منگنه کوب

منگنه کوب | مشخصات و قیمت منگنه کوب تمامی مدل ها

قیمت و خرید منگنه کوب

منگنه کوب یک ماشین دوخت است که برای اتصال قطعه‌های مختلف به یکدیگر استفاده می‌‌شود. با استفاده از این ابزار می‌توانید قطعه‌های مختلف چوبی، پلاستیکی و پارچه‌ای را به هم بدوزید و اتصال محکم و پایداری را برقرار کنید. منگنه کوب‌ها دارای ساختاری پیشرفته‌تر و قوی‌تری از منگنه‌های کاغذ برخوردار هستند.  

اجزای سازنده منگنه کوب از قبیل  فنرها، اهرم‌های فشار دهنده، ضامن ضربه زن و پیچ تنظیم ضربه زنده دارای قدرت و مقاومت بسیار بالایی هستند تا بتوانند قطعه‌های کار نسبت ضخیم را منگنه کنند. عمده کاربرد منگنه کوب‌ها در کارگاه‌های مبلمان سازی، نجاری‌ها، صنایع عایق‌بندی و دسته‌بندی است که باعث افزایش سرعت کارها شده است.

انواع منگنه کوب

انواع دستگاه منگنه کوب

با پیشرفت تکنولوژی دستگاه‌های منگنه کوب دارای تحول عظیم شده‌اند و باعث افزایش سرعت و ساده‌سازی کارها و صرفه‌جویی انرژی شده است. مدل‌های جدیدتر این ابزار جای مدل‌های دستی را گرفته است.

منگنه کوب دستی

منگنه کوب‌های دستی مدل‌های اولیه این ابزار هستند و هنوز در برخی از کارهای دم‌دستی و مصارف خانگی کاربرد ویژه خود را دارند. منگنه کوب دستی با کمک انرژی دست و بدن کار می‌کند و مناسب برای منگنه کردن قطعه‌های کاری باضخامت 6 میلی‌متر است. بااین‌حال منگنه کوب‌های دستی خود دارای چند مدل است که مناسب برای برقراری اتصال‌های مختلف هستند.  مدل‌های منگنه کوب دستی عبارت‌اند از: منگنه کوب چکشی، منگنه کوب کارتن، منگنه کوب کابل و سیم و منگنه کوب چندمنظوره

منگنه کوب برقی

منگنه کوب برقی ساختاری شبیه به منگنه کوب دستی دارد با این تفاوت که منبع انرژی آن به‌جای نیروی انسانی برق مستقیم است. در منگنه کوب برقی به‌جای اهرم فشار و ضامن ضربه ، یک شستی تعبیه‌شده است که با کمک نیروی الکتریکی و فشار اندک منگنه‌ها را باقدرت و سرعت بسیار زیادی پرتاب می‌کند تا اتصالات با ظاهری زیبا و یکنواخت صورت بگیرد. در منگنه کوب‌های برقی یک ضامن ایمن روی شستی تعبیه‌شده است  و تا زمانی که ابزار در محل دقیق خود قرار نگیرد، منگنه پرتاب نمی‌شود.

منگنه کوب شارژی

منگنه کوب شارژی دقیقه همان منگنه کوب برقی است. با این تفاوت که به‌جای برق مستقیم از باتری با تأمین انرژی خود استفاده می‌کند. منگنه کوب‌های شارژی نیز برای افزایش ایمنی، از ضامن ایمن برخوردار هستند تا خطرات احتمالی در حین کار را کاهش دهند. قدرت و سرعت منگه کوب شارژی به توان و شارژی باتری آن‌ها وابسته است و به دلیل قابلیت جابه‌جایی بالا از محبوبیت بالایی در میان تعمیرکاران و سازندگان برخوردار است.

منگنه کوب بادی

یکی دیگر از مدل‌های منگنه کوب مدل بادی است. مدل‌های منگنه کوب بادی از سیستم پنوماتیک بهره می‌برند و عملکرد دستگاه نیازمند کمپرسور هوا یا پمپ باد است. اهرم ضربه منگنه کوب بادی با انرژی جنبشی باد سوزن‌های منگنه را پرتاب می‌کند. منگنه کوب‌های بادی به دلیل قدرت و سرعت بسیار بالای دوخت و منگنه بیشترین استفاده را در نجارها و کارگاه‌های تولید چوب‌دارند.
خرید منگنه کوب

قیمت منگنه کوب

اولین و مهم‌ترین عامل در تعیین قیمت منگنه کوب، مدل آن است. به طبع منگنه کوب‌های دستی قیمت پایین‌تری نسبت به دیگر مدل‌ها دارند. منگنه کوب‌های برقی و منگنه کوب‌های شارژی قیمت آن به توان، خروجی موتور کیفیت ساخت و.. بستگی دارد. منگنه کوب‌های بادی با توجه به نیازمند بودن به کمپرسور هوا عموماً قیمت  تمام‌شده بالاتری نسبت به دیگر مدل‌ها دارند. عوامل دیگری ازجمله میزان حرفه‌ای بودن و صنعتی بودن در قیمت منگنه کوب تأثیر مستقیم دارد.

یکی دیگری از عوامل تعیین‌کننده قیمت منگنه کوب برند دستگاه است. هرچه برند دستگاه شناخته‌تر شده تر باشد و از اعتبار بیشتری برخوردار باشد قیمت آن نیز بیشتر است. برندهای معتبر منگنه کوب که می‌توان از آن‌ها نام برد عبارت‌اند از: رونیکس، ای پی ان، آروا، کوپاس، بوش، هیوندای، کرون و آیهنل است.

خرید منگنه کوب از فروشگاه ابزارآلات کولیس

اولین و مهم‌ترین نکته که در هنگام خرید منگنه کوب باید به آن توجه داشت. کاربرد و کارایی مورد انتظار از دستگاه منگنه کوب است. اگر کاربرد خانگی دارید منگنه کوب دستی تهیه کنید و اگر کاربرد حرفه‌ای‌تری دارید به دنبال منگنه کوب‌های برقی و بادی بروید. به‌صورت کلی منگنه کوب‌های دستی و برقی می‌توانند با سوزن‌های باضخامت 6 میلی‌متر عملیات دوخت و منگنه را انجام دهند و اگر  حرفه شما به سوزن‌های باضخامت 8 میلی‌متر نیاز دارند باید منگنه کوب‌های بادی تهیه کنید.

عامل دیگری که در هنگام خرید منگنه کوب باید به آن توجه داشته باشید قدرت ضربه دستگاه است. با توجه به جنس متریال های دوخت قدرت ضربه دستگاه خود را انتخاب کنید. ما در فروشگاه اینترنتی ابزارآلات کولیس مدل‌های مختلف منگنه کوب از مدل‌های دستی تا بادی را در برندهای مختلف برای شما فراهم آورده‌ایم تا بتوانید بر اساس نیازهای خود یک خرید آسان و مطمئن را داشته باشید.

زیر مجموعه ها

11 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 11 از 11 مورد