دستگاه جوش

دستگاه جوش | مشخصات و قیمت دستگاه جوش تمامی مدل ها

قیمت و خرید بهترین انواع دستگاه جوش

دستگاه جوش یک ابزار برقی است که به کمک آن اتصال میان دو قطعه فلزی  و غیرفلزی می‌توان ایجاد کرد. دستگاه جوش با ایجاد یک قوس الکتریکی و انتقال  آن به الکترود باعث می‌شود تا الکترود ذوب شود و دو قطعه را به هم به چسباند

با پیشرفت تکنولوژی دستگاه‌های جوش دارای تغییرات گسترده شده‌اند به‌گونه‌ای که فرآیند جوشکاری‌های متفاوتی بر اساس دستگاه‌های جوش رقم خورده است.

انواع دستگاه جوش

دستگاه‌های جوش بر اساس کاربری و تکنولوژی به‌کاررفته دارای انواع مختلفی است.

 دستگاه جوش اینورتر

رایج‌ترین مدل دستگاه جوش است که برق جریان متناوب AC را به جریان مستقیم DC تبدیل می‌کند تا جریان عبوری لازم برای قوس الکتریکی را ایجاد کند. این دستگاه به دلیل سبک بودن جایگزین ترانس جوش قدیمی شده است

دستگاه جوش ترانسفورماتور

ترانس جوش یا همان دستگاه جوش ترانسفورماتور قدیمی‌ترین مدل دستگاه‌های جوش است که اندازه بزرگ دارد و فضای بسیاری را اشغال می‌کند حمل‌ونقل این دستگاه بسیار سخت و دشوارتر از مدل‌های گذشته است.

دستگاه جوش دیزل یا مولد جوش

این مدل از دستگاه‌های جوش دارای منبع تغذیه هستند که از سوخت دیزل برای تأمین انرژی خود استفاده می‌کنند و مناسب برای فضاهایی است که برق وجود ندارد.

دستگاه جوش ریکتیفایر

 دستگاه جوش ریکتیافیر مدل پیشرفته‌تر دستگاه جوش ترانسفورماتور است و توانایی ایجاد قوس الکتریکی به‌صورت مداوم را برخوردار هستند. به همین دلیل این دستگاه دارای جوش پایدار و قدرتمندتری با سرعت بیشتری ایجاد می‌کند. ریکتیفایرها بیشتر دارای کاربردهای صنعتی هستند.

دستگاه جوش میگ

این دستگاه برخلاف دیگر دستگاه‌ها از الکترود استفاده نمی‌کند. درواقع الکترودهای میگ میله‌های فلزی هستند که در داخل تفنگ دستگاه جوش قرار می‌گیرند و به کمک قوس الکتریکی و گاز محافظ ذوب می‌شوند تا اتصال میان قطعه‌های کار ایجاد شود. به همین منظور دستگاه‌های جوش میگ مناسب برای جوشکاری‌های یکنواخت عمیق هستند.

فرق دستگاه جوش قدیمی(ترانس جوش) با اینورتر

تفاوت اصلی میان ترانس جوش و اینورتر ها در تبدیل جریان متناوب (AC)به جریان مستقیم(DC) است. در ترانس‌های جوش قدیمی در ابتدا جریان  متناوب ولتاژ بالا به جریان ولتاژ پایین به کمک هسته و سیم‌پیچ‌ها تبدیل می‌شد. سپس جریان متناوب ولتاژ پایین به جریان مستقیم تبدیل می‌شود. در صورتی اینورترها مستقیماً جریان AC را به جریان DC تبدیل می‌کند.

همچنین اینورتر ها دارای وزن سبک‌تر و اندازه کوچک‌تر هستند. همچنین این مدل دستگاه‌های جوش به دلیل استفاده از تکنولوژی پیشرفته اینورترهای جوش قابلیت استفاده از الکترودها با قطرهای مختلف را دارند و همچنین مصرف پایین‌تری نسبت به ترانس‌های جوش دارند.

قیمت دستگاه جوش

به‌طورکلی عوامل مختلفی در قیمت‌گذاری دستگاه جوش تأثیر دارند. ازجمله مدل، شدت‌جریان، کابل، لوازم جانبی، سیستم تهویه و برند تولیدکننده محصول، امروزه در بازار اینورترها و دستگاه‌های جوش مختلفی در بازار وجود دارد. از برندهای مطرح در بازار می‌توان به برند بوش و میکتا اشاره کرد و از برندهای داخلی می‌توان رونیکس و آروا اشاره کرد.

خرید دستگاه جوش از فروشگاه ابزارآلات و تجهیزات صنعتی کولیس

اولین مؤلفه‌ای که در هنگام خرید دستگاه جوش باید به آن توجه داشت، میزان ضخامت قطعه‌های کار است. هرچقدر ضخامت بیشتر باشد باید دستگاه جوش را تهیه کنید که دارای شدت‌جریان و ولتاژ بالاتری باشد. همچنین در هنگام خرید محل استفاده از دستگاه جوش و میزان دسترسی به برق را در نظر داشته باشید.

از دیگر مؤلفه‌های که در هنگام خرید دستگاه جوش باید به آن توجه کرد نوع الکترود مصرفی و نوع جوش‌کاری موردنظر است. دستگاه‌های اینورتر طیف وسیعی از الکترود را پوشش می‌دهند، همچنین اگر نیاز به جوشکاری‌های باظرافت بالا و عمیق بسیار هستید، دستگاه جوش میگ پاسخ‌گو نیازهای شما خواهد بود.

فروشگاه اینترنتی ابزارآلات و تجهیزات صنعتی کولیس انواع دستگاه جوش را با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت برای شما فراهم آورده تا خرید آسان و مطمئن را داشته باشید.

زیر مجموعه ها

19 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 16 از 19 مورد