ماسک جوشکاری

ماسک جوشکاری | مشخصات و قیمت ماسک جوشکاری تمامی مدل ها

قیمت و خرید انواع ماسک جوشکاری

ماسک جوشکاری جزء ابزار ایمنی جوشکاری است. همانطور که می‌دانید، جوشکاری یکی از مشاغل پرخطر بوده و انرژی الکترومغناطیسی منتشر شده توسط قوس الکتریکی به شکل جرقه یا شعله می‌تواند به چشمان، گردن، پوست و صورت جوشکاران آسیب برساند. کارگران باید برای محافظت در برابر انرژی تابشی هنگام جوشکاری، از تجهیزات محافظ شخصی، مانند ماسک جوشکاری، عینک و سایر تجهیزات محافظ صورت استفاده کنند. 

این تجهیزات دارای محافظ مخصوص چشم هستند که سایه تاریکی دربرابر آن ایجاد می‌کند، تا اشعه وارد چشم جوشکار نشود. لنزهای فیلتر شده این ابزار دارای کد است که نشان دهنده سطح نوری می‌باشد که  از عدسی فیلتر به چشم فرد می‌رسد. بنابراین، هرچه این کد بیشتر باشد، فیلتر تیره‌تر است و نور کمتری از لنز عبور می‌کند. 

ماسک جوشکاری از مواد پلاستیکی سبک، مانند فیبر فشرده یا مواد ترموپلاستیک ساخته می‌شود و دربرابر سرما، گرما و رطوبت مقاوم است. 

انواع ماسک جوشکاری

ماسک جوشکاری به لحاظ کارکرد و نحوه استفاده به دو نوع اصلی تفکیک می‌شود که عبارتند از:

ماسک دستی جوشکاری: این ابزار از یک پوسته مقاوم دربرابر حرارت، الکتریسیته و ضربه، یک لنز فیلتر کننده اشعه ماوراءبنفش و سایر تابش‌های خطرناک و در نهایت یک شیشه شفاف مقاوم دربرابر جرقه تولید شده است. این ابزار به منظور محافظت کوتاه مدت از صورت جوشکار یا ناظر به کار می‌رود. سپرهای دستی از چشم و پوست در برابر آسیب ناشی از گرما و نور ساطع شده از فرآیند جوشکاری محافظت می‌کنند، اما در تمام این مراحل، جوشکار باید آن را با دست نگه دارد. بنابراین برای استفاده‌های طولانی مدت و در اماکنی که جوشکار به هر دو دست خود احتیاج دارد، مناسب نیست.

ماسک جوشکاری اتوماتیک: کلاه خودکار جوشکاری این مزیت را دارد که به محض ظاهر شدن قوس الکتریکی، به صورت کاملاً خودکار تیره می‌شود. کلاه ایمنی جوشکاری اتوماتیک برای جوشکاری و برش پلاسما قابل استفاده است و از چشم جوشکار در برابر پاشش، جرقه، اشعه ماوراء بنفش و گرما محافظت می‌نماید. سرعت روشن شدن شیشه در این کلاه پس از جوشکاری قابل تنظیم است. 

قیمت ماسک جوشکاری

انواع مختلفی از ماسک جوشکاری در بازار وجود دارد که از نظر طراحی، جنس بدنه، نوع، برند سازنده و قیمت متفاوت هستند. هر چه جنس بدنه ماسک بهتر و باشد قیمت بالاتری خواهد داشت. ضمناً کلاه‌های اتوماتیک نسبت به ماسک دستی گران‌تر هستند. در حال حاضر، برند آروا توانسته است با استفاده از متریال درجه یک و پروسه تولید به روز، انواع ماسک و کلاه مخصوص جوشکاری و برشکاری بسیار باکیفیتی را عرضه نماید. برای مقایسه قیمت این محصولات می‌توانید به ادامه این صفحه از فروشگاه اینترنتی تجهیزات و ابزارآلات کولیس مراجعه کنید.

خرید ماسک جوشکاری در فروشگاه ابزار آلات و تجهیزات صنعتی کولیس

انتخاب بین انواع ماسک مخصوص جوشکاری در وهله اول بستگی به میزان نیاز شما به این تجهیزات ایمنی دارد. اگر قرار است ساعات طولانی در روز به جوشکاری و برشکاری بپردازید و یا در ارتفاع جوشکاری می‌کنید و باید هر دو دست شما آزاد باشد، قطعاً بهترین انتخاب کلاه جوشکاری اتوماتیک خواهد بود. اما در صورتی که جوشکاری جزئی دارید، می‌توانید از ماسک دستی استفاده نمایید.

در نهایت، بهتر است برای حفظ سلامتی خود انواع ماسک از برندهای شناخته شده را از فروشگاه‌های قابل اطمینان تهیه کنید. فروشگاه اینترنتی معتبر تجهیزات و ابزارآلات صنعتی کولیس انواع ماسک جوشکاری را از برندهای برتر با قیمت مناسب به همراه ضمانت اصالت کالا ارائه کرده است. 

زیر مجموعه ها

5 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 5 از 5 مورد