سوهان و مغار

سوهان و مغار | مشخصات و قیمت سوهان و مغار تمامی مدل ها

قیمت و خرید انواع سوهان و مغار

سوهان و مغار ابزارهای دستی هستند که نقش مهمی در کارگاه‌های نجاری، صنعتی و خانه بازی می‌کنند. اهمیت آنها به ویژه در نجاری و منبت کاری مشهود است و می‌توان از آنها برای اموری مانند پرداخت، صاف کردن سطوح و کنده کاری پیچیده اساسی استفاده کرد. کیفیت این ابزار در تعیین نتیجه کار بسیار مهم است، به گونه‌ای که هرچه سوهان و مغار تیزتر و از آلیاژهای بهتری ساخته شده باشد، محصولات نهایی تمیزتر و با کیفیت‌تر خواهند بود. 

انواع سوهان

این ابزار طراحی‌های مختلفی دارد و به یک دسته چوبی یا پلاستیکی وصل می‌شود تا برای صیقل دادن و فرم‌دهی به چوب یا فلز مورد استفاده قرار گیرند. انواع آن عبارتند از:

تخت: دارای دو طرف تخت برای برداشتن براده و صیقلی کردن سطوح صاف است.

نیم گرد: دارای یک سر صاف و یک سر نیم دایره است که برای سوهان کردن اجسام دارای انحنا به کار می‌رود.

سه گوش: طراحی خاص آن مناسب صیقل دادن کنج‌ها و زوایای محصولات چوبی و فلزی خواهد بود.

چهار گوش: از این ابزار برای صیقل دادن قسمت‌های تنگ و حفره‌های چهارگوش استفاده می‌شود.

گرد: در محصولاتی که دارای حفره‌های گرد و برش‌های خاص هستند، از این نوع ابزار برای صیقل دادن و براده برداری استفاده می‌شود.

انواع مغار

در کارگاه‌های نجاری از این ابزار برای کنده‌کاری و نقش دادن به سطح چوب استفاده می‌شود که دو قسمت تیغه از جنس فولاد و دسته از جنس چوب دارد. انواع این ابزار محبوب عبارتند از: 

تخت: این ابزار یک سمت صاف و یک سمت پخی شکل دارد که به سطوح چوبی شیب می‌دهد و در آنها خطوط راست ایجاد می‌کند. این نوع بسیار پرکاربرد است.

نیم باز: یک طرف این ابزار دارای یک شیار منحنی شکل است که می‌تواند لایه نازکی از روی چوب بردارد و به آن شکل استوانه‌ای یا انحنا دهد.

گلویی: این ابزار شبیه مغار نیم باز است با این تفاوت که سر آن U شکل بوده و انحنا بیشتری دارد که از روی قطعات با قوس بیشتر براده بر می‌دارد و آن را تمیز می‌کند.

چاقویی: این ابزار دسته کوتاه و سری شبیه به چاقو دارد که می‌تواند چوب را بتراشد و به آن نقش دهد.

قیمت و خرید انواع سوهان و مغار در فروشگاه ابزار آلات و تجهیزات  صنعتی کولیس

قیمت این ابزار بستگی به طراحی، نوع، جنس تیغه و دسته و برند سازنده آن دارد. از بهترین برندهای تولید کننده این ابزار می‌توان به ایران پتک اشاره کرد که با استفاده از متریال مرغوب و روش تولید پیشرفته توانسته محصولات باکیفیتی عرضه نماید. پیش از خرید این ابزارالات محبوب بهتر است کاربرد مورد نظر خود را تعیین کرده و ابزار مناسب آن را انتخاب نمایید تا از خرید خود پشیمان نشوید. 

برای دریافت انواع سوهان چوب و مغار باکیفیت از برندهای شناخته شده با ضمانت اصالت کالا و قیمت مناسب می‌توانید محصولات موجود در ادامه این صفحه از فروشگاه اینترنتی معتبر تجهیزات و ابزارآلات صنعتی کولیس را بررسی نمایید. 

زیر مجموعه ها

5 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 5 از 5 مورد