پتک

پتک: قیمت و خرید انواع پتک سنگین و سبک در برندهای متنوع

قیمت و خرید انواع پتک

پتک وسیله‌ای است که عموماً برای تخریب مورد استفاده قرار می‌گیرد. به بیان بهتر، این وسیله دارای ساختاری فولادی و بسیار محکم است و در نتیجه می‌توان آن را به عنوان تخریب کننده و یا ابزار شکستن سنگ، تخریب بتن و حتی سازه‌های مختلف به کار برد. این وسیله از محکم‌ترین و سخت‌ترین جنس ساخته می‌شود و می‌تواند ضربه‌های بسیار شدیدی به جسم وارد کند. اما ضربه‌ای که هنگام برگشت از این وسیله به دست انسان وارد می‌شود نیز بسیار قوی است. این وسیله یکی از پرطرفدارترین ابزارهای دستی در صنعت است که از متریال متفاوتی ساخته می‌شود.

انواع پتک 

این ابزار بر اساس طراحی، وزن و کاربرد به انواع مختلفی تقسیم می‌شود. وزن با وزن سر آن مشخص می‌شود که بین 1 تا 10 کیلوگرم است و هرچه سنگین‌تر باشد، ضربه بیشتری وارد می‌کند. پتک تخریب می‌تواند یک تکه باشد، به این معنا که سر آن و دسته به صورت یکپارچه ساخته می‌شوند. در طراحی دو تکه سر ابزار از دسته آن جدا است و می‌توان هنگام کار، آنها را سرهم کرد. انواع دیگر این ابزار براساس کاربرد عبارتند از:

پتک آهنگری: ابزاری است که قدرت آهنگران را افزایش می‌دهد. برای تغییر شکل فلزات باید به آن‌ها ضربه‌های محکمی زد و این ابزار به دلیل وزن زیادی که دارد، نیروی بسیار زیادی به فلزات وارد می‌کند.

پتک سنگ شکن: شکستن سنگ با پتک یکی دیگر از کاربردهای این ابزار محبوب است که در حفاری برجسته خواهد بود. در این ابزار یک طرف سری به شکل گوه و تیز است. این نوع وزن زیادی دارد تا بتواند ضربه بزرگی به سنگ وارد کند.

پتک نجاری: این ابزار جایگاه ویژه‌ای در صنعت نجاری دارد و سر آن از یک طرف پهن است و از یک طرف باریک تا همزمان بتواند هم ضربه بزند و هم میخ را از چوب خارج کند.

پتک برقی: این ابزار که به چکش برقی نیز معروف است عملکردی مشابه ابزار تخریب دارد، با این تفاوت که با استفاده از برق می‌تواند ضربات مکرر و یکنواختی اجاد کند و کار با آن آسن‌تر خواد بود.

قیمت و خرید پتک در فروشگاه ابزار آلات و تجهیزات صنعتی کولیس

 پیش از اینکه اقدام به خرید این ابزار پر کاربرد کنید، ابتدا هدف خود را در استفاده از آن تعیین نمایید. در اینصورت می‌توانید با انتخاب نوع و وزن مناسب و برند معتبر، قیمت منطقی برای خرید این محصول بپردازید. البته قیمت این ابزار دستی بستگی به وزن و جنس آن نیز دارد. بهترین برندهای تولید کننده این ابزار عبارتند از: ایران پتک، آروا و مهدوی. برای مقایسه، بررسی و انتخاب محصول مورد نظر خود به ادامه این صفحه از فروشگاه اینترنتی معتبر تجهیزات و ابزارآلات تخصصی کولیس توجه فرمایید.

زیر مجموعه ها

5 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 5 از 5 مورد