بلبرینگ مینیاتوری

بلبرینگ مینیاتوری: قیمت و خرید انواع بلبرینگ مینیاتوری (ریز و کوچک)

قیمت و خرید انواع بلبرینگ مینیاتوری

بلبرینگ مینیاتوری یکی از انواع بلبرینگ است که دارای تکنولوژی ساخت بسیار بالایی است. این بلبرینگ‌ها داری فضای بسیار کم و محور نازک هستند و مناسب برای دوران بسیار بالا هستند که نیاز به‌سرعت چرخش بالا است. آلیاژ ساخت بلبرینگ‌های مینیاتوری معمولاً SAE 52100 chrome  steel  یا 6 DIN 100C است که فولاد کروم دار با درصد تقریبی 2 درصد کروم و 0.5 درصد منگنز است. این قطعه دارای عمر طولانی و دقت بسیار بالایی است.

انواع بلبرینگ مینیاتوری

بلبرینگ‌های مینیاتوری دارای انواع مختلفی هستند که هرکدام توانایی و کاربرد ویژه خود را دارند مانند:

  • بلبرینگ مینیاتوری شیار عمیق سری ۶
  • بلبرینگ مینیاتوری شیار عمیق سری 6-V
  • بلبرینگ مینیاتوری شیار عمیق MR
  • بلبرینگ فلنجدار مینیاتوری MF
  • بلبرینگ شیار عمیق سری R

کاربرد بلبرینگ مینیاتوری

بلبرینگ مینیاتوری در بسیاری از قطعات صنعتی که نیازمند سرعت بسیار و دقت بالا است کاربرد دارد. در صنایع پزشکی برای ساخت تجهیزات پزشکی مانند مته‌های دندان‌پزشکی از این بلبرینگ استفاده می‌شود. علاوه بر این این بلبرینگ‌های کوچک در صنایع هوا و فضا، هواسنج‌ها، میکروسکوپ‌ها و صنایع دیگر که به ظرافت و حساسیت بیشتری نیاز دارند استفاده می‌شوند.

ابعاد بلبرینگ مینیاتوری

عموماً بلبرینگ‌های مینیاتوری با توجه به استاندارد‌های صنعتی تولید می‌شود. ابعاد کلی وشناخاته شده این بلبرینگ‌ها از 1.5 میلی‌متر تا ۹ میلی‌متر است؛ اما امروزه با توجه اندازه قطر و ضخامت این  بلبرینگ‌ها ریز در سه محدوده متفاوت قرار می‌گیرند:

  1. قطر داخلی (Inner diameter): معمولاً در محدوده 1 تا 10 میلی‌متر وجود دارد.
  2. قطر خارجی (Outer diameter): بستگی به نوع بلبرینگ و اندازه آن دارد و ممکن است در محدوده 3 تا 15 میلی‌متر باشد.
  3. ضخامت (Thickness): معمولاً در محدوده 1 تا 5 میلی‌متر وجود دارد.

خرید بلبرینگ مینیاتوری از کولیس

بلبرینگ‌های مینیاتوری به دلیل ظرافت ساخت و تکنولوژی ساخت بسیار پیشرفته قیمت بالاتری نسبت به دیگر بلبرینگ‌ها دارند. به دلیل تکنولوژی پیشرفته تولیدات بلبرینگ مینیاتوری محدود به چند شرکت بزرگ است. می‌توان از برندهای معروف این مدل بلبرینگ‌ها SKF،NSK و TIMKEN نام برد.

عواملی مانند نوع کاربری بلبرینگ، قطر داخلی بلبرینگ مینیاتوری، قطر خارجی بلبرینگ، عرض بلبرینگ در تعیین قیمت بلبرینگ مؤثر هستند که در هنگام خرید باید به آن‌ها توجه ویژه داشت. ما در کولیس تهیه بلبرینگ‌های مینیاتوری برای شما ساده‌تر کردیم تا بدون مراجعه حضوری و خرید آنلاین این قطعه بسیار مهم را تهیه کنید.

زیر مجموعه ها

11 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 11 از 11 مورد