موتور برق

موتور برق: قیمت و خرید انواع موتور (ژنراتور) برق در مدل های متنوع

قیمت و خرید انواع موتور برق (ژنراتور برق) از فروشگاه اینترنتی ابزار آلات و تجهیزات صنعتی کولیس 

موتوربرق یا ژنراتور چیست؟

موتوربرق یا مولد الکتریکی که به آن ژنراتور نیز گفته می‌شود، دستگاهی است که انرژی مکانیکی از حاصل از سوخت گاز، بنزین یا گازوئیل را به برق تبدیل می‌کند.

عملکرد موتورهای برق به این‌گونه است که ایجاد میدان مغناطیسی و میدان الکتریکی با کمک جریان‌های پیچشی برق تولید می‌کند. به بیان بهتر، موتوربرق با سوخت‌های فسیلی ژنراتور یک موتور را می‌چرخاند و با حرکت ژنراتور میدان مغناطیسی در  جریان پیچشی تولید می‌شود درنتیجه انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی تبدیل می‌شود.

کاربرد موتوربرق

امروزه زندگی بدون برق تقریباً غیرممکن است. به همین منظور موتوربرق‌ها ابزاری بسیار ضروری است برای مکان‌های که  دسترسی برق شهری ندارند یا سازمان‌های که قطعی برق نباید داشته باشند. مکان‌هایی مانند بیمارستان‌ها، هتل‌ها، کارخانه‌ها، نمایشگاه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها که قطعی به آن‌ها خسارت و آسیب‌های جبران‌ناپذیری وارد می‌کند.

 همچنین یک دسته‌بندی مولدهای برق بر اساس کاربرد آن‌ها است که عبارت است از:

 1. موتوربرق کیفی
 2. موتوربرق خانگی (موتوربرق‌های کانوپی دار یا موتوربرق سایلنت مناسب برای کاربرد خانگی است.)
 3. موتوربرق صنعتی
 4. موتوربرق ثابت

انواع موتوربرق

انواع موتوربرق‌ها بر اساس مؤلفه‌های گوناگون دسته‌بندی می‌شوند، مهم‌ترین فاکتورهای دسته‌بندی مولد  عبارت‌اند از : برق  نوع سوخت مصرفی، نوع روشن‌ شدن،  شاسی و ولتاژ خروجی که هرکدام دارای زیرمجموعه‌های مخصوص به خود هستند.

انواع موتوربرق بر اساس سوخت مصرفی:

 • موتوربرق دیزلی (دیزل ژنراتور)
 • موتوربرق بنزینی
 • موتوربرق گازسوز

انواع موتوربرق بر اساس نوع روشن شدن:

 1. موتوربرق هندلی
 2. موتوربرق استارتی
 3. موتوربرق اتوماتیک یا ATS(روشن شدن بعد از چند دقیقه قطعی برق)

انواع موتوربرق بر اساس شاسی موتوربرق:

 1. موتوربرق کانوپی دار یا موتوربرق سایلنت (کانوپی عایق صدا برای موتوربرق است)
 2. موتوربرق بدون کانوپی

انواع موتوربرق بر اساس ولتاژ خروجی موتوربرق:

 1. موتوربرق تک فاز
 2. موتوربرق سه فاز

قیمت موتوربرق

فاکتورهای متعددی در تعیین قیمت موتوربرق مؤثر است که هرکدام از این فاکتورها خود خصوصیات دستگاه و کارایی و کارکرد آن‌ها تأثیرگذار است. از مهم‌ترین فاکتورهای که می‌توان به آن اشاره کرد، توان خروجی دستگاه، نوع دستگاه، وجود کانوپی یا سایلنت بودن موتوربرق، نوع سوخت مصرفی، برند و کشور تولیدکننده موتوربرق یا مولد برق است.

کشورهای مانند انگلیس و آلمان مهم‌ترین تولیدکننده‌های موتوربرق هستند که قیمت بالاتری از نسبت به دیگر کشورها دارند و موتوربرق‌های کشور چین از قیمت پایین‌تری در بازار برخوردار هستند. از برندهای تولیدکننده موتوربرق داخلی می‌توان رونیکس، آروا نام برد.

خرید موتوربرق از فروشگاه ابزارآلات و تجهیزات صنعتی کولیس

در هنگام خرید موتوربرق می‌توان با فاکتورهای تعیین‌کننده قیمت توجه کرد، هرکدام از این فاکتورها را باید متناسب با کارکرد و بودجه خود در نظر گرفت.

مهم‌ترین عامل که در هنگام خرید موتوربرق باید به آن توجه داشت سوخت مصرفی است. سوخت ژنراتورهای بنزینی به‌راحتی قابل‌دسترس هستند. ژنراتورهای دیزلی و گازوئیلی مصرف سوخت پایین‌تری دارند اما تأمین سوخت آن‌ها دشوارتر است. عامل دیگر توجه به توان خروجی دستگاه است، ژنراتور باید ولتاژ خروجی لازم برای کارهای شما را داشته باشد.

همچنین با توجه به کاربرد شما از ژنراتور یا مولد برق باید به آلودگی صوتی آن توجه ویژه داشت، موتوربرق‌های کوچک و کائوپی دار نسبت به مدل‌های دیگر آلودگی صوتی کمتری دارند و ژنراتورهای بنزینی پر صداترین مولدهای برق هستند که کمترین سازگاری با محیط‌زیست دارند و در فضای آزاد باید از آن‌ها استفاده کرد.

ما در فروشگاه اینترنتی ابزارآلات و تجهیزات صنعتی کولیس بهترین ژنراتورهای برق با برندهای مختلف را برای شما فراهم آورده‌ایم تا شما خریدی آسان و مطمئن بدون مراجعه حضوری داشته باشید.

زیر مجموعه ها

9 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 9 از 9 مورد