علف زن بنزینی

علف زن بنزینی | مشخصات و قیمت علف زن بنزینی تمامی مدل ها

خرید انواع علف زن بنزینی از فروشگاه ابزار آلات کولیس

علف زن بنزینی چیست؟

علف زن یا علف تراش که به آن حاشیه زن نیز می‌گویند، وسیله‌ای برای هرس کردن، تراشیدن و کوتاه کردن علف‌های هرز در باغ‌ها و مزارع کشاورزی است.  علف زن ها از یک موتوربرقی یا بنزینی بهره می‌برند تا فرآیند تراش‌کاری و زدن علف‌های هرز را سرعت ببخشد. 

علف زن های بنزینی  که به علف زن موتوری نیز شناخته می‌شود دارای یک موتور است که با سوخت‌های فسیلی کار می‌کند. تیغه علف زن ها یا به‌صورت مستقیم به موتور متصل می‌شوند یا از طریق یک شلنگ تیغه به موتور متصل می‌شود.

انواع علف زن بنزینی

علف زن بنزینی یا علف تراش بر اساس ساختار به دو مدل پشتی و  دوشی تقسیم‌بندی می‌شود و بر اساس نوع موتور به مدل‌های دو زمانه و  چهارزمانه دسته‌بندی می‌شوند.

علف زن دوشی

در علف زن دوشی تیغه از طریق یک میله بلند به موتور متصل است. این ابزار روی دوش کاربران بسته می‌شود و به دلیل انتقال لرزش و وزن خود به بدن کاربران استفاده طولانی‌مدت از آن‌ها امکان‌پذیر نیست. این ابزار مناسب برای درو کردن و هرس کردن علف‌های است که روی زمین قرار دارند یا دسترسی به آن‌ها دشوارتر است.

علف زن بنزینی پشتی

علف زن پشتی دارای وزن سنگین‌تر و قدرت بیشتری نسبت به دوشی است. موتور علف زن پشتی روی کمر کاربران قرار می‌گیرد. تیغه علف زن پشتی از طریق یک خرطومی به موتور متصل می‌شود و به همین دلیل انعطاف‌پذیری بالایی دارد. این ابزار برای کاره‌ای طولانی‌تر مناسب است زیرا فشار کمتری به کاربر وارد می‌کند.

علف زن بنزینی موتور دو زمانه

علف زن یا حاشیه زن دو زمانه از موتورهای چهارزمانه برخوردار است. این مدل علف زن ها از مدل‌های چهارزمانه سبک‌تر هستند و دارای یک مخزن سوخت است که بنزین و روغن با یکدیگر ترکیب می‌شوند و روغن‌کاری قطعات این دستگاه راحت‌تر صورت می‌گیرد. علف تراش دو زمانه با احتراق هم‌زمان روغن و سوخت، میزان آلودگی، دود و آلودگی صوتی بیشتری نسبت به مدل‌های چهارزمانه دارند.

علف زن موتور چهارزمانه

موتور علف تراش چهارزمانه دارای دو مخزن جدا برای سوخت و روغن است. به دلیل جدا بودن مخزن روغن و سوخت دارای وزن بیشتر نسبت به علف تراش دو زمانه است و همچنین روغن‌کاری قطعات به‌خوبی صورت نمی‌گیرد. علف زن‌های چهارزمانه دارای راندمان بالاتر و صدای پایین‌تری نسبت به مدل‌های دیگر است. همچنین این دستگاه سازگاری بالاتری با محیط‌زیست دارد.

قیمت علف زن بنزینی

عوامل مختلفی در تعیین قیمت علف زن بنزینی تأثیرگذار هستند. اولین عامل تعیین‌کننده قیمت مدل علف زن و نوع موتور آن است. علف تراش های چهار زمان قیمت بالاتری نسبت به مدل‌های دو زمانه برخوردار هستند. همچنین عموماً  مدل‌های پشتی از مدل‌های دوشی از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

کیفیت ساخت و آلیاژ قطعات استفاده‌شده در دستگاه علف تراش از عوامل مؤثر دیگر در قیمت علف زن بنزینی است. برندهای مختلفی با آلیاژهای متفاوت علف زن بنزینی رو تولید کرده‌اند که هرکدام با توجه به کیفیت محصول خود قیمت‌گذاری متفاوتی داشته‌اند. می‌توان از برندهای هیوندای، رونیکس، آلفئور و ویکتور به‌عنوان برندهای شناخته‌شده این دستگاه نام برد.

خرید علف زن بنزینی از فروشگاه اینترنتی تجهیزات کولیس

در هنگام خرید علف زن بنزینی باید با توجه به نیازهای خود ابزاری را انتخاب کنید که بیشترین کارایی را برای شما داشته باشد.

علف تراش بنزینی دارای تیغه‌های دو پره، سه پره و چهارپره است که باید متناسب با فضای کاری انتخاب شوند.نکته دیگر توجه به موتور دستگاه است هرچقدر توان خروجی دستگاه بیشتر باشد، قدرت دستگاه و زمان عملکرد آن طولانی‌تر است. مسئله دیگر که درهنگام خرید حاشیه زن یا همان علف زن بنزینی باید به آن توجه کرد میزان انعطاف‌پذیری دستگاه است  و محل تراشیدن و هرس کردن علف‌ها است. 

شما می‌توانید از فروشگاه اینترنتی تجهیزات و ابزارآلات کولیس علف زن بنزینی متناسب با نیازهای خود انتخاب کنید و بدون حضوری خریدی آسان و مطمئن داشته باشید.

زیر مجموعه ها

12 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 12 از 12 مورد