‌صورت مستقیم کاربرد دارد. به همین دلیل بیشترین کاربرد این وسیله در موتورسیکلت‌ها و ماشین‌ها است.

تسمه گرد

این مدل تسمه‌ها طراحی مقطع گرد مناسب برای پولی‌های u یا v شکل هستند. این مدل تسمه‌ها اصطکاک بالایی دارند و مناسب برای موتور‌های هستند که گشتاور آن‌ها پایین است. تسمه صنعتی گرد عموماً از جنس پلاستیک و فلز ساخته می‌شود.

تسمه V شکل

تسمه V شکل که به آن تسمه‌پروانه‌ای نیز گفته می‌شود در دو مدل روکش‌دار و دنده‌ای تولید می‌شود. مقطع این تسمه به شکل ذوزنقه همراه با شیارها طراحی‌شده است و می‌تواند فشار و کشش بالا را به‌راحتی تحمل کند. تسمه‌پروانه‌ای در صنایع مختلف کاربرد دارد.

تسمه چند شیار

این مدل تسمه از ترکیب چند تسمه v شکل درست‌شده است. تسمه چند شیارداری قطر نازک و انعطاف‌پذیر بالا و قدرت بالایی هستند. قدرت بسیار بالای تسمه چند شیار باعث شده است تا کاربرد این تسمه در ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی سنگین باشد.

قیمت تسمه صنعتی

تسمه‌های صنعتی با توجه به برند و تولیدکننده آن‌ها و کیفیت و عملکردی که ارائه می‌دهند دارای قیمت‌ها متفاوت است. دریافت استاندارد‌های بین‌المللی تسمه‌های و تحت لیسانس بین‌الملل بود در کیفیت و قیمت آن‌ها بسیار تأثیرگذار است.

خرید بهترین تسمه‌ های صنعتی از کولیس

امروزه تشخیص کیفیت تسمه‌های صنعتی به دلیل گستردگی و تنوع بسیار در بازار دشوار است. عوامل بسیاری مانند آلیاژ تسمه، میزان انعطاف‌پذیر، دوام و عمر آن در کیفیت تسمه تأثیرگذار است. در هنگام خرید تسمه صنعتی باید به مشخصات فنی تجهیزات صنعتی خود دقت کنید تا انتخابی مناسب داشته باشید. ما در کولیس تلاش کرده‌ایم تسمه صنعتی باکیفیت را در برند‌های مختلف برای شما فراهم کنیم تا شما با توجه به نیازهای خود خرید مطمئن داشته باشید.

زیر مجموعه ها

1136 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 16 از 1136 مورد