سنبه

سنبه | مشخصات و قیمت سنبه تمامی مدل ها

قیمت و خرید انواع سنبه

سنبه یک ابزاردستی بسیار ساده و کارآمد است که برای نشانه‌گذاری بر روی قطعه‌های کار استفاده می‌شود. این ابزار ساده عموماً از جنس فولاد سخت و باکیفیت بالا درست‌شده است و ظاهری بسیار ساده نزدیک به مداد دارد.

این ابزاردستی ساده داری سطح مقطع‌های متفاوتی هستند و با توجه به شکل هرکدام دارای کاربردهای مخصوص به خود هستند.

از سنبه برای سوراخ کردن، حروف زنی، شماره زنی، مهره‌زنی و نشانه زنی بر روی قطعه‌های کار مختلف استفاده می‌شود. باید توجه داشت هنگام کار کردن با ابزار سنبه و اصطلاحاً سنبه زنی باید از چکش بهره برد و ضربات چکش را به سنبه وارد کرد.

انواع مختلف سنبه

سنبه خود مرکز یاب

این سنبه دارای سوراخ مخروطی شکل است که در مرکز کار قرار می‌گیرد و نوک آن در وسط قطعه کار می‌نشیند و سپس عملیات سنبه زنی صورت می‌گیرد

سنبه درآر میله (انگشتی)

این مدل سنبه دارای نوکی کاملاً تخت هست و به این صورت کار می‌کند که به‌صورت کامل بر روی سطح میله قرار می‌گیرد و با واردکردن ضربه به سنبه میله خارج می‌شود.

سنبه دو قولو

این مدل سنبه برای زمان‌های مناسب است که بخواهیم اثر سنبه را برای مدت طولانی بر روی قطعه کار ایجاد کنیم. در این مدل سنبه ابتدا یک سنبه را در مرکز کار قرار می‌دهیم و سپس آن را با چرخش 180 درجه در راستای نوک قبلی سنبه درگیر می‌کنیم.

سنبه پین دار

از این سنبه برای خارج کردن پین از قطعه‌های مختلف استفاده می‌شود، این مدل سنبه در قطرهای مختلف تولید می‌شود و یک ابزار بسیار ضروری برای کارهای مانند تعمیر ماشین و قالب‌سازی است.

سنبه حروف

در سطح مقطع این سنبه‌ها حروف A  تا Z قرار دارد و برای حک کردن حروف روی قطعه‌های کار استفاده می‌شود. این مدل سنبه‌ها حروف بین 2 تا 10 میلی‌متر هستند و آلیاژ به‌کاررفته در آن‌ها از آلیاژ آبکاری شده است.

سنبه اعداد

این مدل سنبه مانند سنبه حروف است و با این تفاوت که به‌جای حروف اعداد 0 تا 9 بر سطح مقطع آن‌ها حک‌شده است. از این ابزار برای حک آدرس، شماره سریال، شماره‌گذاری بر روی قطعه‌های فلزی چون آهن، مس، برنز، آلومینیوم و چدن و فولاد به کار می‌رود

سنبه‌نشان

پرکاربردترین و ساده‌ترین مدل سنبه است. این سنبه از آلیاژ فولاد باکیفیت ساخته‌شده است و به‌مرورزمان دچار تغییر شکل نمی‌شود. ساختار این سنبه مخروطی شکل است و دارای سطح مقطع تیز با زاویه 30 تا 60 درجه است. قسمت پایین سنبه به دلیل چکش خور بودن به‌صورت گرد ساخته می‌شود تا خیلی راحت بتوان ضربه را روی کار متمرکز کرد.

سنبه‌نشان اتوماتیک

بعد از سنبه‌نشان، سنبه‌نشان اتوماتیک یکی از پرکاربردترین سنبه‌ها است. کارایی این مدل مانند سنبه‌نشان است، با این تفاوت که نیاز به ضربه چکش ندارد.

در طراحی سنبه‌نشان اتوماتیک از یک فنر استفاده‌شده تا با فشار دست، نیروی کافی بر سطح قطع کار وارد شود و با رها شدن فنر نشان‌گذاری انجام شود.

قیمت و خرید سنبه از فروشگاه ابزارآلات و تجهیزات صنعتی کولیس

قیمت انواع سنبه به عوامل مختلفی مانند برند تولیدکننده، جنس سنبه، ابعاد و اندازه، وزن، مقطع سنبه و تعداد سنبه در یک ست بستگی دارد.

در هنگام خرید سنبه با توجه به کاربرد خود، توجه داشته باشید ابزاری تهیه کنید که از آلیاژ و کیفیت بالای ساخت برخوردار باشد تا در حین کار دچار تغییر شکل نشود و کارایی خود را از دست ندهد.

شما می‌توانید از فروشگاه اینترنتی ابزارآلات کولیس انواع سنبه را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت به‌صورت اینترنتی خریداری کنید.

زیر مجموعه ها

5 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 5 از 5 مورد