گیره

قیمت و خرید بهترین انواع گیره

گیره یک ابزاردستی قدرتمند است که برای محکم و ثابت نگه‌داشتن قطعه کار طراحی‌شده‌اند. گیره‌ها دارای مدل‌های ثابت و متحرک هستند و کاربرد وسیعی در صنایع نجاری، فلزی به‌منظور عملیات برش‌کاری، سوهان‌کاری، تراش، دریل کاری و جوشکاری استفاده می‌شود.

به‌طورکلی طراحی گیره از دو فک بهره می‌برد. یک فک ثابت و فک دیگر آن متحرک است که با کمک یک اهرمی، دهانه گیره باز و بسته می‌شود تا قطعه‌های کار برای مونتاژ و پرداخت مهار شود.

انواع گیره 

گیره‌ها دارای انواع مختلفی هستند که هرکدام طراحی منحصربه‌فرد خود را دارد و برای انجام عملیات خاص طراحی‌شده‌اند. به‌طورکلی آن‌ها را می‌توان به گیره متحرک یا پیچی و گیره ثابت تقسیم‌بندی کرد.

گیره پیچی

گیره پیچی یکی از پرکاربردترین مدل‌های این گیره است که زبانه آن از طریق یک پیچ باز و بسته می‌شود و قطعه کار در میان فک ثابت و دهانه فیکس می‌شود. گیره‌های پیچی بر اساس شکل دارای مدل‌های مختلفی است.

  1. گیره پیچی c: دهانه این گیره شبیه به Cیا G است و عمق دهانه بر اساس کاربرد متفاوت است. همچنین این گیره دارای یک مدل است که پیچ به‌صورت عمود در گیره است و به قطعه کار متصل نمی‌شود و قطعه کار در میانه دهانه متصل می‌ماند.
  2. گیره پیچی F: فک‌های این گیره به‌صورت عمود بر یک میله قرار دارند و  گیره شکلی شبیه به F پیدا می‌کند. عملکرد این گیره مشابه به گیره C است با این تفاوت که دهانه آن بیشتر از حد معمول باز و بسته می‌شود.
  3. گیره نری سه‌طرفه: این گیره دارای سه اهرمی پیچی است که یک اهرمی مستقیماً به قطعه کار فشار وارد می‌کند و مناسب برای بستن گوشه‌ها و قسمت‌های زاویه‌دار است.
  4. گیره‌های دندانه‌دار: این مدل گیره شبیه گیره F است با این تفاوت که دهانه آن دندانه‌دندانه است تا قطعه کار به‌صورت لغزش مهار کرد. کاربرد اصلی این گیره در فلزکاری، جوش‌کاری و قالب‌ریزی است.
  5. گیره اهرمی: مدل پیشرفته‌تر گیره F  است، فک متحرک این گیره به‌جای پیچ به کمک یک اهرمی باز و بسته می‌شود و باعث افزایش سرعت در کارها می‌شود و همچنین این اهرمی قطعه کار را باقدرت بالاتری مهار می‌کند.
  6. گیره انبری یا فنری: ساده‌ترین مدل گیره است، طراحی شبیه با گیره لباس دارد با این تفاوت که دارای ساختار قدرتمندتر هستند و لبه‌های گیره دارای روکش پلاستیکی هستند تا به سطح قطعه کار آسیب وارد نکند.
  7. گیره تفنگی: یکی از گیره‌های قدرتمند پیچی است. در این مدل گیره دو کلید تعبیه‌شده است. یک کلید به‌منظور محکم کردن فک‌های گیره و مهار قدرتمندِ قطعه کار  و دکمه دیگر به‌منظور رها کردن فک‌ها است.
  8. گیره زاویه‌ای: طراحی این گیره به‌گونه‌ای که قسمت‌های فارسی بر شده قطعه کار را مهار می‌کند. این مدل گیره دارای طراحی‌های متفاوتی است که مکانیزم باز و بسته کردن تیغه در هرکدام متفاوت است.
  9. گیره تسمه‌ای: این گیره از یک نوار تسمه‌ای برای مهار قطعه‌های کار بزرگ استفاده می‌کند. نوار تسمه‌ای عموماً به دور قطعه کار پیچیده می‌شود و آن را فیکس می‌کند تا عملیات مختلف بر روی قطعه کار انجام شود.
  10. گیره میله‌ای یا لوله‌ای: در این مدل گیره فک‌ها بر روی یک میله قرار دارند. یکی از فک‌ها در طول میله آزادانه حرکت می‌کند و فک دیگر به کمک پیچ باز و بسته می‌شود. وجود میله باعث می‌شود این ابزار گیره از قدرت بیشتری برخوردار باشد و هرچقدر طول میله یا لوله بلندتر باشد اجسام بزرگ‌تری را مهار می‌کند.

گیره ثابت

گیره‌های ثابت به‌گونه‌ای طراحی‌شده‌اند که در کارگاه‌ها بر روی میز کار بسته شوند. این گیره‌ها داری یک فک ثابت و یک فک متغیر هستند و قطعه کار در دهانه این گیره‌ها قرار می‌گیرد.

قیمت و خرید گیره از فروشگاه ابزارآلات کولیس

در هنگام خرید گیره قبل از هر چیزی باید به کاربرد خود از این ابزار توجه کنید، گیره‌های پیچی قابلیت جابه‌جایی دارند و متناسب با نیاز شما می‌توانند قطعه کار را مهار کند و گیره‌های ثابت مخصوص کارگاه‌های است که نیاز دارند قطعه کار را به‌صورت دائم مهار کنند.

در قیمت گیره عوامل مختلفی ازجمله مدل گیره پیچی، روان بودن پیچ و آلیاژ به‌کاررفته در ساخت گیره و برند و کشور تولیدکننده آن تأثیرگذار است. توصیه می‌شود گیره را خریداری کنید که از آلیاژ باکیفیتی برخوردار باشد تا در مهار قطعه کار از مقاومت بالایی برخوردار باشد.

شما می‌توانید از فروشگاه ابزارآلات و تجهیزات صنعتی کولیس بهترین گیره‌ها را باکیفیت بالا و قیمت مناسب بدون مراجعه حضوری خریداری کنید. 

زیر مجموعه ها

6 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 6 از 6 مورد