قلاویز ماشینی

قیمت و خرید انواع قلاویز ماشینی

قلاویز ماشینی ابزارهای طراحی شده‌ای هستند که برای بریدن قسمت مادگی یا رزوه درون پیچ و مهره‌های فلزی استفاده می‌شوند. آنها معمولاً از فولاد کروم سخت شده، کاربید جامد یا فولاد پرسرعت (HSS) ساخته می‌شوند و مقاومت خوبی دربرابر فشار و سایش دارند.  

قلاویز از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده که عبارتند از: بدنه (طولانی‌ترین قسمت دارای شیار و رزوه)، ساقه یا همان قسمت صاف در بالای بدنه، درایو یا قسمت مربعی بالای ساقه که درون ماشین قرار می‌گیرد تا قلاویز را نگه دارد، شیار که در حین ضربه زدن تراشه‌ها را در خود جای داده و خارج می‌کند و بخش پخ خورده که به مواد مورد تراش ضربه می‌زند.

اصولاً از قلاویز برای برش مهره‌ها و قالب‌های برش پیچ استفاده می‌شود. همچنین از قلاویز برای سوراخ کردن فلزات نیز می‌توان استفاده کرد. همانطور که می‌دانید سوراخ رزوه شده و بست به عنوان نوعی اتصال دهنده برای قطعات در مواقعی به کار می‌رود که استفاده از پیچ و مهره معمولی قابل اجرا نیست. رزوه‌های خارجی روی بست‌ها با استفاده از قلاویز ماشینی ساخته می‌شوند. 

انواع قلاویز ماشینی

قلاویز ماشینی در انواع پیچشی، تیغه‌دار، دوشاخ، چهارشیار، شش شیار، آج‌دار، خطی، کانویی، حفره‌ای و صافکار در بازار موجود هستند. با این حال،  این ابزار براساس طراحی به 5 دسته طبقه‌بندی می‌شود:

  • مخروطی: این ابزار قطعه را به گونه‌ای شیار می‌زند که قطر آن با قطر هسته شیار یکسان باشد.
  • برقی: از این نوع برای مرتب‌سازی قسمت انتهایی سوراخ‌های عمیق استفاده می‌شود.
  • مهره تراش: از این نوع قلاویز برای شیار زدن در قطعات استوانه‌ای بلند با انتهای باز استفاده می‌شود.
  • چپ تراش: اگر بخواهید پیچ ‌و مهره‌های چپ‌گرد بسازید که به سمت چپ بچرخد، باید از این نوع قلاویز استفاده نمایید.
  • دوم: برای ایجاد عمق بیشتر در قطعاتی که قبلاً شیار زده شده است، از این ابزار بهره برده می‌شود. 

قیمت قلاویز ماشینی

این تجهیزات از لحاظ جنس، نوع و برند سازنده دارای قیمت‌های متفاوتی هستند و به همین جهت باید با خرید آن از فروشگاه معتبر، اطمینان حاصل کنید که محصولی باکیفیت را تهیه کرده‌اید. جهت مقایسه قیمت انواع قلاویز، می‌توانید محصولات موجود در ادامه این صفحه از فروشگاه اینترنتی معتبر تجهیزات و ابزار آلات صنعتی کولیس را مشاهده و بررسی نمایید. 

خرید قلاویزی ماشینی در فروشگاه ابزار آلات و تجهیزات صنعتی کولیس

هنگام خرید این تجهیزات مهم است که کاربرد مد نظر خود را بدانید تا بتوانید بهترین جنس، شکل و سایز را انتخاب کرده و استفاده بهینه را از این ابزار داشته باشید و قطعه نهایی به دست آمده باکیفیت باشد. 

فروشگاه فروشگاه اینترنتی تجهیزات و ابزار آلات صنعتی کولیس انواع قلاویز ماشینی باکیفیت و استاندارد را از برندهای معتبر به همراه ضمانت اصالت کالا و قیمت مناسب در اختیار شما قرار داده است تا با چند کلیک ساده محصول مورد نظر خود را به سرعت و با اطمینان از مرغوبیت آن خریداری نمایید.

زیر مجموعه ها

4 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 4 از 4 مورد