سه نظام دستگاه تراش

سه نظام دستگاه تراش | مشخصات و قیمت سه نظام دستگاه تراش تمامی مدل ها

سه‌نظام دستگاه تراش چیست؟

سه‌نظام دستگاه تراش یا سه‌نظام تراشکاری وسیله‌ای برای نگه‌داشتن قطعه کار در دستگاه تراش  است. این وسیله به شما این امکان را می‌دهد که قطعه کار را بر روی دستگاه ببیند تا عملیات تراشکاری را انجام دهید. سه‌نظام روی محور اصلی دستگاه قرار می‌گیرد و  قطعه کار را هم‌مرکز با محور اصلی مهار می‌کند. سه‌نظام‌ها از آلیاژ فولاد بسیار مقاوم درست‌شده است و توانایی بالایی در تحمل  بار دارد. سه‌نظام‌های دستگاه تراش دارای سه فک متحرک هستند که به کمک آچار مخصوص باز و بسته می‌شوند. سه‌نظام دستگاه تراش در دیگر تجهیزات صنعتی نیز کاربرد دارد مانند دستگاه‌های cnc، پنج محور، میزهای جوشکاری و دستگاه‌های فرز.

انواع سه‌نظام تراشکاری یا سه‌نظام دستگاه تراش

مدل‌‌های مختلف سه نظام براساس نوع فک و باز و بسته شدن آن تقسیم بندی می‌شوند.

سه‌نظام مستقل

این سه‌نظام قابلیت این را دارد که هر از فک‌هایش به‌طور مستقل تنظیم شوند. این قابلیت باعث افزایش انعطاف‌پذیری دستگاه می‌شود و می‌توانند قطعات مختلفی را مهار کند. سه‌نظام مستقل در دستگاه تراش کمتر کاربرد دارد.

سه‌نظام خودمحور

سه‌نظام خودمحور، هر فک را به‌طور هم‌زمان با محور دستگاه تنظیم می‌کند. این مدل از یک صفحه اسکرول مارپیچ برخوردار است که با چرخاندن آچار این صفحه تمام فک‌ها را به‌طور هم‌زمان می‌چرخاند و تنظیم می‌کند.

سه‌نظام دریل

سه‌نظام‌های دریل جز سه‌نظام‌های خودمحور هستند با تفاوت که فک‌های آن به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که می‌تواند تنها مته کمتر از 16 میلی‌متر را مهار کند.

سه‌نظام اتوماتیک

هنگام استفاده از سه‌نظام اتوماتیک دیگر نیاز نیست با آچار قطعه را فیکس کرد. در این مدل با فشار دادن  یک دکمه قطعه کار بر روی سه‌نظام نصب می‌شود. سه‌نظام اتوماتیک از فشار هوا و هیدرولیک برای باز و بسته کرد‌ن فک‌ها و بستن قطعه کار استفاده می‌کند.

قیمت و خرید سه‌نظام دستگاه تراش از کولیس

اندازه ابزار گیر سه‌نظام یکی از عوامل تأثیرگذار در قیمت آن است.  سه‌نظام باید متناسب با دستگاه تراش و قطعات آن باشد. سه‌نظام‌ها در اندازه‌های 60 تا 800 میلی‌متر موجود هستند. یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار در قیمت سه‌نظام، نوع بسته شدن فک‌های آن است، سه‌نظام اتوماتیک و خودمحور عموماً قیمت بالاتری نسبت به دیگر سه‌نظام‌ها دارد.

کیفیت ساخت و آلیاژ به‌کاررفته نیز تأثیر زیادی درعمر و  قیمت سه‌نظام دارد، برندهای مختلفی از جلمِ محک، پروکسن، سائو سعی بر تولید سه‌نظام‌های باکیفیت دارند. سایت کولیس با توجه به نیازهای شما انواع مختلف سه‌نظام تراشکاری باکیفیت را برای شما موجود کرده است تا شما خریدی مطمئن برای دستگاه تراش خود داشته باشید.

زیر مجموعه ها

4 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 4 از 4 مورد