میخکوب بادی

میخ کوب|قیمت میخکوب بادی|فروش میخ کوب بادی|خرید دستگاه میخکوب

قیمت و خرید انواع میخکوب بادی 

میخکوب بادی چیست؟

میخکوب بادی یک ابزار بسیار قدرتمند است که از نیروی باد به‌جای نیروی دست انسان برای ضربه زدن به میخ استفاده می‌کند تا اتصال‌های محکم و پایدار برقرار شود. استفاده از میخکوب بادی باعث جلوگیری از هدر رفت انرژی  افزایش سرعت کار ها می‌شود.

ساختار تفنگ‌های میخکوب بادی از مدل میخکوب‌های برقی و شارژی ساده‌تر است به همین دلیل از قیمت پایین‌تری نسبت به دو مدل دیگر برخوردار است. میخکوب‌ بادی به دلیل نیازمند بودن به کمپرسور هوا امکان جابه‌جایی کمتری دارند و مناسب برای کارگاه‌ها و مشاغلی است که جابه‌جایی در آن‌ها کمتر رخ می‌دهد.

عملکرد میخکوب بادی به این صورت است که انرژی جنبشی که از فشرده‌سازی هوا توسط پمپ باد درست‌شده است، به‌وسیله شلنگ به تفنگ میخکوب انتقال می‌یابد. و با فشار دادن ماشه تفنگ یک پیستون به‌سرعت در سیلندر میخکوب حرکت می‌کند و انرژی جنبشی هوای فشرده یک میخ را از انتهای میخکوب پرتاب می‌کند تا اتصال برقرار گردد. سپس میخ دیگر از محفظه یا خشاب درون دستگاه میخکوب قرار می‌گیرد.
انواع میخکوب بادی

 کاربرد میخکوب بادی

میخکوب‌ بادی در کارگاه‌های  تولیدی و نجاری‌ها یک ابزار کاربردی و ارزشمند است که باعث افزایش کیفیت کارها و صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها می‌شود. برخی از کاربردهای میخکوب بادی عبارت‌اند از:

 1. نجاری
 2. کابینت سازی
 3. مبلمان سازی
 4. ساخت سازه‌های چوبی
 5. قاب‌سازی
 6. درب و پنجره سازی

انواع میخکوب بادی

میخکوب‌ بادی بر اساس سایز و اندازه میخ‌های که می‌کوبند دارای مدل‌های مختلفی است. باید این نکته را در نظر داشت که تفنگ‌های میخکوب تنها  قابل‌استفاده برای میخ‌های مخصوص به خود هستند.

 • میخکوب اسکا: پرمصرف‌ترین میخکوب‌های بادی است که از میخ‌های اسکای یا sk استفاده می‌کند و برقراری اتصال میان چوب و پلاستیک مناسب هستند.
 • میخکوب تی: تفنگ مناسب برای میخ‌های T شکل است و بیشترین کاربرد آن برای برقراری اتصالات چوب است. میخ‌های تی شکل در سایزبندی‌های 25 تا 64 میلی‌متر موجود هستند.
 • میخکوب تیپو: این مدل میخکوب مناسب برای میخ‌های تیپو هستند که با نام گیج 16 شناخته می‌شود. میخ‌های گیج از دسته میخ‌های شانه‌ای هستند که در سایزهای مختلف تولید می‌شوند.
 • میخکوب نواری: این مدل میخکوب مناسب برای کارهای است که نیاز به اتصالات بسیار است.  میخ‌های نواری به صورت نوار با کمک یک سیم متصل شده‌اند و به صورت نواری در تفنگ میخکوب قرار می‌گیرند. میخ‌های نواری در سایزهای در سایزهای 25 الی 90 میلی‌متر تولید می‌شوند.
 • میخکوب دو پایه: این مدل میخ‌ها شبیه میخ‌های دوپایه برق هستند و در سایزهای  ارتفاع ۲۵ الی ۵۰ میلی‌متر تولید می‌شوند و به صورت شانه‌ای در میخکوب قرار می‌گیرند.
 • میخکوب پشت قاب زن: این مدل میخ‌ها که به سوزن پلاک نیز معروف هستند، فقط مخصوص برقراری اتصال برای پشت قاب‌ها طراحی‌شده‌اند
 • میخکوب تشک‌دوز: میخ‌های تشک‌دوز ظاهر و عملکرد متفاوتی نسبت به دیگر میخ‌ها دارند و برقراری اتصال میان اجزای داخلی تشک مانند فنرها برقرار کند.
 • میخکوب کازوگیت: این مدل میخ‌های که ظاهری زیگزاگی دارند مناسب برای اتصالات چوبی و به‌خصوص در قاب‌سازی‌ها هستند.
 • میخ وی: این میخ‌ها ظاهری شبیه به حرف V دارند و در قاب‌سازی و برقراری اتصالات بین قاب‌ها استفاده می‌شود.
 • میخ سی رینگ: این مدل میخ‌ها ظاهری شبیه به C دارند. برای استفاده از میخ‌ها حتماً باید از دستگاه میخ‌کوب استفاده کرد  و مخصوص برقراری اتصالات میان فنس های مختلف است.

خرید میخکوب بادی

قیمت میخکوب بادی

تفنگ‌های میخکوب بادی به دلیل ساختار ساده‌تر نسبت به تفنگ‌های شارژی و برقی از قیمت پایین‌تری برخوردار هستند. اما برای راه‌اندازی یک میخکوب بادی نیاز به کمپرسور باد نیز است.

عوامل مختلفی در قیمت  تفنگ میخکوب بادی تأثیرگذار است. عواملی ازجمله جنس بدنه، کیفیت فنرها و شاسی‌ها، میزان بادی خروجی، مدل خشاب و نوع میخ و مهم‌تر از همه کیفیت ساخت این ابزار است که ارتباط مستقیم با برند تولیدکننده این محصول دارد: باس [BOSS] ؛ ماکیتا [Makita] ؛ هیوندای [Hyundai] ؛ رونیکس [Ronix] ؛ کرون [Crown] و آنکور [ANCHOR].

خرید میخکوب بادی از فروشگاه ابزارآلات کولیس

در هنگام خرید میخکوب بادی اولین نکته‌ای که باید در نظر گرفت، کاربری خود از این دستگاه است. تفنگ میخکوب را متناسب با کار خود انتخاب کنید و نوع میخ مصرفی خود را در نظر بگیرید. مسئله حائز اهمیت دیگر در هنگام خرید میخکوب توجه به ظرفیت مخزن یا خشاب میخکوب است. مخزن میخکوب بادی به صورت  ردیفی، خشابی و یا حلقه‌ای است که با توجه به نوع میخ قابل‌استفاده متفاوت است.

مزیت حائز اهمیت میخکوب بادی سرعت‌بالای آن‌ها در انجام کارها است. در هنگام خرید به‌سرعت میخکوب بادی یعنی تعداد میخی که در یک دقیقه می‌کوبد توجه کنید. در سرعت میخکوب عواملی ازجمله قدرت پمپ باد، طول شلنگ نیز تأثیرگذار است. میخکوب را انتخاب کنید که دارای حداکثر سرعت در محل کار شما باشد.

میخکوب بادی را انتخاب کنید که وزن و اندازه مناسب برخوردار باشد تا در هنگام خستگی کمتری برای شما به وجود آورد. ما در فروشگاه اینترنتی ابزارآلات کولیس انواع مختلف میخکوب‌ بادی در برندهای مختلف برای شما مهیا کرده‌ایم تا شما خریدی آسان مطمئن را داشته باشید.

زیر مجموعه ها

14 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 14 از 14 مورد