ساعت اندیکاتور

ساعت اندیکاتور | مشخصات و قیمت ساعت اندیکاتور تمامی مدل ها

قیمت و خرید انواع ساعت اندیکاتور

ساعت اندیکاتور تجهیزاتی در دسته محصولات اندازه‌‌گیری است که در دستگاه‌های مکانیکی برای بررسی میزان دقت هر دستگاه در هر مرحله بکار برده می‌شود. اجزای اصلی این محصولات شامل چرخ دنده، چرخ دنده جناحی و اهرم است. این محصول به طور مقایسه‌ای استفاده می‌شود، به طوری که انحراف بین دو سطح را می‌سنجند تا کاربر از درست کار کردن دستگاه مورد بررسی مطمئن شود.

برخی از این محصولات دارای دقت اندازه‌‌گیری بالاتری هستند و در کارهای بسیار حساس بکار برده می‌شوند. برخی از این محصولات نیز فقط در جواب عددی را در اختیار شما قرار می‌دهند که برخلاف ساعت اندیکاتورهای عقربه‌‌ای نیازی به دقت در خواندن ندارد. هنگام خرید ساعت اندیکاتور بهتر است به این موارد توجه کنید.

انواع ساعت اندیکاتور

کاربرد ساعت اندیکاتور

این محصول برای چک کردن میزان دقت هر دستگاه بکار برده می‌شود. کالیبره کردن از مهم‌ترین کاربردهای این محصول است. این محصول برای درست کار کردن انواع دستگاه‌ها در هر مرحله  بکار برده می‌شود. از دیگر کاربردهای انواع این ساعت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هم راستا کردن دو شفت یا قطعه
  • هم مرکز کردن قطعات غیر گرد بر روی تجهیزات
  • بررسی و سنجش تراز بودن قطعه بر روی گیره
  • بررسی و سنجش تراز بودن سطح کار دستگاه‌های CNC و یا فرز
  • بررسی و سنجش تخت بودن قطعات بر روی دستگاه
  • اندازه‌‌گیری اختلافی بین دو قطعه در یک دستگاه

انواع ساعت اندیکاتور

انواع ساعت اندیکاتور از ابتدا تاکنون دستخوش تغییراتی شده‌اند. این محصولات بر اساس شکل و نحوه کارکرد به ۴ دسته تقسیم می‌شوند، این انواع عبارتند از:

۱- ساعت اندیکاتور دیجیتال: این دستگاه با نمایشگری دیجیتالی که دارد، عدد را نشان می‌دهد و با باتری کار می‌کند.

۲- ساعت شیطانکی: این محصول ترکیبی از ساعت اندیکاتور و ارتفاع سنج است و دقت بالایی دارد. از این محصول برای  یکسان کردن راستای سطح دو قطعه استفاده می‌شود و در ساخت تجهیزات بیضی شکل کاربرد دارد.

3- ساعت اندیکاتور ساعتی: این ساعت تقریباً شبیه نوع شیطانی است و فقط در ظاهر با آن تفاوت دارد.

4- ساعت اندیکاتور عقربه ای: این دسته از ساعت‌های اندیکاتور نمایشگری عقربه‌‌ای و مدرج دارد که اندازه‌ها روی آن نمایش داده می‌شوند.

همه‌ی این محصولات تقریباً کاربرد و نحوه کار یکسانی دارند و در همه‌ی دستگاه‌ها بکار برده می‌شوند. در نتیجه می‌توانید یکی از این محصولات را با توجه به هزینه‌‌ای که برای آن در نظر گرفته‌اید انتخاب کنید.

خرید ساعت اندیکاتور

قیمت ساعت اندیکاتور

قیمت ساعت اندیکاتور مشخص نیست و بسته به نوع آن متغیر است. انواع این ساعت‌های اندیکاتور دارای قیمت مختلفی هستند، به طوری که دستگاه‌های دیجیتالی گرانتر از محصولات عقربه‌‌ای است. همچنین دقت اندازه‌‌گیری در این محصولات تعیین کننده قیمت است. هر چه دقت اندازه‌‌گیری بالا باشد، قیمت نیز بالاتر است. قیمت این محصولات تحت تاثیر نوع آن نیز می‌باشد، انواع دیجیتال نسبت به آنالوگ قیمت بالایی دارند. دقت اندازه‌‌گیری این محصولات نیز بسیار بر قیمت مؤثر است. 

قیمت ساعت اندیکاتور میتوتویو و اینسایز که خارجی هستند نیز به قیمت ارز بستگی دارد، هر چه ارز گرانتر شود، قیمت این محصولات نیز بالاتر می‌رود. فروشگاه کولیس انواع مختلف این محصول را با برندهای مختلف خارجی  و ایرانی و بهترین قیمت در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

خرید ساعت اندیکاتور در فروشگاه کولیس

هنگام خرید آنلاین ساعت اندیکاتور باید به نکاتی همچون دقت اندازه‌گیری، دیجیتالی یا آنالوگ بودن، قیمت و برند محصول توجه کنید. این عوامل بر نتیجه کار بسیار تاثیرگذار است. اگر به اندازه کافی در کارتان دقت نداشته باشید و یا دستگاهی انتخاب کنید که به راحتی نمی‌توانید اعدادش را بخوانید، دقت کار پایینی خواهید داشت.

برندهای این دسته از ابزار اندازه‌گیری، از جمله آکاد و اینسایز محصولاتی با کیفیت عرضه می‌کنند و می‌توانید با مطالعه مشخصات آن‌ها، به آن‌ها اعتماد کنید. فروش اینترنتی ساعت اندیکاتور با این برندها در فروشگاه کولیس با بهترین قیمت انجام می‌شود. در ادامه لیست این دسته از تجهیزات اندازه‌‌گیری که در سایت موجود می‌باشند، را می‌بینید.

زیر مجموعه ها

10 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 10 از 10 مورد