ابزار ضربه ای

ابزار ضربه ای | مشخصات و قیمت ابزار ضربه ای تمامی مدل ها

قیمت و خرید انواع ابزار ضربه‌ای

ابزار ضربه‌ای ظاهری ساده دارند، درعین‌حال مستحکم و پرکاربرد نیز هستند. اکثر این وسایل صنعتی از جنس فولاد هستند و کارهای سخت و سنگینی را می‌توان با آن‌ها انجام داد. البته باید جهت استفاده از انواع این تجهیزات به نکات ایمنی توجه کرد. این دسته از لوازم صنعتی خانواده بزرگی دارند. برای آشنایی با نحوه خرید ابزار ضربه‌ای از فروشگاه کولیس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

برای خرید ابزار ضربه‌ای بهتر است ابتدا با انواع آن آشنا شوید و از کیفیت هر یک از برندها مطلع باشید. قیمت ابزار ضربه‌ای در انواع مختلف نیز بسته به کیفیت، برند و مواد سازنده آن متفاوت است. این تجهیزات به دودسته دستی و برقی تقسیم می‌شوند که در این مطلب به معرفی وسیله‌هایی دستی مانند چکش، دیلم، سوهان، تبر، سنبه و پتک پرداخته شده است.

انواع ابزار ضربه‌ای

انواع ابزار ضربه‌ای

  • چکش: انواع مختلفی از چکش در بازار عرضه می‌شوند که کاربرد متفاوتی دارند. از جمله مهم‌ترین چکش‌ها می‌توان به چکش مهندسی، دو سر، پونز و سرگرد اشاره کرد. در این میان چکش دو سر دارای متقاضیان زیادی است. از این نوع چکش علاوه بر ضربه‌زدن برای خارج‌کردن میخ از دیوار نیز استفاده می‌شود. 
  • دیلم: دیلم میله‌ای اهرمی است و بر اساس نوک آن‌ها به انواع مختلفی همچون تخریبی، میخکش، اهرمی، تخت، قالب‌گیری، هولیگان و غیره تقسیم می‌شوند. این تجهیزات از آلیاژهای بسیار مقاومی ساخته شده‌اند و توانایی بالایی در جداکردن دو جسم از همدیگر و یا بیرون‌کشیدن میخ دارند.
  • سوهان: سوهان و مغار برای صاف‌کردن سطوح و کنده‌کاری استفاده می‌شوند. انواع مختلف سوهان شامل سوهان گرد و نیم‌گرد، سه‌گوش و چهارگوش و تخت هستند. تفاوت کاربرد این موارد در شکل و جنس جسمی است که می‌خواهیم صیقل دهیم. بهتر است هنگام خرید ابزار ضربه‌ای از فروشگاه کولیس به سطوح و متریالی که می‌خواهید روی آن کار کنید نیز توجه نمایید.
  • تبر: تبرها برای نجاری، باغبانی، کمپینگ و غیره استفاده می‌شود. این تجهیزات از گذشته تا کنون برای قطع درخت و تکه‌کردن چوب استفاده می‌شود. جنس دهانه تبرها فولادی است و ممکن است دسته آن‌ها از جنس چوب، فولاد و پلاستیک باشد.
  • سنبه: سنبه برای نشانه‌گذاری بر روی قطعه کار استفاده می‌شود. این وسایل فولادی و مدادی شکل دارای انواع مختلفی است که هر یک کاربرد متفاوتی دارند. از جمله مهم‌ترین انواع سنبه می‌توان به سنبه‌های خود مرکز یاب، درآر میله، دوقلو و اعداد اشاره کرد.
  • پتک: از این وسیله ضربه‌ای برای تخریب بتن، سنگ و غیره استفاده می‌شود. این تجهیزات بر اساس کاربرد، وزن مختلفی دارند. از جمله مهم‌ترین پتک‌ها می‌توان به پتک آهنگری، سنگ‌شکن، نجاری و برقی اشاره کرد. کارکردن با چکش‌برقی نسبت به سایر آسان‌تر است. برای خرید ابزار ضربه‌ای بهتر است به هدف کار خود توجه کنید.

کاربرد ابزار ضربه‌ای

همان‌طور که در بخش قبل خواندید، وسایل زیادی در این دسته از تجهیزات صنعتی قرار می‌گیرند و انواع ابزار ضربه‌ای دارای کاربرد متفاوتی هستند. لازم به ذکر است هنگام خرید ابزار ضربه‌ای باید به نوع و کاربرد آن شناخت داشته باشید. به‌طورکلی می‌توان گفت از این وسایل برای ضربه‌زدن، جداکردن قطعات از یکدیگر، بیرون‌کشیدن و فروکردن میخ، صیقل‌دادن، کنده‌کاری و غیره استفاده می‌شود. این وسایل صنعتی ساختار ساده‌ای دارند؛ اما به علت استحکام و شکلی که دارند، انجام کارها را بسیار آسان می‌کنند. لازم به ذکر است فروش ابزار ضربه‌ای در فروشگاه‌های حضوری و اینترنتی صورت می‌گیرد.

خرید ابزار ضربه‌ای

قیمت ابزار ضربه‌ای

قیمت ابزار ضربه‌ای به انواع و مدل آن بستگی دارد. هر چه این وسایل ساده‌تر باشند قیمت آن‌ها نیز پایین‌تر است. از دیگر عواملی که بر قیمت ابزار ضربه‌ای تأثیر دارد می‌توان به کیفیت و برند انواع ابزار ضربه‌ای اشاره کرد. اما باید توجه داشته باشید که هرگز هنگام انتخاب ابزارآلات، هزینه را معیار خود قرار ندهید. بهتر است وسیله‌ای را که کیفیت بالایی دارد انتخاب کنید تا مجبور نشوید دوباره هزینه تعمیر یا خرید مجدد را بپردازید.

خرید ابزار ضربه‌ای در فروشگاه کولیس

فروشگاه اینترنتی کولیس یکی از معتبرترین فروشگاه‌های اینترنتی در ایران است که در زمینه فروش ابزار ضربه‌ای و سایر تجهیزات صنعتی فعالیت می‌کند. برای داشتن یک خرید مطمئن باید نکاتی را رعایت کنید. برای مثال در گام اول باید از انواع ابزار ضربه‌ای موردنظر اطمینان حاصل کنید. سپس باید درباره وزن، خوش‌دست بودن و استحکام آن اطلاعات کسب کنید و در نهایت از یک فروشگاه و برند معتبر ثبت سفارش کنید.  

هنگام خرید ابزار ضربه‌ای از فروشگاه کولیس می‌توانید انواع این وسایل صنعتی را با یکدیگر مقایسه کنید و از قیمت و مشخصات آن‌ها مطلع شوید. کولیس سال‌هاست که در این زمینه فعالیت می‌کند و محصولات بهترین برندها را عرضه می‌کند. در ادامه این صفحه برندهای مختلف انواع ابزار ضربه‌ای معرفی شده‌اند.

38 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 16 از 38 مورد