کابل جوشکاری

کابل جوشکاری | مشخصات و قیمت کابل جوشکاری تمامی مدل ها

قیمت و خرید کابل جوشکاری

کابل جوشکاری جز تجهیزات جانبی دستگاه‌های اینورتر جوش است. این کابل از رشته‌های سیم درهم پیچیده، همراه با یک‌لایه عایق درست ‌شده است که وظیفه انتقال جریان الکتریکی از دستگاه جوش به الکترود را دارد. الکترود که به انبر جوش متصل است، انرژی الکتریکی را از طریق کابل دریافت می‌کند. سپس الکترود قوس الکتریکی را به قطعه کار منتقل می‌کند تا فرآیند جوشکاری صورت بگیرد.

کابل‌های جوش، مقاومت بسیار بالایی در برابر جریان الکتریکی و حرارت دارند تا از آسیب‌های احتمالی جلوگیری شود. همچنین این کابل‌ها باید از انعطاف‌پذیری کافی برخوردار باشند تا جوشکارها بتوانند به‌راحتی با آن‌ها کار کنند. انتخاب کابل‌های جوش باید متناسب با جریان الکتریکی و توان دستگاه اینورتر جوش باشد تا دستگاه کارایی و عملکرد لازم داشته باشد.

انواع کابل جوشکاری 

کابل‌های جوش بر اساس ساختار و اندازه دارای دو دسته متفاوت هستند:

انواع کابل‌ جوش بر اساس سایز

  • ۱۲ یا سایز ۲۵*۱، رشته سیم افشان با سطح مقطع 25 میلی‌متر
  • ۱۴ یا سایز ۳۵*۱، رشته سیم هادی و مسی افشان با سطح مقطع 35 میلی‌متر
  • ۱۶ یا سایز ۵۰*۱ رشته سیم نرم و افشان با سطح مقطع 50 میلی‌متر
  • ۱۸ یا سایز ۷۰*۱ رشته مسی با سطح مقطع 70 میلی‌متر

انواع کابل جوشکاری بر اساس ساختار

  • TPR
  • PVC
  • لاستیکی

انواع کابل جوشکاری

قیمت کابل جوشکاری

این تجهیزات با توجه سه سطح مقطع متفاوت، دارای قیمت‌های گوناگونی هستند. هرچقدر سایز کابل بیشتر باشد و سطح مقطع بالاتری داشته باشد، قیمت آن نیز بالاتر است. علاوه بر این، جنس و کیفیت روکش استفاده شده، مستقیمی در قیمت کابل جوشکاری دارد.

کمپانی تولیدکننده این محصول، اهمیت زیادی در تعیین قیمت آن دارد. بهترین برندهای داخلی تولیدکننده عبارت‌اند از: مغان، یزید، پارس، سیما، پارسیان و خراسان افشار نژاد و غیره. با بررسی محصولات موجود در این صفحه می‌توانید از کیفیت و قیمت انواع کابل جوشکاری آگاه شوید.

خرید کابل جوشکاری در فروشگاه کولیس

در هنگام خرید اینترنتی کابل جوشکاری باید به نکات زیر توجه کنید:

خرید اینترنتی کابل جوشکاری

قدرت: قدرت این کالا، تعیین‌کننده حداکثر جریان الکتریکی است که می‌تواند از خود عبور دهد.

طول: هرچقدر طول آن کوتاه‌تر باشد، جریان الکتریکی بیشتری را می‌تواند عبور دهد. همچنین اگر طول آن بیش‌ازحد مجاز باشد، امکان دارد دستگاه دچار افت ولتاژ شود.

درجه حرارت: درجه حرارت، بر اساس توان دستگاه باید تعیین شود. اما به‌صورت کلی، این وسیله با درجه مقاومت 75 ، 90 و 105 سانتی گراد به بازار عرضه می‌شود.

کیفیت: قطر این محصول ارتباط مستقیمی باکیفیت آن دارد. هرچقدر رشته‌های آن نازک‌تر باشد،  کابل سریع‌تر داغ کرده و احتمال آتش‌سوزی افزایش پیدا کند.

فروشگاه تجهیزات و ابزارآلات صنعتی کولیس با فروش اینترنتی کابل جوش در سایزها و ساختارهای متفاوت، این امکان را به وجود آورده است تا از هر جای ایران، بدون مراجعه حضوری کابل جوش متناسب با دستگاه خود را تهیه کنید.

زیر مجموعه ها

5 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 5 از 5 مورد