دسته قلاویز

دسته قلاویز | مشخصات و قیمت دسته قلاویز تمامی مدل ها

قیمت و خرید دسته قلاویز 

دسته قلاویز ابزاری است که برای هدایت مته در هنگام روزه‌سازی و ایجاد شیار داخل قطعات استفاده می‌شود. به‌صورت کلی این ابزار از یک پیچ و مهره‌ شکاف دار ساخته‌شده است تا به‌راحتی مته را مهار کند و عملیات قلاویز کاری با دقت بیشتر انجام داد. امروزه دسته‌های قلاویز هم به‌صورت دستی و هم برقی به بازار عرضه می‌شوند. درواقع دسته‌های قلاویز یک آچار قابل تنظیم برای قلاویز‌ها است. هر ابزاری که شکل مربعی داشته باشد می‌توان به‌عنوان دسته قلاویز استفاده کرد. رایج‌ترین استفاده دسته‌های قلاویز برای گرفتن قلاویز دستی، قلاویز چپ‌گرد و برقوها است.

انواع دسته قلاویز

دسته‌های قلاویز سه مدل رایج دارند که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

دسته قلاویز جغجغه‌ای

این مدل دسته‌ها معمولاً برای قلاویز کاری قطعات بزرگ استفاده می‌شوند که فضای کافی برای قلاویز کردن و پیچاندن دسته قلاویز وجود ندارد.در  این مدل دسته‌ها قسمت مهارکننده مته مجهز به مکانیزم جغجغه است تا فضای چرخش بیشتری داشته باشد و قدرت گشتاور بالایی تولید کند به همین دلیل با کمک دسته‌های قلاویز جغجغه‌ای مته قلاویز با نیروی بسیار قلاویز کاری را انجام می‌دهند.

دسته قلاویز T شکل

این مدل دسته‌های برای فضاهای  ریز و محدود کاربرد دارد.  که امکان چرخاندن قلاویز با دست و آچار کم است قدرت و نیروی گشتاوری که این مدل وارد می‌کند کمتر از مدل‌های جغجغه‌ای است.

دسته قلاویز برقی

این ابزار مانند دستگاه‌های دریل است، نیروی گشتاور آن‌ها به کمک منبع برق تأمین می‌شود و به طبع قدرت و سرعت بسیاری دارد و باعث می‌شود فرآیند قلاویز کاری تسریع شود و نتیجه‌های قلاویز کاری بهبود چشمگیری داشته باشد.

قیمت دسته قلاویز

یکی از عوامل مؤثر در قیمت قلاویزها جنس و کیفیت ساخت آن‌ها است دسته قلاویز دستی از دو جنس فولادی و ریخته‌گریی تولید می‌شوند که قلاویز دستی فولادی از کیفیت و عمر بالاتری دارند نسبت به مدل ریخته‌گری شده. عوامل دیگری مانند مدل فک گیرنده مته‌ها و ضد لغزش بودن دسته‌ها در قیمت این ابزار تأثیر دارد.

خرید انواع دسته قلاویز از سایت کولیس

دسته قلاویز در سایزها و ابعاد مختلفی وجود دارند. شما می‌توانید انواع مختلف دسته‌های قلاویز را بر اساس کارکرد خود با بهترین کیفیت از سایت کولیس تهیه کنید.

زیر مجموعه ها

8 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 8 از 8 مورد