برقو

برقو | مشخصات و قیمت برقو تمامی مدل ها

قیمت و خرید انواع برقو تراشکاری 

برقو یکی از تجهیزات برش کاربردی برای تنظیم قطر سوراخ است. پس از انجام فرآیند دریل‌کاری روی قطعه کار، گاهی لازم است سوراخ ایجاد شده بزرگتر یا گردتر شود. برای انجام این کار از این وسیله استفاده می‌شود. ساختار کلی این وسیله مانند مته است و عملکردی مشابه دارد، با این تفاوت که توان براده‌بری و سوراخ‌کاری کمتری نسبت به مته دارد. قبل از پرداختن به انواع برقو، لازم است با ساختار این محصول و مشخصات آن آشنا شویم. در واقع، وجه تمایز آنها تفاوت در این ساختارها است.

اجزای برقو تراشکاری

 • محور: خط فرضی که در طول آن، امتداد پیدا می‌کند.
 • بدنه: از انتهای ورودی محصول به قطعه کار تا ابتدای ساقه آن بدنه می‌گویند.
 • لبه برش: نوک این وسیله که فرآیند گرد کردن و بزرگ کردن قطعه کار را به طور کامل انجام می‌دهد.
 • ساق: قسمتی از تجهیزات که داخل سه‌نظام‌های ماشین ابزار قرار می‌گیرد.
 • قطر: حداکثر قطر برش‌کاری هر برقو که وابسته به ضخامت آن است.
 • پیلوت: سمت استوانه‌ای شکل  که وظیفه حفظ چرخش منظم را هنگام کار دارد.
 • پشت مخروطی: قسمت اتصال‌دهنده پیلوت با ساقه که قطر کمتری دارد.
 • سطح اریب: زاویه‌ای که لبه برش محصول برای ساده‌تر کردن عملیات برقوکاری دارد.
 • صورت: قسمتی از وسیله که تراشه‌های جدا شده با آن تماس دارند.
 • شیار: برای تسهیل عملیات برقوکاری، شیارها از لبه برش تا پشت مخروطی طراحی شده‌اند. در طول عملیات، شیارها باعث می‌شوند لبه برش به راحتی روغن‌کاری شود.

انواع برقو

انواع برقو

همان‌طور که ذکر شد، تفاوت در مشخصات این تجهیزات، وجه تمایز آن‌ها است. به طور کلی این تجهیزات به دو نوع معمولی و دقیق تقسیم‌بندی می‌شوند.

مدل‌های معمولی: فرآیند گرد کردن و بزرگ کردن را به مقدار بیشتری انجام می‌دهند.

مدل‌های دقیق: فرآیند برقوکاری را با دقت بسیار بالا و مقدار کمتری انجام می‌دهند.

این تجهیزات به دو مدل دستی و ماشینی در بازار عرضه می‌شود. مدل‌های ماشینی قابلیت نصب روی دستگاه‌های تراش و ماشین‌های برش‌کاری را دارند. در ادامه، ۹ مدل رایج این مدل تجهیزات را معرفی خواهیم کرد.

کوبنده

این مدل که به برقو ماشینی نیز معروف است، دارای لبه‌های برش موازی و کوتاه است و عملیات را با سرعت کم و دقت بالا انجام می‌دهد. این نوع برقوها در دو مدل با ساقه موازی و مخروطی عرضه می‌شوند.

کوبنده گل سرخی

مدل گل سرخی دارای زاویه ۴۵ درجه با لبه برش است و لبه‌های برش آن شکلی شبیه خورده دارند. با توجه به نوع ساختار و طراحی، این نوع قدرت بیشتری نسبت به مدل کوبنده معمولی دارد.

پل ماشینی

برقوهای پل ماشینی دارای لبه‌های برش موازی هستند که سطح اریب آن‌ها کشیده‌تر و بلندتر است. شیارها در این مدل به شکل مارپیچ یا مستقیم طراحی شده‌اند و عموماً دارای قطر ۴ تا ۳۷ میلی‌متر هستند.

ماشینی جینگ

این مدل دارای لبه‌های برش کوتاه و موازی با سطح اریب است. شیارها به صورت مارپیچ طراحی شده‌اند و عموماً دارای قطر ۷ تا ۵۰ میلی‌متر هستند.

دستی

لبه‌های برش در برقو دستی به صورت موازی با ساقه مخروطی طراحی شده است. شیارها نیز به صورت دستی موازی یا مارپیچ طراحی می‌شوند. این نوع برقوها عموماً در دسته برقوهای دقیق قرار می‌گیرند.

سوکتی

این مدل هم به صورت دستی و هم به صورت ماشینی استفاده می‌شود و لبه‌های برش آن مخروطی شکل هستند.

پوسته‌ای

در طراحی این مدل، یک سوراخ محوری تعبیه شده است تا بتواند عملیات را برای سوراخ‌های بزرگ انجام دهد. این مدل دارای قطر ۲۴ تا ۱۰۰ میلی‌متر هستند.

انبساطی

این مدل برای انجام کارهای ظریف و براده‌برداری‌های بسیار کم طراحی شده‌اند تا بتوانند تغییرات بسیار جزئی را در فرآیند سوراخ‌کاری انجام دهند.

ترکیبی

مدل‌های ترکیبی پیشرفته‌ترین مدل‌های این وسایل برش هستند که دارای چند لبه برش متفاوت هستند. این نوع برقوها در ماشین‌ابزارهای CNC کاربرد دارند.

قیمت برقو

قیمت برقو تراشکاری به عوامل متعددی بستگی دارد. اولین عامل تفاوت در قیمت، نوع مدل‌های مختلف این کالای صنعتی است. دومین عامل مؤثر در قیمت، آلیاژ و تکنولوژی ساخت آن است. سومین عامل مربوط به جنس الماسه یا لبه برش آن است که ارتباط مستقیمی با طول عمر این کالای مصرفی برش دارد. کشور و برند تولیدکننده تجهیزات نیز نقش بسیار حیاتی در قیمت نهایی آن‌ها دارد. هرچقدر آنها از برند معتبرتری باشند، قیمت بالاتری خواهند داشت.

خرید برقو

خرید برقو از فروشگاه  کولیس

اگر به دنبال خرید اینترنتی برقو با کیفیت و قیمت مناسب هستید، فروشگاه اینترنتی تجهیزات صنعتی کولیس بهترین انتخاب برای شماست. این فروشگاه با ارائه انواع برقو دستی، برقو لوله پنج لایه و ماشینی از برندهای معتبر، نیازهای مختلف شما را در زمینه‌های صنعتی و کارگاهی برآورده می‌کند.

 • تنوع محصولات: فروش آنلاین برقو در فروشگاه کولیس به شما امکان می‌دهد به مجموعه گسترده‌ای از انواع این محصول، از جمله برقوهای کوبنده، گل سرخی، پل ماشینی، جینگ، سوکتی، پوسته‌ای، انبساطی و ترکیبی را ارائه می‌دهد.
 • کیفیت بالا: تمامی محصولات عرضه شده در این فروشگاه از بهترین آلیاژها و با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته ساخته شده‌اند، که طول عمر بالا و عملکرد دقیق را تضمین می‌کنند.
 • برندهای معتبر: این فروشگاه تجهیزاتی از برندهای معتبر و شناخته شده را به شما ارائه می‌دهد، که اعتماد و اطمینان شما را به همراه دارد.
 • قیمت مناسب: با خرید از فروشگاه اینترنتی تجهیزات صنعتی کولیس، می‌توانید از قیمت‌های رقابتی و تخفیف‌های ویژه بهره‌مند شوید.
 • راهنمایی و مشاوره: تیم پشتیبانی کولیس آماده است تا شما را در انتخاب بهترین محصول متناسب با نیازهایتان یاری دهد.
 • خرید آسان و مطمئن: با سیستم خرید آنلاین ساده و امن فروشگاه کولیس، تجربه خرید راحت و بی‌دغدغه‌ای خواهید داشت. 

با در نظر گرفتن مزایا بالا، شما می‌توانید به راحتی و تنها با چند کلید ساده محصول متناسب با نیازهای خود را خریداری کنید.

زیر مجموعه ها

5 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 5 از 5 مورد