ابزار برش

ابزار برش | مشخصات و قیمت ابزار برش تمامی مدل ها

قیمت و خرید انواع ابزار برش

ابزار برش وسیله‌‌ای برای جداسازی و بریدن قطعه‌های کار مختلف با آلیاژهای متفاوت است. اکثر ابزارهای برش از تیغ‌های فولادی تیزی درست‌شده‌اند. برخی از ابزارهای بداری یک تیغه فولادی هستند و با حرکت تیغه فولادی بر روی قطعه کار عملیات برش انجام می‌شود. برخی دیگر از ابزارهای برش دارای دو تیغه تیز فولادی هستند و کارکرد این دستگاه‌ها به این‌گونه است که قطعه فلزی در میان این تیغه قرار می‌گیرد و برش می‌خورد. 

ابزارهای برش دارای تنوع و گستردگی بسیاری هستند که هرکدام برای کارکرد خاص طراحی‌شده‌اند. عمده تفاوت ابزارهای برش در نوع تیغه فولادی آن‌ها است. برخی از این ابزار دارای تیغه فولادی تیز هستند تا برش‌های منظم و دقیق را انجام دهند و برخی دیگر از این ابزارها دارای تیغه‌های دندانه‌دندانه هستند تا بتواند جسم سخت را سریع‌تر و آسان‌تر برش دهند.
انواع ابزار برش

انواع  ابزارهای برش

قیچی مفتول بر

این ابزار از تیغه فولادی ضخیم و قدرتمند درست‌شده است.  قیچی مفتول بر می‌تواند قطع‌های فلزی ضخیم مانند زنجیر، قفل، پیچ یا حتی میل‌گردها را به‌راحتی برش دهد. قیچی مفتول بر باعث افزایش سرعت و ساده‌سازی کارها نسبت به دیگر ابزارهای برش می‌شود.

قیچی ورق بر

قیچی ورق بر ابزاردستی بسیار قدرتمندی است که می‌تواند ورق‌های نازک فلز را به‌راحتی برش دهد. قیچی‌ها ورق بر اولین بر در صنعت هواپیماسازی کاربرد داشت، امروزه این قیچی‌ها کاربرد بسیار وسیعی در صنایع مختلف ازجمله خودروسازی، کابینت سازی، فلزکاری و غیره دارد. قیچی ورق بر به سه دسته کلی تقسیم‌بندی می‌شوند، قیچی مستقیم بر با کد رنگی زرد، قیچی‌های چپ بر با کد رنگی قرمز و  قیچی راست‌بر با کد رنگی سبز

اره دستی

اره دستی از دو ابزار دیگر دارای قدرت بیشتری است. اره‌های دستی معمولاً از یک دسته چوبی و یک تیغه فولادی تیز دندانه‌دار درست‌شده‌اند. اره دستی برای بریدن و دونیم کردن قطعه‌های کار بزرگ و ضخیم که با قیچی امکان برش ندارد استفاده می‌شود. اره‌های دستی یکی از ابزارهای کاربردی در صنایع چوبی و کارگاه‌های مبل‌سازی و نجاری است.

کمان اره 

کمان اره ابزاری به شکل کمان است که در میان دو سر تیغه برش قرار می‌گیرد. مزیت کمان اره در تعویض تیغه آن است. تیغه‌های کمان اره دارای تنوع گسترده‌ای هستند که هرکدام می‌تواند آلیاژ مخصوص را برش دهد. از کمان اره می‌توان در برشکارهای چوب، فلز و قطعات پلاستیکی استفاده کرد.

کاتر 

کاتر یا تیغ موکت بر، از دیگر ابزارهای برش ضعیف‌تر است و مناسب برای برش آلیاژهای نرم‌تر مانند، کاغذ، پلاستیک و موکت است. کاترها دارای تیغه‌های فلزی تیز و نازک هستند تا به‌راحتی به سطوح نفوذ کنند و عملیات برش را انجام دهند.

سرامیک بر

یکی از ابزارهای برش  است که می‌توانند به‌سرعت سرامیک‌ها را برش دهد. این ابزارها دارای انواع مختلفی هستند. سرامیک برهای دستی به کمک نیرو دست تیغه رو بر روی سرامیک حرکت می‌دهند تا عملیات برش انجام شود. سرامیک برهای بلبرینگی تیغه را به‌صورت متحرکت بر روی سرامیک حرکت می‌دهند و سرامیک برهای لیزری پیشرفته‌ترین این ابزار هستند که با کمک پرتو لیزر برش‌های بسیار دقیقی بر روی سرامیک انجام می‌دهد.
قیمت و خرید ابزار برش

قیمت و خرید انواع ابزار برش از کولیس

ابزارهای برش بر اساس کیفیت  جنس تیغه خود دارای قیمت متفاوت هستند. هرکدام از ابزار برش کارایی و کارکرد خاص خود را دارد به همین دلیل یکی از عوامل مهم در قیمت این ابزارهای توانایی برش آن‌ها در آلیاژهای مختلف است. شما می‌توانید  انواع ابزارهای برش باکیفیت را با توجه نیاز‌های خود از کولیس خریداری کنید. 

39 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 16 از 39 مورد