قلاویز دستی

قلاویز دستی | مشخصات و قیمت قلاویز دستی تمامی مدل ها

قیمت و خرید انواع قلاویز دستی

قلاویز دستی نوعی ابزار استوانه‌ای شکل است که در تراشکاری کاربرد دارد. این وسیله با ایجاد رزوه در قطعات فلزی ماده، فرم مهره مانند به آن‌ها می‌دهد. این محصول در ابعاد و قطرهای مختلف تولید می‌شوند و هر یک برای کار خاصی بکار می‌روند. شیارهای این ابزار چهارگوش هستند و به راحتی به دستگاه‌های دیگر متصل می‌شوند. هنگام کار با این محصول نیازی به خنک کننده نیست.

این مته‌ها معمولاً از جنس فولاد تندبر HSS، فولاد آلیاژ یا فولاد کربنی تولید می‌شوند. چهار ردیف دندانه‌ای در این محصول برای عمل براده‌برداری بکار برده شده‌اند. همچنین در میان دندانه‌ها شیاری برای خروج براده و افزودن آب و صابون در حین کار تعبیه شده است. برای خرید اینترنتی قلاویز دستی ابتدا باید درباره کاربرد و انواع این محصولات بیشتر بدانید و در نهایت از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر، مانند کولیس سفارش خود را ثبت کنید.

انواع قلاویز دستی

کاربرد قلاویز دستی

کاربرد این قطعه در تراشکاری بسیار پراهمیت است و می‌تواند در سطوح استوانه‌ای مارپیچ‌هایی با اندازه مختلف ایجاد ‌کند. رزوه مارپیچ ایجاد شده، مانند مهره عمل می‌کند. این ابزار به طور کلی به دو صورت دستی و ماشینی وجود دارند. قلاویز دستی در قسمت‌های مختلف ماشین آلات استفاده می‌شود.

این محصولات دارای سایزهای مختلفی است و هر یک برای کار خاصی استفاده می‌شود. در نتیجه باید هنگام خرید قلاویز دستی به اندازه آن توجه کنید. البته می‌توانید برای ایجاد رزوه‌های بزرگتر به طور همزمان از چند قطعه کوچک استفاده کنید و یک قطعه بزرگتر بسازید.

انواع قلاویز دستی

قلاویز دستی در سه نوع پیش‌رو، میان‌رو و پس‌رو تولید و عرضه می‌شوند. این محصولات ظاهری شبیه به هم دارند اما زمان استفاده از آن‌ها متفاوت است. روی قسمت دسته این قطعات علامت خاصی وجود دارد که نشانه نوع و کاربرد آن است و تفاوت آن‌ها را نشان می‌دهد.

  • قلاویز پیش‌رو: نشانه این نوع محصول، یک خط عمودی برجسته است. از این قطعه برای شروع دنده‌ای کردن استوانه استفاده می‌شود. تقریباً نیمی از براده‌برداری و دنده‌ای کردن با استفاده از این قطعه انجام می‌شود.
  • قلاویز میان‌رو: نشانه این ابزار سه خط عمودی است. بعد از استفاده از قطعه پیش‌رو از این وسیله استفاده می‌شود و تا حدودی از براده‌برداری با این ابزار پیش می‌رود.
  • قلاویز پس‌رو: از قطعه پس‌رو یا تکمیل، در آخرین مرحله عملیات تراش استفاده می‌شود و مهره به طور کامل ساخته می‌شود. نشانه این محصول سه خط عمودی است و اولین دنده‌ی آن به شکل مخروطی به نظر می‌رسد.

قیمت قلاویز دستی

قیمت انواع قلاویز دستی را نمی‌توانیم به طور قطعی اعلام کنیم زیرا دارای انواع مختلفی است. قیمت این محصول به عواملی مثل سایز، مدل و کیفیت بستگی دارد. هرچه جنس باکیفتی‌تری در ساخت این قطعه بکار رفته باشد، قیمت بیشتری دارد. همچنین قیمت این محصول با افزایش سایز، افزایش می‌یابد. این محصولات در فروشگاه اینترنتی تجهیزات صنعتی کولیس در انواع مختلف با برندهای متفاوت به فروش می‌رسند. معمولاً فروش اینترنتی قلاویز دستی با بهترین قیمت عرضه می‌شود، زیرا هزینه اجاره مغازه بر عهده فروشنده نیست. در نتیجه در این فروشگاه می‌توانید محصولی با نازلترین قیمت بخرید.

خرید قلاویز دستی

خرید قلاویز دستی در فروشگاه کولیس

برای خرید اینترنتی قلاویز دستی باید به نوع آن توجه کنید. معمولاً باید هر سه نوع قطعه پیش‌رو، میان‌رو و پس‌رو را با همدیگر بخرید. زیرا برای تراش‌کاری کامل به هر سه نوع آن احتیاج دارید. این ابزار دارای قطر و طول مختلفی هستند و باید با توجه به ستون مهره‌ای که می‌خواهید ایجاد کنید، اندازه آن را انتخاب کنید.

در فروشگاه اینترنتی ابزارآلات صنعتی کولیس همه این محصولات با برندهایی مثل کاتکس، بریکس، موتا، هانگدا و بروک به فروش می‌رسند. در ادامه این صفحه انواع قلاویز دستی معرفی شده‌اند. می‌توانید برای آشنایی با آنها و خرید اینترنتی قلاویز دستی روی محصول مورد نظر کلیک کرده و مشخصات و قیمت قلاویز دستی را مشاهده نمایید.

زیر مجموعه ها

6 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 6 از 6 مورد