دریل بادی

دریل بادی | مشخصات و قیمت دریل بادی تمامی مدل ها

قیمت و خرید  انواع دریل بادی (پنوماتیک) از فروشگاه ابزار آلات کولیس

دریل بادی چیست؟

دریل بادی یک ابزار پنوماتیک پرکاربرد است. این ابزار از نیروی باد برای انجام سوراخ‌کاری‌ها و دریل کاری ها استفاده می‌کند. کاربرد اصلی این دریل در صنایع حرفه‌ای و نیمه‌حرفه‌ای است.

عملکرد دریل بادی به این‌گونه  است که پمپ باد با فشرده‌سازی هوا باعث افزایش انرژی جنبشی هوا می‌شود. سپس این انرژی جنبشی از طرق شلنگ به دریل بادی منتقل می‌شود سپس نیروی جنبشی باد در دستگاه تبدیل به انرژی حرکتی می‌شود و این باعث حرکت روترها و میل‌لنگ‌های داخل دریل می‌شوند و میل‌لنگ‌ها انرژی حرکتی را به سه‌نظام انتقال می‌دهند و بااتصال مته به سه‌نظام عملیات دریل کاری صورت می‌گیرد.

دریل‌های بادی دارای قابلیت برگشتی باد هستند تا جهت چرخش باد را تغییر دهند. همچنین بر روی ماشه دریل‌های بادی دیمر تنظیم گشتاور و کنترل سرعت تعبیه‌شده است تا سرعت چرخش سه‌نظام متناسب با نیاز خودتنظیم کرد. در دریل‌های بادی که دیمر ندارد از شیر تنظیم می‌توان فشار ورودی هوا را تنظیم کرد تا سرعت دریل به‌اندازه نیاز باشد.

کاربرد دریل‌های بادی

از دریل‌های بادی برای انجام عملیات مختلف می‌توان استفاده کرد. عملیاتی مانند سنباده‌زنی، سوراخ‌کاری، برش‌کاری و باز و بسته کردن انواع پیچ‌ها و مهره را به‌راحتی با سرعت بسیار بالایی انجام می‌دهد.

دریل بادی مانند دیگر ابزارهای پنوماتیک به دلیل قدرت و سرعت بسیار بالا کاربرد وسیعی در صنایعی مانند فولاد، فلز، معادن، راه‌سازی، ساختمان‌سازی و...دارند.

انواع دریل بادی

دریل‌های بادی بر اساس ساختار و کارکرد خود دارای انواع مختلف هستند

دریل بادی تفنگی

این دریل پرکاربردترین مد دریل بادی است که ساختاری شبیه به تفنگ دارد و ماشه روی دسته آن تعبیه‌شده است.

دریل بادی مستقیم یا دریل بادی قلمی

ساختار این دریل‌ها مانند یک‌قلم است. طراحی این مدل دریل‌های باعث شده است این ابزارها برای سوراخ‌کاری فضاهای بسته و محدود مناسب باشد.

دریل بادی سر کج

این دریل ظاهری شبیه به چپق دارد. از این دریل مناسب برای سوراخ‌کاری، پولیش‌کاری و صیقل زنی سطوحی است که در فضاهای تنگ قرارگرفته‌اند و دسترسی به آن‌ها دشوار است.

دریل بادی مینیاتوری

این مدل دریل‌ها مناسب برای سوراخ‌کاری‌های ظریف هستند. طراحی این دریل‌ها عموماً همراه با یک خرطومی است برای افزایش انعطاف‌پذیری این ابزار، کاربرد اصل دریل‌های مینیاتوری در جواهرسازی و طلا سازی است.

دریل بادی صلیبی یا دریل بادی فلکه‌ای

پرقدرت‌ترین دریل بادی ، مدل صلیبی یا فلکه‌ای است. این دریل مناسب برای حفاری‌های بزرگ است و سه‌نظام آن به‌گونه‌ای طراحی‌شده است تا بتوانند تا بتواند مته‌های بسیار بزرگ را مهار کند. طراحی این دریل به‌گونه‌ای است که فلکه‌ای بر روی آن قرار دارد. دریل بادی صلیبی مناسب برای معادن و صنایعی است که نیازمند حفاری‌های بزرگ هستند.

دریل قلاویز کن بادی

این ابزار از مکانیسم رفت‌وبرگشت باد بهره می‌برد و با قرار گرفتن مته مخصوص بر روی سه‌نظام عملیات قلاویز کاری را انجام می‌دهد.

دریل بادی فرم خاص

این مدل دریل دارای وزن سبک و قدرت بسیار است و می‌تواند دریل کاری ها را در زوایا مختلف به‌راحتی انجام دهد.

قیمت دریل بادی

قیمت دریل بادی به عواملی ازجمله، نوع، اندازه، قدرت، توان خروجی و برند و کشور تولیدکننده دستگاه بستگی دارد. هرچقدر قدرت دستگاه بیشتر باشد دریل از قیمت بالاتری برخوردار است. هرچقدر کشور تولیدکننده دریل بادی پیشرفته‌تر و صنعتی‌تر باشد، قیمت دستگاه نیز بالاتر است. مهم‌ترین برندهای تولیدکننده دریل بادی عبارت‌اند از:

  1. دیوالت
  2. پوما
  3. رونیکس
  4. دامار
  5. جنیوس
  6. SP

خرید دریل بادی از فروشگاه اینترنتی ابزارآلات کولیس

در هنگام خرید دریل بادی به نیاز و کاربری خود دقت کنید و دریل بادی انتخاب کنید که بالاترین عملکرد را برای شما داشته باشد. دریل‌های بادی خریداری کنید که قابلیت تنظیم سرعت باد و چرخش چپ‌گرد و راست‌گرد را همراه خود داشته باشند تا انعطاف‌پذیری لازم را برای انجام کارهای شما داشته باشند.

برای خرید دریل بادی موردنیاز خود با اطمینان از کیفیت بالا و مناسب‌ترین قیمت می‌توانید به‌راحتی در فروشگاه اینترنتی ابزارآلات کولیس ثبت سفارش نمایید. 

زیر مجموعه ها

14 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 14 از 14 مورد