بکس بادی

بکس بادی | مشخصات و قیمت بکس بادی تمامی مدل ها

قیمت و خرید بهترین انواع بکس بادی از فروشگاه ابزار آلات کولیس

آچار بکس بادی که به آچار پنومانیک نیز شناخته می‌شود، یک آچار قدرتمند برای باز و بسته کردن پیچ‌ها استفاده می‌شود. این  آچار بکس برای تأمین نیروی گشتاور خود از هوای فشرده استفاده می‌کنند. آچارهای بکس بادی مانند دیگر آچار بکس از مکانیسم جغجغه و سوکت ها بهره می‌برند با این تفاوت که برای کارایی و عملکرد خود نیاز به کمپرسور یا پمپ باد دارند. هوای فشرده‌شده از طریق شلنگ به بکس بادی منتقل می‌شود و مکانیسم جغجغه به حرکت درمی‌آید و سوکت را چرخش می‌دهد تا پیچ و مهره‌ها با سرعت بسیار بالایی باز و بسته شوند. 

آچارهای بکس بادی از سوکت های مختلف در سایزهای متفاوت بهره می‌برد تا بتواند همه مهره‌ها و پیچ‌ها را در سایزهای متفاوت باز و بسته کند. همچنین مکانیسم ماشه و سوئیچ‌های رو دسته آچار به تعمیرکاران و کارگران این امکان را می‌دهد تا سرعت و جهش چرخش سوکت‌ها تنظیم کنند. نیروی حرکتی باد باعث می‌شود آچارهای بکس بادی از قدرت بسیار بالایی برخوردار باشند و بالاترین سرعت پیچ‌ها و مهره‌ها را باز و بسته کند. قدرت بالای  بکس بادی به شما کمک می‌کند تا همه مهره‌های قفل‌شده  را باز و بسته کند.

بکس بادی

کاربرد آچار بکس بادی

آچار بکس بادی به دلیل قدرت و سرعت بسیار بالای که در باز و بسته کردن پیچ‌ها دارد به یک ابزار بسیار کاربردی و ضروری برای صنایع و تعمیرگاه‌های تبدیل‌شده است که با پیچ و مهره سر کار دارند و نیاز است تا در بالاترین حد پیچ محکم شود. صنایع و تعمیرگاه‌های از مانند:

 • تعمیرات خودرو و آپارتی‌ها
 • ساختمان‌سازی
 • خطوط تولید
 • تعمیرات صنعتی
 • تعمیرات عمومی
 • انواع بکس بادی

انواع آچار بکس بادی

آچارهای بکس بادی بر اساس سایز درایوها، ظاهر و قدرت بالایی که دارند به سه دسته کلی تقسیم‌بندی می‌شوند.

بکس بادی تفنگی

این مدل آچار بکس ظاهری شبیه به تفنگ دارد سایز درایورهای آچار درایوی بالاتر از 3.8 اینچ یعنی برابر با 1.4 اینچ، 1.2 اینچ و 3.4ا اینچ است و کاربرد عمومی دارند و مناسب برای کارگاه‌ها و تعمیرگاه‌ها است.

بکس های بادی پروانه‌ای یا بکس‌های چپقی

این مدل بکس بادی دارای قدرت گشتاوری بسیار بالایی نیستند و مناسب برای کارهای سبک هستند. سایز درایوهای بکس بادی پروانه کوچک‌تر از 3.8 اینچ است و مناسب برای خطوط تولید لوازم‌خانگی است.

بکس‌های بادی مستقیم 

بکس های بادی مستقیم پرقدرت‌ترین بکس های بادی هستند. به دلیل قدرت بسیار بالا از سرعت‌پایین‌تری نسبت به دیگر بکس های بادی برخوردار است. طراحی این بکس‌ها با گلویی صاف و مستقیم هستند که دو دسته بر روی آن تعبیه‌شده است تا بتوان دستگاه را به‌راحتی کنترل کرد. سایز درایورهای این آچار 1 تا 2 اینچ است و کاربرد صنعتی دارد و مناسب برای پتروشیمی‌ها و خودروسازی است.

بکس بادی مستقیم مناسب برای کامیون و ماشین سنگین است،  این آچار به دلیل قدرت بالا و سایز بزرگ درایورها پیچ‌های ماشین سنگین را به‌راحتی باز و بسته می‌کند. به همین دلیل به‌عنوان بکس ماشین سنگین نیز شناخته می‌شود.
خرید بکس بادی

قیمت آچار بکس بادی 

قیمت آچار به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی مانند سایز درایورها، قدرت گشتاور، کیفیت شفت بکس بادی و نوع آن اما مهم‌ترین عامل به کشور سازنده بکس بادی و برند تولیدکننده این ابزار است. هرچقدر کشور تولیدکننده صنعتی و پیشرفته‌تر باشد قیمت آچار بکس بادی بالاتر خواهد بود و هرچقدر برند تولیدکننده ناشناخته‌تر باشد قیمت آن پایین‌تر خواهد بود. مهم‌ترین برندهای تولیدکننده آچار بکس بادی عبارت‌اند از: 

 1. Atlas Copco
 2. Ingersoll Rand
 3.  بکس بادی توکو ژاپن
 4. بکس بادی اطلس کوپکو
 5. بکس بادی اینگرسولرند
 6. بکس بادی شینانو ژاپن
 7. بکس بادی رونیکس
 8. بکس بادی توسن

قیمت تمام‌شده آچار بکس بادی با توجه به منبع تأمین نیروی گشتاور خود نسبت به مدل‌های شارژی و برقی از قیمت بالاتری برخوردار است. در هنگام خرید بکس بادی باید کمپرسور هوا تهیه کنید تا ابزار کارایی و عملکرد خود را داشته باشد.

خرید بکس بادی از فروشگاه ابزارآلات کولیس

در هنگام خرید آچار بکس بادی باید به عوامل مهمی توجه کرد. مهم‌ترین عامل که تعیین‌کننده مدل آچار بکس بادی است. سایز درایورها است که باید بر اساس نیاز خود بکس را انتخابی کنید که پیچ و مهره‌های شما را باز و بسته کند. عوامل دیگری که در فرآیند کاری تأثیرگذار است و باید به آن توجه کرد، قدرت گشتاور، سرعت چرخش سوکت، جهت چرخش بکس بادی است که  سرعت انجام کار و باز و بسته شدن پیچ‌ها و مهره‌ها به آن وابسته است.

جنس بدنه بکس بادی، وزن بکس و خروجی باد بکس بادی عواملی هستند که با توجه به قدرت کاربرها و نیاز آن‌ها در خرید بکس بادی باید توجه داشت. ما در فروشگاه اینترنتی ابزارآلات کولیس، انواع مختلف بکس بادی در برندهای مختلف برای شما فراهم آورده‌ایم تا شما آن‌ها را باهم مقایسه کنید و خریدی مطمئن و آسان داشته باشید.

زیر مجموعه ها

17 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 16 از 17 مورد