مته برگی

مته برگی | مشخصات و قیمت مته برگی تمامی مدل ها

قیمت و خرید مته برگی

مته برگی ابزاری است که با نصب بر روی انواع دریل جهت سوراخکاری روی چوب استفاده‌ می‌شود. این محصولات معمولاً به صورت پک به فروش‌ می‌رسند. مته برگی از سه قسمت نوک، بدنه و دسته تشکیل‌ می‌شوند. نوک این محصول برای خارج کردن و بیرون بردن مواد داخل سوراخ بکار‌ می‌رود و بدنه این وسیله که پهن است و قطر زیادی دارد، سوراخ‌‌های استوانه‌ای ایجاد‌ می‌کند.

 لبه‌‌های تیز این محصول آن را برای برش بر روی سطوح چوبی مختلف، سازگار کرده است. قسمت پهن بدنه آن دارای قطرهای مختلفی است و براساس آن نام‌گذاری‌ می‌شوند. برخی از این محصولات دارای جنسی یکپارچه هستند، یعنی در کل قطعه از یک جنس ماده استفاده شده و برخی دیگر قسمت بدنه با جنس آهن و نوک آن با جنس کروم وانادیم با سختی بیشتر تولید‌ می‌شوند. در نتیجه باید هنگام خرید مته برگی به جنس یکپارچه و یا گسسته آن دقت کنید.

مته برگی

کاربرد مته برگی

این قطعه با نصب بر روی انواع دریل شارژی و برقی، ابتدا نوک تیز آن وارد سطح کار‌ می‌شود و سوراخی با قطر کم ایجاد‌ می‌کند، سپس با ورود قسمت پهن و برگی شکل آن به چوب، سوراخی با قطر بیشتر در حد یک اینچ ایجاد‌ می‌کند. برای ایجاد سوراخ‌‌های کوچکتر می‌توانید هم از انواع مته‌های معمولی و هم از انواع برگی استفاده کنید.

وقتی جنس قطعه کار چوب باشد، کاربر بیشتر تمایل دارد از همین نوع قطعه استفاده کند، زیرا این محصول با نوک تیزی که دارد هم کار کردن با آن راحت است و هم کار دقیق و تمیزی حاصل می شود. همچنین زاویه این قطعه باعث‌ می‌شود به راحتی قطعه کار را با زاویه مورب سوراخ کرد. کاربرد این تجهیزات فقط بر روی چوب و سطح کارهای نرم است. چون ضخامت این قطعات کم است،‌ در سطوح سخت کاربرد ندارد و سریعاً‌ می‌شکنند. هنگام کار با این قطعه با کمی فشار بر روی دریل، براده‌‌های چوب از سوراخ به بیرون‌ می‌ریزند.

بهترین مارک مته برگی

بهترین مارک مته برگی، برندی است که علاوه بر جنس خوب و با کیفیت به کاربرده شده در آن، دارای قیمت مناسبی باشد. محصولاتی که به صورت یک پارچه از متریالی مثل کرم وانادیم ساخته شده‌اند، بهترین محصول هستند. عموماً این قطعات قیمت بالایی ندارند.

در بازار این محصولات با برندهای مختلفی مثل ولف و دیوالت، ماکیتا، رونیکس و غیره عرضه‌ می‌شوند. برند ولف ساخت چین، بیشتر از سایر موارد محبوب است و در دسترس مردم قرار دارد. در فروشگاه اینترنتی ابزارآلات صنعتی کولیس ست مته برگی به طور کامل و تکی در اختیار مشتریان قرار داده شده است که برند ولف علاوه بر قیمت مقرون به صرفه، دارای کیفیت عالی هستند.

خرید مته برگی

قیمت مته برگی

قیمت مته برگی به نحوه فروش آن (تک یا پک) بستگی دارد، به طور کلی شاید در ابتدا قیمت تکی این محصول هنگام خرید ارزان به نظر رسد، اما اگر ست مته برگی را به طور کامل خریداری کنید، قطعاً هزینه کمتری بابت هر یک پرداخت‌ کرده‌اید.

عوامل دیگری که بر قیمت مته برگی موثر است، برند و کیفیت جنس بکار برده شده در آن است. برندهای خارجی به خاطر قیمت ارز، گرانتر هستند. برخی از برندهای ایرانی نیز از نظر میزان کیفیت با برندهای خارجی در یک سطح هستند اما قیمت کمتری دارند. در سایت کولیس انواع این محصولات با قیمت کمتری نسبت به فروشگاه‌‌های حضوری عرضه‌ می‌شود. پس فروشگاه نیز بر قیمت محصول تاثیر دارد.

خرید مته برگی در فروشگاه کولیس

هنگام خرید اینترنتی مته برگی باید به نکاتی توجه کنید تا بتوانید سوراخی مناسب روی چوب و یا لوله ایجاد کنید. سایز هر یک از این محصولات بر روی بدنه نوشته شده است. قطرهای کمتر سوراخ‌‌های استوانه‌ای کوچکتر ایجاد‌ می‌کنند و قطرهای بزرگتر سوراخ‌‌های با قطر بیشتر ایجاد‌ می‌کنند. 

فروشگاه کولیس با فروش آنلاین مته برگی در سایزها، متریال و برندهای مختلف جزء بهترین سایت‌ها برای خرید تجهیزات صنعتی است. در ادامه‌ می‌توانید محصولات موجود در این سایت را ببینید. برای خرید این محصول با کلیک بر روی هر کدام از کالاها، صفحه مربوط به آن باز‌ می‌شود که در آن ویژگی هر یک نوشته شده است.

زیر مجموعه ها

5 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 5 از 5 مورد