کلت و فشنگی

کلت و فشنگی | مشخصات و قیمت کلت و فشنگی تمامی مدل ها

قیمت و خرید انواع کولت و فشنگی

کلت و فشنگی یکی از مهمترین قطعات صنعتی برای نگه داشتن ابزار در دستگاه تراش، دستگاه‌های CNC و دستگاه فرز است. این قطعه، قسمت شفت موتور یا اسپیندل موتور را به ابزارهای برش مانند تیغ، مته و غیره متصل می‌کند.

این تجهیزات عملکردی مشابه با سه نظام‌ها در تجهیزات صنعتی چرخشی دارند، با این تفاوت که از وزن کمتری برخوردار هستند و قدرت نگهداری بالاتری در سرعت و چرخش دارند. همچنین، آن‌ها با دقت و تکنولوژی پیشرفته‌تری نسبت به سه نظام‌ها تولید می‌شوند تا در سرعت‌های بسیار بالا از خطا و لرزش کمتری برخوردار باشند. به همین دلیل، این قطعه صنعتی کاربرد گسترده‌تری در ماشین ابزارها دارد. باید این نکته را در نظر داشت که  این تجهیزات نسبت به سه نظام‌ها می‌توانند ابزارهای برش ظریف‌تر و با قطر کمتر را نگه دارند.

ساختار کولت و فشنگی از سه بخش تشکیل شده است:

 • بدنه: بدنه  ابزار با دقت بسیار بالا و ماشین‌کاری شده تولید می‌شود. این بدنه از یک سمت به گونه‌ای طراحی شده است که به کمک یک پیچ آلن به شفت متصل می‌شود و از سمت دیگر به کمک یک مهره وظیفه نگهداری فشنگی را دارد.
 • فشنگی: مهم‌ترین قطعه این ابزار است که وظیفه نگهداری ابزار برش را بر عهده دارد. این قطعه مخروطی شکل و شیاردار است و بر اساس سایز و نوع، انواع مختلفی دارد که این ابزار را از دیگر قطعات متمایز می‌کند.
 • مهره: فشنگی به کمک مهره بر روی بدنه متصل می‌شود تا در هنگام کار کمترین تلرانس را داشته باشد. 

انواع کلت و فشنگی

انواع کولت و فشنگی

انواع مختلف این مدل تجهیزات، دارای دسته‌بندی‌های متفاوتی هستند. اولین و شناخته‌شده‌ترین دسته‌بندی مربوط به مدل‌های فشنگی است که بر این اساس هفت مدل از این ابزارآلات داریم: 

ER40

ER32

ER25

ER20

ER16

ER11

ER8

دسته‌بندی بر اساس نوع مهره‌ها

مهره کولت بر اساس سایز و مدل فشنگی در سه کلاس قرار می‌گیرد. هر کدام از این کلاس‌ها شکل و ساختار متفاوتی دارند:

A

M

UM

دسته‌بندی بر اساس نوع دستگاه

کلت و فشنگی بر اساس نوع دستگاه نیز دسته‌بندی می‌شوند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

 • تراشکاری: مدل‌های تراشکاری از دو بخش فشنگی و گیره فنری تشکیل شده‌اند. این دو بخش بر روی ماشین تراشکاری به یکدیگر متصل می‌شوند. قسمت فشنگی دارای شیارهایی در طول خود است که ابزار را به صورت بسیار دقیق درون خود نگه می‌دارد.
 •  اور فرز: مدل  اور فرز مانند سه نظام در دریل است و وظیفه نگهداری تیغه را بر عهده دارد. به همین دلیل به آن تیغ‌گیر نیز گفته می‌شود. این مدل می‌تواند تیغه‌های با قطر 6 تا 12 میلی‌متر را مهار کنند.
 •  فرز انگشتی: مدل فرز انگشتی مانند مدل اور فرز است با این تفاوت که می‌تواند مته‌ها و سری‌های بسیار ریزتر و کوچک‌تری را نگهداری کند تا عملیات‌هایی مانند فرزکاری، تراشکاری و پولیش‌کاری با سرعت بسیار بالایی انجام شود.
 • اسپیندل: کلت و فشنگی اسپیندل یک قطعه بسیار مهم در ماشین ابزارها و دستگاه‌های CNC است که وظیفه نگهداری و کنترل ابزار برش را بر عهده دارد. مدل اسپیندل در واقع شفت اسپیندل را به صورت هم‌مرکز به ابزارگیر وصل می‌کند.

قیمت کولت و فشنگی

قیمت کولت و فشنگی تحت تأثیر عوامل متعددی قرار دارد. در ادامه به بررسی چند مورد از کلیدی‌ترین عوامل تأثیرگذار می‌پردازیم:

 • کیفیت و نوع آلیاژ: کولت و فشنگی‌ها می‌توانند از متریال‌های مختلفی مانند فولاد، کاربید و دیگر آلیاژها تولید شوند. همچنین، این متریال‌ها دارای درجه‌های مختلفی هستند. هرچقدر ابزارها از متریال با کیفیت‌تر و با گریدهای بالاتری باشند، قیمت بالاتری خواهند داشت.
 • تکنولوژی ساخت: هرچقدر این ادوات با تکنولوژی‌ها و ماشین‌های پیشرفته‌تری تولید شوند، از کیفیت ساخت و دقت بالاتری برخوردار خواهند بود. در نتیجه، قیمت نهایی محصول بالاتر خواهد بود. همچنین، هرچقدر فناوری ساخت پیشرفته‌تر باشد، تحمل‌پذیری بالاتر و تلرانس کمتری دارند و از استانداردهای بالایی برخوردارند. این موارد باعث سازگاری بیشتر با دستگاه‌های صنعتی می‌شوند.
 • کاربردهای صنعتی: یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار در قیمت کولت و فشنگی، کاربردهای صنعتی آن است. صنایعی مانند پزشکی و هوافضا نیاز به مدل‌های تخصصی‌تر و پیشرفته‌تری دارند که از استانداردهای بالایی برخوردارند و به طبع قیمت بالاتری دارند.
 • برند و کشور تولید کننده: برندها و کشورهای معتبر در حوزه تولیدات صنعتی عموماً دارای محصولاتی با قیمت بالاتر هستند. برندهای شناخته شده با رعایت بالاترین حد استانداردها در تولید و ارائه بهترین خدمات پس از فروش، تجهیزات با کیفیت بسیار بالاتر و قابلیت اطمینان بیشتر روانه بازار می‌کنند.

این عوامل می‌توانند به طور مستقیم و غیرمستقیم بر قیمت نهایی کلت و فشنگی تأثیر بگذارند و انتخاب صحیح و مناسب را برای مصرف‌کنندگان تسهیل کنند.

خرید کولت و فشنگی

خرید کولت و فشنگی از فروشگاه کولیس

اگر به دنبال خرید تجهیزات با کیفیت بالا هستید، فروشگاه ابزارآلات صنعتی کولیس بهترین انتخاب برای شماست. کولت و فشنگی از مهم‌ترین قطعات صنعتی در دستگاه‌های CNC، تراشکاری و فرزکاری هستند و انتخاب صحیح این ابزارها می‌تواند تأثیر زیادی بر عملکرد دستگاه‌ها داشته باشد. فروشگاه ابزارآلات و تجهیزات صنعتی کولیس با فروش اینترنتی کولت و فشنگی از برندهای معتبر و با استانداردهای بین‌المللی، اطمینان خاطر را برای مشتریان خود به ارمغان می‌آورد.

این فروشگاه با تنوع بالای محصولات، از جمله مدل‌های ER و انواع فشنگی‌ها، نیازهای مختلف صنعتگران را پوشش می‌دهد. برای خرید اینترنتی کولت و فشنگی با کیفیت بالا و مقرون به صرفه، به ادامه این صفحه از فروشگاه اینترنتی ابزار آلات کولیس مراجعه کنید و از محصولات با کیفیت و با قیمت مناسب بهرمند شوید.

زیر مجموعه ها

5 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 5 از 5 مورد