انبر قفلی

انبر قفلی | مشخصات و قیمت انبر قفلی تمامی مدل ها

قیمت و خرید انواع انبر قفلی از فروشگاه ابزارآلات و تجهیزات صنعتی کولیس

در دسته ابزارآلات دستی، انبر قفلی از دو فک ثابت و متحرک درست‌شده است. در این ابزار دو دسته تعبیه‌شده است که یک دسته آن‌ متحرک و دسته دیگر ثابت است. در انتهای دسته ثابت یک پیچ وجود دارد که به‌وسیله آن می‌توان فاصله میان دو فک را تغییر داد.

 دو فک این ابزار به‌صورت دندانه‌دندانه طراحی‌شده است تا قطعه‌های کار را به‌صورت کامل مهار کند و در حین انجام کار سر نخورد. درون دسته متحرک انبر قفلی ضامنی قرار دارد تا بعد از تنظیم فاصله دو فک آن را ثابت نگه داشت و در اتمام کار با آزاد کردن این ضامن می‌توان دوباره فاصله را تنظیم کرد.

بدنه انبر قفلی از آلیاژ مقاوم درست‌شده است  و با لعاب‌کاری و صیقلی شدن بدنه ابزار امکان زنگ‌زدگی و خوردگی ابزار بسیار کاهش پیداکرده است.

کاربرد انبر قفلی

انبر قفلی مانند دیگر انبرها برای نگه‌داشتن، گرفتن مهره و پیچ به‌عنوان آچار کاربرد دارد. این ابزار می‌تواند عملکردی مانند انبردست برای نگه‌داشتن قطعات داشته باشد و همچنین مانند آچار لوله گیر می‌توانند به‌صورت کامل لوله را مهار کند.

انواع انبر قفلی

انبرهای قفلی بر اساس کاربرد دارای انواع متنوعی هستند که هرکدام طراحی مخصوص به خود را دارند، امروزه این ابزار بر اساس کشور تولیدکننده و سایز این نیز دسته‌بندی می‌شوند سایزبندی انبر قفلی‌ها بر اساس اینچ است و پرکاربردترین سایز این ابزار، انبر قفلی 10 اینچ است.

انبر قفلی دهانه صاف

این انبر دارای فک‌های هم‌اندازه و صافی هستند.

انبر قفلی دهانه گرد

دهانه فک‌های این انبر بیضی‌شکل است.

انبر قفلی دهانه v

فک‌های این انبر ترکیبی از انبر دهانه گرد و صاف است. یک فک این انبر صاف است و فک دیگر آن خمیدگی دایره شکل دارد.

انبر قفلی دهانه بزرگ

دو فک گرد و تقریباً بزرگ دهانه این انبر قفلی را درست می‌کند و کاربرد اصلی این ابزار در تأسیسات و نگه‌داشتن لوله‌ها است.

انبر قفلی دهانه تخت

فک‌های این انبر قفلی تخت و پهن هستند و برای نگه‌داشتن و خم کردن فلزات در آهنگری استفاده می‌شود.

انبر قفلی تسمه‌ای یا سر فک دار

انبر قفلی تسمه‌ای از دو فک خمیده درست‌شده است که هنگام اتصال به یکدیگر شکل دریچه درست می‌کنند به کمک یک تسمه اندازه این دریچه تنظیم می‌شود تا قطعات کار مختلف را به‌صورت کامل مهار می‌کند.

انبر مهره گیر

فک‌های این انبر به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که انواع مهره‌ها را به‌گونه‌ای مهار کند که کمترین آسیب به مهره هنگام باز و بسته کردن وارد شود.

انبر لوله کور کن

کاربرد اصلی این انبر در خم‌کاری، آب‌بندی  و مسدود کردن لوله‌های نرم مسی است.

انبر قفلی کلمپ دار

فک‌های این انبر به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که شکل دهانه آن به‌صورت c است.

انبر قفلی جوشکاری

فک‌های این انبر به‌صورت u شکل هستند و مخصوص کارهای از قبیل، جوشکاری، لحیم‌کاری، پرچ‌کاری است.

قیمت انبر قفلی

انبر قفلی‌ها بر اساس مدل، نوع قفل و  کیفیت ساخت و آلیاژ به‌کاررفته در ساخت آن‌ها قیمت‌گذاری می‌شوند. امروزه انبر قفلی‌های مختلفی در بازار وجود دارد. شناخته‌شده‌ترین و باکیفیت‌ترین این ابزار، انبر قفلی آمریکایی است. امروزه انبر قفلی‌های ساخت داخل مانند ایران پتک و رونیکس از کیفیت مناسبی برخوردار هستند. انبر قفلی چینی از کیفیت پایین برخوردار است و به‌زودی دچار خوردگی می‌شود.

خرید انبر قفلی از فروشگاه اینترنتی ابزارآلات و تجهیزات صنعتی کولیس

در هنگام خرید انبر قفلی به فک‌ها و دندانه‌های موجود در فک توجه کنید. این شیارها و دندانه‌ها نشان‌دهنده کیفیت انبر قفلی هستند. همچنین پیچ تنظیم‌کننده و فنر انبر قفلی باید روان و مستحکم باشد تا ابزار عمر طولانی داشته باشد.

انبر قفلی تهیه کنید که دسته‌های آن پهن و سیلیکونی باشد تا کار با آن آسان‌تر باشد و کمتر دچار خستگی شوید.

شما می‌توانید بدون مراجعه حضوری و به‌صورت اینترنتی انواع انبر قفلی‌ها را بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت از فروشگاه اینترنتی ابزارآلات و تجهیزات صنعتی کولیس تهیه کنید.

زیر مجموعه ها

7 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 7 از 7 مورد