تیغ برش

تیغ برش | مشخصات و قیمت تیغ برش تمامی مدل ها

تیغ برش چیست

تیغ برش ابزاری برای برشکاری آلیاژهای سخت است. به‌صورت کلی تیغ‌های برش به‌تنهایی کاربرد ندارد و ابزاری هستند که تکمیل‌کننده عملکرد ابزارها و ماشین‌های صنعتی هستند. تیغ‌های برش با نصب بر روی ماشین‌ابزارها و ابزارآلاتی مانند دریل و فرز... امکان برشکاری قطعه‌های کار را فراهم می‌کنند تا با سرعت بخشیدن به کار باعث صرفه جویی در هزینه‌ها و زمان شوند.

انواع تیغ‌های برش

تیغ‌های برش بر اساس شکل و آلیاژ سازنده دارای انواع مختلفی است. هرکدام از تیغ‌های برش به‌منظور برش‌کاری آلیاژ خاص طراحی‌شده‌اند تا عملیات برش‌کاری را به بهترین نحو و با کمترین انرژی انجام دهند.

تیغ برش سرامیک بر

تیغ‌های برش سرامیک بر شکل مانند دیسک دارند و  از فلز استیل با مقاومت و استحکام بسیار بالا تولیدشده است. استیل به‌کاررفته در تیغ سرامیک بر آلیاژ بسیار باکیفیتی دارد تا برای برشکاری‌های طولانی‌مدت دچار خم‌شدگی ساییدگی و شکستن نشود. این تیغ در سه سایز مینی( قطر 115 میلی‌متر)، متوسط(قطر 180 میلی‌متر) و بزرگ (قطر 230 میلی‌متر) تولید می‌شود تا ابزاری مصرفی بسیار کارآمد برای فرزها و مینی فرزها باشد.

تیغ برش آهن

این ابزار همان‌طور که از نامش پیدا است برای برش‌کاری فلزات است. تیغ برش آهن آلیاژ فولادی بسیار مستحکمی دارد تا در برابر ساییدگی مقاومت بسیار بالایی داشته باشد. تیغ‌های برش آن‌ها از دیگر تیغ‌ها عمر طولانی‌ترین دارند و در مدت‌زمان طولانی می‌توانند برش‌های باکیفیت بسیار را انجام دهند. ساختار تیغ برش آهن از دندانه‌های با نوک کاربید با تراشه‌ای متناوب مخروطی هستند تا برش‌کاری فلزات را به‌سرعت انجام دهند.

تیغ برش اره همه کار

تیغ اره همه‌کاره یا اره همه بر یک تیغ فلزی کم‌عرض و دندانه‌دندانه است که از آلیاژهای مختلف درست‌شده است. تیغ اره افقی بر با توجه به آلیاژ خود می‌توانند متریال‌های مختلفی را برش دهند. تمایز دیگر تیغ‌های برش همه‌کاره در تعداد دندانه و اندازه دندانه‌ها است. هرچه تعداد دندانه کمتر و بزرگ‌تر باشد عملیات برش‌کاری سریع‌تر انجام می‌شود و هرچه تعداد دندانه کمتر و ظریف‌تر باشد، عملیات برش‌کاری تمیزتر و با دقت بالاتر انجام می‌شود. تیغ اره‌های همه کار دارای انعطاف‌پذیری بالایی هستند  تا بتوانند انواع برش‌کاری‌ها را در موقعیت‌های مختلف انجام دهند.

تیغ اره‌مویی

یکی از ابزارهای بسیار کاربردی برای برشکاری‌های ظریف که به‌دقت بسیار بالایی نیاز دارد. تیغ اره‌مویی است. این تیغ بسیار نازک است و تیز است و مناسب برای برشکاری‌های پرپیچ‌وخم است. تیغه‌های اره‌مویی با توجه به جنس برش و نوع برش در انواع و شکل‌های مختلفی وجود دارد. تفاوت اصلی این تیغه‌ها در دندانه‌های آن‌ها است. به‌طورمعمول تیغ اره در هر 2.5 سانتی‌متر 14 تا 48 دندانه‌ دارد که این دندانه‌ها ریز یا درشت هستند تا بتوانند متریال‌های مختلف را بر اساس میزان پیچیدگی و ظرافت برش دهند.

قیمت تیغ‌های برش

تیغ‌های برش بر اساس مدل‌ها و کارکردهای دارای قیمت‌های مختلف هستند. مهم‌ترین عامل تأثیرگذار در قیمت تیغ برش آلیاژ آن است که ارتباط مستقیمی با طول عمر تیغ و کندی تیغ دارد. هرچه آلیاژ به‌کاررفته قوی‌تر و بهتر باشد تیغ‌های برش دیرتر کارکرد خود را از دست می‌دهد.

همچنین فنّاوری ساخت و پیچیدگی که در فرآیند تولید تیغ‌های برش وجود دارد در قیمت این ابزار مصرفی بسیار تأثیرگذار است.

خرید انواع تیغ برش از فروشگاه آنلاین کولیس

برای خرید تیغ برش قبل از هر چیز باید ابزار برش خود را در نظر بگیرید و تیغ برش را متناسب با ابزار خود انتخاب کنید. نکته دیگر که در هنگام خرید تیغ برش باید به آن توجه کنید متر یال قطعه کار است و تیغ برش مخصوص به متر یال خود را خریداری کنید و از استفاده از تیغ‌های نامتناسب با متر یال قطعه کار اجتناب کنید.

در هنگام خرید تیغ‌ها به نوع برش خود توجه کنید برای برشکاری‌های نرم و ظریف که از پیچیدگی‌های بسیار بالایی برخوردار هستند تیغ‌هایی با دندانه‌های متراکم و ظریف خریداری کنید و برای برشکاری‌های سخت و ساده که باید با سرعت بسیار بالایی صورت بگیرد تیغ‌های برش با دندانه‌های درشت و کم انتخاب کنید.

ما در فروشگاه آنلاین کولیس انواع تیغ‌های برش را در بالاترین کیفیت برای شما فراهم آورده‌ایم تا متناسب با نیاز خود بهترین و ساده‌ترین خرید را داشته باشید.

25 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 16 از 25 مورد