اره دستی

اره دستی | مشخصات و قیمت اره دستی تمامی مدل ها

قیمت و خرید انواع اره دستی

اره دستی نوعی ابزار دستی است که وجود آن، مانند چکش و آچار، در هر جعبه ابزاری ضروری است. استفاده از این ابزار به دلیل وزن کم، راحتی در کار با آنها، ایمنی و ظرافت در برخی پروژه‌های ساخت‌وساز و تعمیر مناسب است و به همین دلیل برخی افراد آن را به اره برقی ترجیح می‌دهند. اره‌های دستی را می‌توان برای بسیاری از کارها از جمله برش چوب، هرس درختان، ایجاد برش‌های منحنی پیچیده در چوب، برش آهن و در کل در صنایع مربوط به نجاری، باغبانی و مکانیکی استفاده کرد.

کاربردهای معمولی اره دستی شامل برش چوب سخت، چوب نرم، نئوپان، تخته سه لایی، ام دی اف و آهن است، اما محدود به این موارد نمی شود. تیغه، مهم‌ترین بخش این وسیله است که دندانه‌های آن شکل متفاوت دارند. دندانه عموماً دارای یک زاویه نسبت به خط عمود بر اره است. هرچقدر زاویه دندانه‌ها بیشتر باشد، عرض بیشتری از کار بریده می‌شود. همچنین شکل دندانه‌ها می‌تواند به‌صورت رفت‌وبرگشت باشد تا عملیات برش‌کاری سریع‌تر صورت بگیرد.

نوع طراحی تیغه، عملکرد این وسیله و تعداد دندانه‌هایی که در واحد طول قرار دارند، کارایی آن را نشان می‌دهند. هرچقدر تعداد دندانه‌ها کمتر و درشت‌تر باشد، این ابزار مناسب برای بریدن قطعه‌های کار با آلیاژ نرم‌تر است. همچنین هرچقدر تعداد دندانه‌ها ریزتر باشد، مواد مقاوم راحت‌تر برش می‌خورند.

انواع اره دستی

اره دستی براساس نوع تیغه، دسته و کاربرد آن به انواع مختلفی تقسیم می‌شود که عبارتند از:

اره باغبانی: از این ابزار می‌توانید برای بریدن شاخه‌های تقریباً ضخیم که با قیچی شکسته نمی‌شوند استفاده کنید. این ابزار معمولاً کوچک هستند و تیغه‌های خمیده با دندانه‌های درشت دارند و میزان تیز بودن آن متوسط است.

اره دستی چوب‌بری: این اره در صنایع چوب‌بری برای برش طولی و عرضی به کار می‌رود و اندازه‌های متفاوتی دارد. می‌توان از اره دستی نجاری برای بریدن انواع چوب، تخته چندلا، ام دی اف و نئوپان استفاده کرد. هرچه داندانه‌های این نوع اره درشت‌تر باشد، برای برش چوب‌های نرم‌تر به کار می‌رود و سرعت برش را افزایش می‌دهد، اما دقت و ظرافت کمتری دارد.

اره آهن بر: تیغه این ابزار دارای دندانه‌های بسیار ریز نزدیک به هم است که باعث می‌شود تیزترین اره دستی باشد و برای برش مصالح ساختمانی، پلاستیک، فلزات و آلیاژهای مختلف به کار رود. سرعت برش با این نوع اره کم است، با این حال، ظرافت بیشتری دارد. جنس این محصول می‌تواند HCS یا HSS باشد.

اره مویی: در صنایعی، مانند معرق کاری، که باید برش‌های ظریف روی چوب ایجاد کرد، از این ابزار استفاده می‌شود. تیغه این کمان بسیار نازک بوده و به شکل U است و با پیچ خروسکی به دسته وصل می‌شود.

انواع اره دستی

کاربرد اره دستی

این وسایل برای برش و شکل دادن مواد مختلفی مانند، چوب، فلز، پلاستیک و... کاربرد دارند. عملکرد آن با حرکت دادن تیغه بر روی قطعه کار صورت می‌گیرد. اره‌های دستی بر اساس نوع تیغه و مدلی که دارند در صنایع مختلف به کار می‌روند که عبارتند از:

  • نجاری
  • آهنگری
  • جنگل‌داری
  • ساختمان‌سازی
  • کارگاه‌های تولیدی
  • صنایع‌دستی و...

قیمت اره دستی 

قیمت اره دستی بر اساس مدل آن متفاوت است. چندین عامل مشترک در قیمت نهایی آنها تأثیر مستقیم دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

کیفیت تیغه: کیفیت تیغه و نوع آلیاژ آن مهم‌ترین عامل تأثیرگذار در قیمت این ابزار هستند. تیغه‌ می‌تواند از فولاد ضدزنگ و کربن استیل باشد که هرکدام قیمت‌های متفاوتی دارند.

ابعاد و اندازه: این محصولات صنعتی در سایزهای متفاوتی به بازار عرضه می‌شوند. هرچقدر اندازه آن بزرگ‌تر باشد، تیغه و دسته نیز بزرگ‌تر بوده و از قیمت بالاتری برخوردار است.

برند و کشور تولیدکننده: برند ابزارآلات یکی از مهم‌ترین عوامل در قیمت‌گذاری آن‌ها است. هرچقدر برند معتبرتر باشد، عموماً از قیمت بالاتری برخوردار است.

توزیع و فروش: هزینه حمل‌ونقل و فروش کلی یا جزئی محصول، در قیمت نهایی محصول تأثیرگذار است

خرید اره دستی

خرید اره دستی از فروشگاه ابزار آلات و تجهیزات صنعتی  کولیس

مهمترین نکته‌ای که در هنگام خرید اره دستی باید به آن توجه کنید، کاربردی است که مد نظر دارید. از آنجا که تیغه هر نوع اره دندانه‌های متفاوت با فواصل مختلف دارد، برای بریدن اجسام مختلف به کار می‌رود. بنابراین بهتر است ابتدا متریالی که قصد برش آن را دارید مشخص کرده، سپس اقدام به خرید اینترنتی اره دستی مناسب آن کنید. همچنین به جنس تیغه و دسته توجه نمایید تا در حین کار تیغه نشکند و یا دسته آسیبی به دست وارد نکند.

فروشگاه اینترنتی معتبر ابزارآلات و تجهیزات صنعتی کولیس انواع ابزار باکیفیت را از برندهای شناخته شده به همراه ضمانت اصالت کالا و قیمت مناسب ارائه می‌دهد و اقدام به فروش اینترنتی اره دستی در سایزها و اشکال مختلف کرده است. می‌توانید با چند کلیک ساده، محصول مورد نظر خود را خریداری کنید و از دوام آن مطمئن باشید.

زیر مجموعه ها

10 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 10 از 10 مورد