هوا برش و جوش گاز

قیمت و خرید انواع دستگاه هوا برش و جوش گاز

دستگاه هوا برش و جوش گاز، ابزاری است که از مخلوط گاز اکسیژن با سوخت‌های مانند جمله استیلن، پروپان، MAPP، پروپیلن و گاز طبیعی برای برش یا جوش فلزات استفاده می‌کند. عملکرد این دستگاه به‌گونه‌ای است که با مخلوط کردن گازها و سوخت شعله‌ای متناسب با دمای ذوب فلز تولید می‌کند این شعله باعث برش فلزات یا آب شدن دو قطعه فلزی و چسبیدن این دو قطعه به یکدیگر می‌شود. 

از این دستگاه برای برش فلزاتی باضخامت 10 تا 2000 میلی‌متر استفاده می‌شود. که نیازمند شعله با حرارت 3500 سانتی‌گراد است. 

اجزای دستگاه هوا برش

دستگاه هوا برش ترکیبی از تجهیزات است که در کنار یکدیگر عملیات برش‌کاری را انجام می‌دهد. که هرکدام از این تجهیزات نقش ویژه‌ای در عملیات برشکاری و جوشکاری دارند.

رگلاتور

ابزاری  برای کنترل و تنظیم انواع گاز در دستگاه هوا گاز است

شلنگ‌های گاز

وسیله‌ای که به کمک آن گازها انتقال می‌یابد. شلنگ‌های هوابرش از قطر و مقاومت بالایی برخوردار هستند. شلنگ‌ها در دستگاه هوا برش دوتایی است، اتصالات شلنگ راست‌گرد مخصوص گاز اکسیژن و اتصال شلنگ چپ‌گرد برای سوخت است. 

شیر یک‌طرفه

ابزاری برای جابه‌جایی و کنترل جریان سیال گاز از یک‌سو است.

مشعل

دستگاه هوا برش با کمک مشعل گاز اکسیژن و سوخت را در یک فضای ایمن با یکدیگر ترکیب می‌کند تا انرژی گرمایی لازم تولید شود. مشعل انرژی گرمایی را به‌صورت تشعشع و جابه‌جایی به محیط انتقال می‌دهد.

کپسول‌ها

مخازن فولادی هستند که گاز‌ها و سوخت‌های موردنیاز برای برشکاری و جوش را در خود نگه می‌دارند.

انواع دستگاه هوابرش و جوش گاز

امروزه دستگاه‌های هوا برش و جوش گاز به دو مدل کلی دستی و برقی تقسیم‌بندی می‌شوند

دستگاه‌ هوا برش و جوش گاز دستی

این دستگاه‌ها عمدتاً برای برش تا عمق 100 میلی‌متر مناسب هستند، جنس آن‌ها عموماً فلز برنج است، هنگام کار کردن با این دستگاه باید از مهارت ویژه‌ای برخوردار بود.

دستگاه هوا برش و جوش گاز برقی 

این دستگاه از مدل دستی از دقت بیشتری برخوردار است،  قدرت ولتاژ این دستگاه‌ها از 110 تا 220 ولت است. با کمک این دستگاه می‌توان برش‌های اریب و گرد را انجام داد.

قیمت و خرید دستگاه هوابرش و جوش گاز از کولیس

دستگاه هوا برش و جوش گاز مجموعه‌ای از تجهیزات مختلف هستند که بدون یکی از آن‌ها دستگاه ناقص است. هرکدام از این تجهیزات با توجه به کیفیت تولیدی دارای قیمت متفاوت هستند.

برای جمع‌آوری دستگاه هوا برش شما نیاز به تهیه کپسول‌های گاز ، شعله، رگلاتور، شیر یک‌طرفه و.. دارید. ما در کولیس امکان خرید تمام این تجهیزات را باکیفیت بالا برای شما فراهم نموده‌ایم.

زیر مجموعه ها

2 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 2 از 2 مورد