انبردست

انبردست | مشخصات و قیمت انبردست تمامی مدل ها

قیمت و خرید انواع انبردست از فروشگاه اینترنتی و ابزارآلات کولیس

یکی از ابزارهای دستی بسیار کاربردی و پرمصرف انبردست است. این ابزار از دو اهرم و یک محور تشکیل‌شده است. محور مرکزی وظیفه باز و بسته کردن دهانه انبردست را بر عهده دارد. فک‌های یا همان نوک اهرم‌های انبردست به‌منظور مهار و گرفتن قطعه کار طراحی‌شده‌اند و قسمت داخلی نوک، به‌صورت دندانه‌دندانه طراحی‌شده است تا قطعه کار از دهانه انبردست سر نخورد. قسمت پایین هر اهرم با روکش پلاستیکی پوشانده شده است تا علاوه بر عایق بودن در برابر  جریان برق، به‌راحتی در دست قرار بگیرد.

کاربرد انبردست

انبردست‌ها برای مهار و نگهداری قطعه‌های کاری کاربرد دارند که با دست نمی‌توان آن‌ها را مهار کرد. این ابزار به‌گونه‌ای طراحی‌شده است تا با افزایش نیروی دست انسان، عملیات خم کردن، بریدن سیم و کابل، چرخاندن قطعات کوچک و بیرون کشیدن اشیایی مانند میخ و پرچ از دیوار یا قطعه کار استفاده می‌شود. به همین دلیل مهم‌ترین کاربردهای انبردست، در صنایع مانند الکترونیک، برق، تأسیساتی ساختمانی، لوله‌کشی و کاربردهای وسیع خانگی نام برد.

انواع انبردست‌ها

انبردست‌ها به‌طورکلی به دسته صنعتی و الکترونیک تقسیم‌بندی می‌شوند.

  1. انبردست الکترونیک: دارای فک‌های تیز است که به کمک آن سیم و کابل‌ها برش بخورند و از عایق‌بندی بسیار باکیفیتی به‌منظور جلوگیری از برق‌گرفتگی طراحی می‌شوند.
  2. انبردست صنعتی: انبردست‌های صنعتی، از فک‌ها کوتاه و کوچک و دسته‌های بلند درست‌شده‌اند تا با مصرف کردن حداقل نیرو، بیشترین فشار به یکشی وارد شود.

علاوه بر این انبردست‌ها،، بر اساس نوع فک‌ها و شکل ظاهری آن‌ها نیز تقسیم‌بندی می‌شوند.

قیمت انبردست

امروزه این ابزار دستی گستردگی وسیع در بازار دارد و از پایین تا بالاترین قیمت‌ها ارزش‌گذاری می‌شوند. عواملی مختلفی ازجمله، جنس و آلیاژ انبردست، طراحی و شکل ظاهری، کیفیت عایق‌بندی و روکش دسته‌ها و مهم‌تر از همه برند تولیدکننده انبردست در قیمت آن تأثیرگذار است. شناخته‌شده‌ترین برندهای تولیدکننده انبردست عبارتند از: کنیپکس(کشور تولیدکننده آلمان)، فوجیا(ژاپن)، کلاین تولز(آبهترین برند انبردست آمریکا)، چنلاک(آمریکا)، NMS(آلمان)، سونودا(ژاپن) و ویها(آلمان)

خرید انبردست از فروشگاه ابزارآلات و تجهیزات صنعتی کولیس

در هنگام خرید انبردست باید قبل از هر چیزی میزان مصرف و کارایی را در نظر بگیرید و با توجه به کاربرد خود بودجه خرید این ابزار دستی کاربردی را مشخص کنید و بعد با توجه به بودجه خود به موارد زیر توجه کنید تا بهترین خرید را داشته باشید.

جنس و کیفیت ساخت انبردست: هرچقدر انبردست از فولاد و آلیاژ مقاوم‌تر درست‌شده باشد، عمر ابزار طولانی‌تر خواهد بود، بهترین آلیاژ انبردست ترکیب کروم وانادیوم با فولاد است که باعث می‌شود، ابزار کمتر دچار خوردگی و زنگ‌زدگی شود.

طراحی و شکل ظاهری انبردست: به‌صورت کلی هرچه دسته انبردست بلندتر باشد نیروی وارده به انبردست بیشتر است، دسته‌های انبردست باید از روکش عایق مقاوم برخوردار باشند و دارای طراحی ارگونومیک باشد تا در حین کار، کاربران کمتر دچار خستگی شوند. همچنین نوع فک‌های انبردست با توجه به کاربرد این می‌تواند متفاوت باشد. 

شما می‌توانید انواع مختلف انبردست، بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت از فروشگاه اینترنتی ابزارآلات کولیس تهیه و خریداری کنید.

زیر مجموعه ها

8 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 8 از 8 مورد