آچار فرانسه

آچار فرانسه | مشخصات و قیمت آچار فرانسه تمامی مدل ها

قیمت و خرید انواع آچار فرانسه 

یکی از پرکاربردترین ابزاردستی آچارفرانسه است، این ابزار یک نوع آچار تخت است که دارای پیچ تنظیم شونده است. این آچار از یک فک ثابت و یک فک متحرک درست‌شده است. فک متحرک به کمک یک پیچ تنظیم شونده جابه‌جا می‌شود. 

مهره‌های دارای سایزهای مختلف هستند که برای باز و بسته کردن آن‌ها باید آچار مخصوص به خود را داشته باشند. آچارفرانسه باقابلیت فک متحرک می‌تواند سایز دهانه خود را با توجه به مهره تطبیق دهد و به‌راحتی طیف وسیعی از مهره‌ها را باز و بسته کند.

آچارفرانسه‌ها عموماً از آلیاژ فولاد کروم وانادیوم یا تیتانیوم تولید می‌شوند، مدل‌های تیتانیوم سبک‌تر و مقاوم‌تر هستند. همچنین فک متحرک آچارفرانسه دارای مقاومت بیشتری از فک ثابت است. در طراحی آچارفرانسه فک ثابت 15 درجه به سمت فک متحرک زاویه دارد تا نیروی گشتاور فشار کمتری به فک ثابت وارد شود و هم‌زمان نیروی گشتاور بیشتر به مهره وارد کند. علاوه بر این طراحی باعث می‌شود آچارفرانسه بتواند اکثر مهره‌ها را به‌صورت کامل مهار کند.

لازم به ذکر است، ازآنجاکه آچارفرانسه برای مهره خاص طراحی نشده است، این امکان وجود دارد که برخی از مهره را نتواند به‌طور کامل مهار کند و باعث خوردگی مهره شود. میزان زاویه که دهانه آچارفرانسه می‌توانند باز شود محدود است، به همین دلیل آچارفرانسه در سایز‌های مختلف تولید می‌شود.

انواع آچارفرانسه بر اساس سایز

به دلیل گستردگی فراوان سایز مهره‌ها و کاربردهای متنوع آچارفرانسه، این ابزار در سایزهای مختلف تولید می‌شوند تا بر اساس کاربری افراد آچارفرانسه را متناسب با موارد موردنیاز خود انتخاب کنند.

آچارفرانسه‌ها  در سایزهای  در سایزهای 4، 6، 8، 10، 12، 15، 18 و 24 اینچی با حداکثر  طول باز شوندگی فک به میزان 13، 19، 17، 30، 33، 43، 54 و 62 میلی‌متر تولید می‌شوند.

انواع آچارفرانسه بر اساس مدل

آچارفرانسه‌ها بر اساس مدل دهانه و جنس دسته دارای انواع مختلفی است که هرکدام طراحی مخصوص به خود را دارند مهم‌ترین مدل‌های آچارفرانسه عبارت‌اند از:

 1. آچارفرانسه عایق برق
 2. آچارفرانسه شلاقی دوطرفه
 3. آچارفرانسه مندرج
 4. آچارفرانسه دسته‌کوتاه
 5. آچارفرانسه لبه باریک
 6. آچارفرانسه جغجغه‌ای
 7. آچارفرانسه صنعتی

قیمت آچارفرانسه

عوامل مختلفی در قیمت‌گذاری آچارفرانسه مؤثر هستند مهم‌ترین عامل جنس بدنه آچارفرانسه است. مدل‌های تیتانیوم قیمت بالاتری نسبت به دیگر مدل‌ها دارد. همچنین مؤلفه‌های مانند، نوع مهره تنظیم شونده، طراحی ارگونومیک دسته، سایزهای مختلف آچارفرانسه و انواع آن و از همه مهم‌تر کشور و برند تولیدکننده آچارفرانسه در قیمت پایانی آچار تأثیرگذار هستند. برخی از مهم‌ترین برندهای تولیدکننده آچارفرانسه عبارت‌اند از:

 • آچارفرانسه رونیکس
 • آچارفرانسه ایران پتک
 • آچارفرانسه توسن
 • آچارفرانسه آروا
 • و...

خرید آچارفرانسه از فروشگاه ابزارآلات و تجهیزات صنعتی کولیس

در هنگام خرید آچارفرانسه باید به عوامل مختلفی توجه کرد، اولین عامل که با توجه به سایز مهره‌ها باید در نظر گرفت سایز آچار است. آچارفرانسه 4 تا 8 اینچی مناسب برای فضاهای محدود و مهره‌های کوچک است. 

آچارفرانسه در سایزهای 10 و 12 بهترین آچارفرانسه برای مصارف خانگی است و آچارفرانسه‌های بزرگ‌تر از 12 اینچ مناسب برای کاربری‌های صنعتی و تعمیرگاه‌ها است.

همچنین در هنگام خرید آچارفرانسه از لق بودن فک متحرک اطمینان حاصل کنید و توجه داشته باشید پیچ تنظیم روان باشد. آچارفرانسه را تهیه کنید که جنس بدنه آن ضدزنگ و از مقاومت بالایی در برابر ضربه و فشار برخوردار باشد، همچنین دسته  آچار باید طراحی ارگونومیک و خوش‌دستی داشته باشد تا هنگام کار دچار خستگی نشوید و نیروی گشتاور لازم به‌راحتی اعمال شود.

شما می‌توانید بهترین آچارفرانسه را بااعتبار بالای برند در ضمانت محصول و با بهترین قیمت از فروشگاه ابزارآلات کولیس تهیه کنید.

زیر مجموعه ها

6 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 6 از 6 مورد