اره دستی

اره دستی | قیمت و خرید انواع اره دستی | فروشگاه لوازم صنعتی کولیس

قیمت و خرید انواع اره دستی

اره دستی نوعی ابزار دستی است که وجود آن، مانند چکش و آچار، در هر جعبه ابزاری ضروری است. استفاده از این ابزار به دلیل وزن کم، راحتی در کار با آنها، ایمنی و ظرافت در برخی پروژه‌های ساخت‌وساز و تعمیر مناسب است و به همین دلیل برخی افراد آن را به اره برقی ترجیح می‌دهند. اره‌های دستی را می‌توان برای بسیاری از کارها از جمله برش چوب، هرس درختان، ایجاد برش‌های منحنی پیچیده در چوب، برش آهن و در کل در صنایع مربوط به نجاری، باغبانی و مکانیکی استفاده کرد. کاربردهای معمولی اره دستی شامل برش چوب سخت، چوب نرم، نئوپان، تخته سه لایی، ام دی اف و آهن است، اما محدود به این موارد نمی شود.

انواع اره دستی

اره دستی براساس نوع تیغه، دسته و کاربرد آن به انواع مختلفی تقسیم می‌شود که عبارتند از:

اره باغبانی: از این ابزار می‌توانید برای بریدن شاخه‌های تقریباً ضخیم که با قیچی شکسته نمی‌شوند استفاده کنید. این ابزار معمولاً کوچک هستند و تیغه‌های خمیده با دندانه‌های درشت دارند و میزان تیز بودن آن متوسط است.

اره دستی چوب‌بری: این اره در صنایع چوب‌بری برای برش طولی و عرضی به کار می‌رود و اندازه‌های متفاوتی دارد. می‌توان از اره دستی نجاری برای بریدن انواع چوب، تخته چندلا، ام دی اف و نئوپان استفاده کرد. هرچه داندانه‌های این نوع اره درشت‌تر باشد، برای برش چوب‌های نرم‌تر به کار می‌رود و سرعت برش را افزایش می‌دهد، اما دقت و ظرافت کمتری دارد.

اره آهن بر: تیغه این ابزار دارای دندانه‌های بسیار ریز نزدیک به هم است که باعث می‌شود تیزترین اره دستی باشد و برای برش مصالح ساختمانی، پلاستیک، فلزات و آلیاژهای مختلف به کار رود. سرعت برش با این نوع اره کم است، با این حال، ظرافت بیشتری دارد. جنس این محصول می‌تواند HCS یا HSS باشد.

اره مویی: در صنایعی، مانند معرق کاری، که باید برش‌های ظریف روی چوب ایجاد کرد، از این ابزار استفاده می‌شود. تیغه این کمان بسیار نازک بوده و به شکل U است و با پیچ خروسکی به دسته وصل می‌شود.

قیمت اره دستی

قیمت اره دستی به عوامل مختلفی مانند نوع اره، نوع و جنس دسته، نوع و جنس تیغه و به خصوص دندانه‌های آن و برند سازنده بستگی دارد. بهترین برندهایی که در حال حاضر در بازار ابزارآلات ایران شناخته شده هستند عبارتند از: نووا، رونیکس، توسن و استارمکس. برای مقایسه ویژگی‌ها و قیمت انواع اره تولید شده توسط این برندها به ادامه صفحه از فروشگاه اینترنتی ابزارآلات و تجهیزات صنعتی کولیس توجه نمایید.

خرید اره دستی از فروشگاه ابزار آلات و تجهیزات صنعتی  کولیس

مهمترین نکته‌ای که در هنگام خرید اره دستی باید به آن توجه کنید، کاربردی است که مد نظر دارید. از آنجا که تیغه هر نوع اره دندانه‌های متفاوت با فواصل مختلف دارد، برای بریدن اجسام مختلف به کار می‌رود، بنابراین بهتر است ابتدا متریالی که قصد برش آن را دارید مشخص کرده، سپس اقدام به خرید اره مناسب آن کنید. همچنین به جنس تیغه و دسته توجه نمایید تا در حین کار تیغه نشکند و یا دسته آسیبی به دست وارد نکند.

فروشگاه اینترنتی معتبر ابزارآلات و تجهیزات صنعتی کولیس انواع ابزار باکیفیت را از برندهای شناخته شده به همراه ضمانت اصالت کالا و قیمت مناسب ارائه می‌دهد و شما می‌توانید با چند کلیک ساده، اره مورد نظر خود را خریداری کنید و از دوام آن مطمئن باشید.

زیر مجموعه ها

10 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 10 از 10 مورد