الکترود

قیمت و خرید آنلاین انواع الکترود | فروشگاه آنلاین لوازم صنعتی

قیمت و خرید انواع الکترود

الکترود جوشکاری سیم بلندی است که از فولاد یا آلیاژهای آن ساخته شده و به دستگاه جوش شما متصل می‌شود تا قوس الکتریکی ایجاد کنند. جریان برق از این سیم عبور کرده و قوس تولید می‌کند که گرمای زیادی برای ذوب فلز و جوش ایجاد می‌نماید. برای استفاده از الکترود، ابتدا باید آن را به موتور جوشکاری خود متصل کنید و یک قوس الکتریکی بین فلز پایه و الکترود جوش ایجاد نمایید. از آنجایی که قوس الکتریکی بسیار شدید است، به سرعت فلز را ذوب می‌کند و قطعات را به یکدیگر جوش می‌دهد. در مجموع این الکترود برای ایجاد جریان جوشکاری به کار می‌رود و به عنوان رساناهای الکتریکی عمل می‌نماید؛ همچنین، چنانچه الکترود مصرفی باشد، می‌تواند به عنوان چسب برای چسباندن محکم دو فلز به یکدیگر به کار رود.

انواع الکترود

الکترودها از جنبه‌های مختلفی، از جمله پوشش، جنس مفتول و نوع ساخت طبقه‌بندی می‌شوند، اما از لحاظ جوشکاری به دو دسته اصلی مصرفی و غیرمصرفی تقسیم می‌گردند:

الکترود مصرفی:

الکترودهای مصرفی نقطه ذوب پایینی دارند. این نوع الکترودهای جوشکاری برای استفاده در جوشکاری با گاز بی اثر فلزی (MIG) مناسب هستند. برای ساخت الکترودهای مصرفی از موادی مانند فولاد نرم و فولاد نیکل استفاده می‌شود. یکی از اقدامات احتیاطی که باید در هنگام کار با این نوع سیم جوشکاری انجام دهید، اینست که آنها را پس از فواصل زمانی معین تعویض کنید.

الکترود غیرمصرفی: 

نام دیگر این دسته الکترود جوشکاری نسوز است که دو نوع کربنی و تنگستنی دارد. همانطور که از نام آن پیداست، در کل فرآیند جوشکاری مصرف نمی‌شود یا ذوب نمی‌گردد. الکترودهای غیر مصرفی نقطه ذوب بالایی دارند و قادر به پر کردن شکاف قطعه کار نیستند و در جوشکاری با گاز بی اثر تنگستن (TIG) و جوشکاری قوس کربنی به کار می‌روند. 

قیمت انواع الکترود جوشکاری

همانطور که پیشتر گفتیم، الکترود انواع متفاوتی از نظر جنس، پوشش و ساخت دارد که تأثیر مستقیمی بر قیمت آن دارند. با این حال، عامل مهم دیگر در تعیین قیمت این محصول در بازار، برند تولید کننده آن است. امروزه برندهایی مانند، آما و میکا با استفاده از متریال درجه یک، انواع الکترود جوشکاری باکیفیتی را تولید و روانه بازار کرده‌اند. برای مقایسه این محصولات می‌توانید به ادامه این صفحه از فروشگاه اینترنتی تجهیزات و ابزارآلات صنعتی کولیس مراجعه نمایید.

خرید الکترود در فروشگاه ابزار آلات و تجهیزات صنعتی کولیس

مهمترین نکته برای خرید الکترود، نوع فلزی است که قصد جوش دادن آن را دارید. باید نوع، پوشش، جنس و اندازه این تجهیزات را متناسب با کاربرد مد نظر خود انتخاب نمایید و برای خرید به فروشگاه معتبر مراجعه کنید. 

فروشگاه اینترنتی معتبر تجهیزات و ابزارآلات کولیس انواع الکترود باکیفیت را از برندهای معتبر آرما و میکا به همراه ضمانت اصالت کالا و قیمت مناسب ارائه می‌نماید. 

زیر مجموعه ها

6 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 6 از 6 مورد