آچار شلاقی

آچار شلاقی | مشخصات و قیمت آچار شلاقی تمامی مدل ها

قیمت و خرید انواع آچار شلاقی 

یکی از پرکاربردترین و پراستفاده‌ترین آچارها که توسط لوله‌کشان و کسانی که کار لوله‌کشی می‌کنند آچار شلاقی است. آچار شلاقی یا همان آچار لوله گیر از دو فک لغزنده تشکیل‌شده است. فک‌های آچار شلاقی در حالت افقی نسبت به دسته آچار قرار دارند و فک‌ها دندانه‌دندانه هستند تا بتواند تا بتوانند سطوح صاف مانند لوله را به‌راحتی مهار کنند.

فک‌های لغزنده آچار شلاقی قابلیت باز و بسته شدن و تنظیم شدن متناسب با سایز لوله و مهره را با کمک پیچ تنظیم دارند. در برخی از آچار شلاقی یک فک ثابت است و فقط یک فک جابه‌جا می‌شود.

آچار شلاقی با دسته‌های متفاوت طراحی می‌شوند برخی از این آچارها مانند آچارفرانسه، تک‌دسته هستند و با کمک مهره که فک متصل است دهانه آچار باز و بسته می‌شوند و برخی دیگر از آچارهای شلاقی مانند انبر قفلی از دودسته درست‌شده است، که پیچ تنظیم شوند زیر دسته فک متحرک قرار دارد.

کاربرد آچار شلاقی

آچار شلاقی در صنعت تعمیرات و نگهداری کاربرد وسیعی دارد و برای مهار و باز کردن لوله‌ها و قطعات بزرگ استفاده می‌شود به همین منظور کاربرد اصلی این آچار در صنایع لوله‌کشی است و عمدتاً از این ابزار برای لوله‌ها رگه‌دار، لوله‌های فلزی، لوله‌های گالوانیزه استفاده می‌شود.

انواع آچار شلاقی یا آچار لوله‌کشی

آچار شلاقی دارای تنوع بسیار وسیع و گسترده است و هرکدام از این آچار به‌منظور از انجام عملیات متفاوت طراحی و ساخته‌شده‌اند تفاوت آچارهای شلاقی در مدل دسته، نوع دهانه، محل به‌کارگیری و نیروی گشتاور که اعمال می‌کند است. مهم‌ترین آچارهای شلاقی عبارت‌اند از:

  • آچار شلاقی انتهایی
  • آچار شلاقی آفست
  • آچار لوله گیر تسمه‌ای
  • آچار لوله گیر زنجیره‌ای
  • آچار شلاقی مستقیم
  • آچار قدرت مرکب

قیمت آچار شلاقی

آچار شلاقی بر اساس مدل، سایز و جنس بدنه دارای قیمت‌های مختلفی است. جنس بدنه آچار شلاقی و نوع آلیاژ به‌کاررفته در این آچار از عوامل مؤثر در قیمت این ابزار است. آچار شلاقی‌ها باید داری بدنه مقاوم و ضدزنگ باشند و همچنین از وزن سبکی برخوردار باشند آچار شلاقی تیتانیوم از ویژگی‌ها برخوردار است و قیمت بالاتری نسبت به دیگر آچارها دارد. همچنین کشور و برند تولید کنند آچار شلاقی یا آچار لوله گیر در قیمت این ابزار تأثیرگذار است.  میتوان از  بهترین برند تولید کننده های ایرانی آچار شلاقی داخلی، ایران پتک ، رونیکس ، نووا ، روتنبرگر ، وینکس ، استنلی، ولوو و ماکسیم را نام برد.

خرید آچار شلاقی از فروشگاه اینترنتی ابزارآلات و تجهیزات صنعتی کولیس

در هنگام خرید آچار شلاقی اول‌ازهمه کاربرد این ابزار را در نظر بگیرد. این آچار با طراحی‌های متفاوت دارای کاربردهای وسیعی هستند، اگر به دنبال مصارف خانگی هستید یک آچار شلاقی مستقیم با سایز کوچک و متوسط تهیه کنید و اگر یک لوله‌کش هستید، آچارهای شلاقی با سایزهای بزرگ و کاربرد سریع و حرفه‌ای تهیه کنید. به همین دلیل اندازه آچار را در هنگام خرید حتماً مدنظر داشته باشید.

از عوامل دیگری که در خرید آچار شلاقی باید به آن توجه کرد کیفیت و ساختار این ابزار است، هرچه این ابزار از کیفیت و ساختار بالاتری برخوردار باشد، دارای عمر طولانی‌تری است. همچنین جنس رویه دسته آچار لوله گیر از عوامل دیگری است که در هنگام خرید باید به آن توجه کرد، آچار شلاقی‌های که دارای رویه اکسید سیاه هستند یا با روش سندبلاست (sandblasting)عایق‌بندی شده‌اند کمتر دچار زنگ‌زدگی و خوردگی می‌شوند

شما می‌توانید انواع آچار شلاقی را در سایزهای مختلف با بهترین کیفیت و  ارزان‌ترین قیمت از فروشگاه اینترنتی ابزارآلات و تجهیزات صنعتی کولیس تهیه کنید.

زیر مجموعه ها

5 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 5 از 5 مورد