اهم متر

اهم متر | مشخصات و قیمت اهم متر تمامی مدل ها

قیمت و خرید اهم متر

اهم متر یا مولتی‌متر یکی از تجهیزات ضروری و اساسی برای بررسی و تعمیر مدارهای الکتریکی محسوب می‌شود. این دستگاه به متخصص‌ها و افراد عادی کمک می‌کند تا مقاومت الکتریکی قطعه یا مدار موردنظرشان را اندازه بگیرند و بررسی کنند. انتخاب مولتی‌متر باکیفیت، دقت و قابلیت‌های مناسب تفاوت زیادی در کارایی قطعات و نتایج اندازه‌گیری ایجاد می‌کند. 

قیمت مولتی‌متر یکی از عوامل مهمی است که بر انتخاب مصرف‌کننده تأثیر می‌گذارد. معمولاً مولتی‌مترهای ارزان محدودیت‌های خاصی در زمینه دقت و محدوده اندازه‌گیری، درصد خطا و سایر ویژگی‌های کلیدی دارند. اما با خرید اهم متر عقربه ای یا دیجیتال باکیفیت و قیمتی کمی بیشتر، دستگاهی حرفه‌ای خواهید داشت و می‌توانید از کیفیت ساخت و دقت آن لذت ببرید.

انواع اهم متر

انواع اهم متر به‌طورکلی به دودسته Auto range و Manual تقسیم می‌شوند. در انواع غیراتوماتیک باید برای اندازه‌گیری هر مقداری مانند مقاومت یا ولتاژ، حد مدنظر را روی دستگاه انتخاب کنید. ازاین‌رو برای استفاده، باید حرفه‌ای باشید و این مسائل را بدانید. 

1. اهم متر دیجیتال

این محصول یکی از پرکاربردترین انواع مولتی‌متر است که با استفاده از نمایشگر دیجیتال، مقاومت الکتریکی را به‌صورت عددی به کاربر نشان می‌دهد. دقت و حساسیت بالای آن، خطای کمتر را به دنبال دارد. با خرید اهم متر دیجیتال قابلیت‌های متنوعی مانند اندازه‌گیری ولتاژ، جریان و حتی دما را در اختیار خواهید داشت.

2. اهم متر انبری

اهم متر انبری به‌صورت گیره‌ای طراحی شده است تا بدون قطع مدار، به‌راحتی مقاومت را اندازه‌گیری کند. معمولاً این محصولات دو فک دارند که با فشاردادن آن‌ها روی هادی، مقاومت را اندازه‌گیری می‌کنند. این امکان به‌ویژه در محیط‌های صنعتی و در مواقع نیاز به اندازه‌گیری سریع بسیار کارآمد است. بعضی از مدل‌های پیشرفته اهم متر انبری، امکاناتی مانند اندازه‌گیری جریان متناوب و مستقیم، ولتاژ و همچنین قابلیت ذخیره‌سازی داده‌ها را نیز ارائه می‌دهند.

3. اهم متر عقربه ای یا آنالوگ

خرید اینترنتی اهم مترهای عقربه‌ای بسیار رایج است، زیرا این محصول‌ها طرف‌داران زیادی دارند. آن‌ها به‌جای نمایشگر دیجیتال، عقربه‌ای دارند تا مقاومت را نشان دهد. مولتی‌مترهای عقربه ای نسبت به مدل‌های دیجیتال دقت پایین تری دارند؛ اما به دلیل سادگی در کاربرد و قیمت مناسب، هنوز خریداری می‌شوند. این دستگاه ها علاوه بر اندازه‌گیری مقاومت، اغلب قابلیت اندازه‌گیری ولتاژ و جریان را نیز ارائه می‌دهند.

4. اهم متر حرفه‌ای

مولتی‌مترهای حرفه‌های بسیار تخصصی و پیشرفته هستند و دقت بسیار بالاتری نسبت به دیگر انواع مولتی‌متر دارند. آن‌ها معمولاً محدوده اندازه‌گیری وسیع، حفاظت‌های ایمنی پیشرفته در برابر اضافه‌بار و قابلیت‌های متنوع دیگری مانند اندازه‌گیری خازن، سلف و... دارند.

بهترین مارک اهم متر

حین خرید این تجهیزات با تنوع بسیار زیادی در بازار مواجه خواهید شد. اما بعضی برندها مطرح‌تر هستند و کیفیت بیشتری دارند. یکی از آن‌ها فلوک است که چندین سال در این زمینه تجربه دارد و محصولاتی باکیفیت و دقت اندازه‌گیری عالی تولید می‌کند که قابلیت‌های فراوانی دارند. یونیتی یکی دیگر از برندهای شناخته شده در زمینه تولید مولتی‌متر است. این شرکت چینی باسابقه‌ای طولانی در این صنعت، محصولاتی با قیمت مناسب و کیفیت قابل‌قبول را ارائه می‌دهد.

این محصولات نسبت به برندهای حرفه‌ای مانند فلوک دقت و قابلیت‌های چندانی ندارند؛ اما ازآنجاکه قیمت اهم متر دیجیتال و عقربه‌ای این برند به‌صرفه‌تر است، طرف‌دارهای زیادی دارند. یکی دیگر از مارک‌های خوب مولتی‌متر، ولیو است که محصولاتش طراحی ساده و کاربر پسندی دارند. آن‌ها نمایشگر دیجیتال واضح، محدوده اندازه‌گیری خوب و قابلیت‌های پایه را به کاربرها ارائه می‌دهند.

قیمت اهم متر

قیمت اهم متر به عوامل زیادی بستگی دارد. یکی از این آن‌ها برند و اعتبار تولیدکننده آن است. محصولاتی که شناخته‌شده‌تر هستند و قابلیت‌های بیشتری دارند، اغلب گران‌تر هستند. همچنین محصولاتی که از بدنه و قطعات مقاوم و باکیفیت ساخته شده‌اند، قیمت بالاتری دارند. حفاظت و ایمنی کالا نیز بر تعیین قیمت نهایی مؤثر خواهد بود.

مولتی‌مترهایی که حفاظت بیشتری دارند و در برابر اضافه‌بار، جرقه و آسیب‌های فیزیکی مقاوم‌اند، با قیمت بیشتری عرضه می‌شوند. به‌علاوه تکنولوژی به‌کاررفته در آن‌ها بر قیمت نهایی مؤثر خواهد بود. مولتی‌مترهای دیجیتال معمولاً قیمت بالاتری نسبت به عقربه‌ای‌ها دارند. همچنین انواع مجهز به تکنولوژی‌های پیشرفته‌تر، قیمت بیشتری خواهند داشت.

خرید اهم متر در فروشگاه کولیس

حین خرید از فروشگاه‌های فروش آنلاین اهم متر باید به عوامل مختلفی توجه کنید. همان‌طور که گفتیم، برند و اعتبار تولیدکننده اهمیت زیادی دارد و بررسی انواع این تجهیزات به انتخابی بهتر کمک می‌کند. برای خرید اینترنتی اهم متر در انواع مختلف از برندهای معتبر می‌توانید محصولات موجود در ادامه این صفحه از فروشگاه اینترنتی ابزارآلات و تجهیزات صنعتی کولیس را مشاهده کرده و محصول موردنظر خود را در زمان کوتاه دریافت کنید.

زیر مجموعه ها

با عرض پوزش برای مشکل

دوباره آنچه را که می خواهید جستجو کنید