مته گردبر

مته گردبر | مشخصات و قیمت مته گردبر تمامی مدل ها

قیمت و خرید مته گردبر

مته گردبر یکی از قطعات دریل است که در انواع مختلفی برای ایجاد سوراخ دایره‌ای شکل بر روی سطوحی با اجناس مختلف بکار برده می‌شود. سری این مته استوانه‌ای با دندانه‌های مختلف است که به یک شفت میله‌ای شکل متصل است و از طریق همین شفت روی دریل نصب می‌شود. دندانه‌های این محصول با توجه به کاربردی که دارند، متفاوت است، یا به عبارتی هر شکل دندانه‌ای برای برش قطعه کار خاصی مناسب است. در نتیجه هنگام خرید اینترنتی مته گردبر باید به جنس قطعه کار و دندانه‌های این محصول توجه کنید.

انواع مته گردبر

انواع مته گردبر

انواع گردبر بر اساس کاربرد آن بر روی جنس کارهای مختلف دسته بندی می‌شوند. این انواع عبارتند از مته گردبر سرامیک، آهن، پروفیل، چوب، شیشه، بتن و غیره. این مته‌ها علاوه بر جنس و کیفیت دارای دندانه‌های متفاوتی نیز هستند. در ادامه انواع مته گردبر بر اساس شکل دندانه معرفی شده‌اند.

مته گردبر با دندانه اره‌ای

مته گردبر دندانه اره‌ای دارای دندانه‌هایی زاویه‌دار و تیز هستند که به راحتی در جنس مورد نظر نفوذ می‌کنند. از این محصول برای گردبری قطعه کارهایی با جنس چوب و فلزات نرم استفاده می‌شود. در صورت استفاده این نوع محصول در کارهای سخت، قطعه خیلی زود ساییده می‌شود و از کار می‌افتد. لازم به ذکر است تعداد دندانه‌ها و فاصله بین دندانه‌ها در این قطعه می‌تواند متغیر باشد و در سطوح مختلف بکار برده شود. 

مته گردبر با دندانه مربعی

این مته‌ها با دندانه‌های مربعی شکل، برای سطوح سخت و سنگین همچون سرامیک، بتن و سنگ بکار برده می‌شوند. این محصولات از جنس سختی ساخته می‌شوند و دارای روکشی از جنس الماس هستند، در نتیجه مقاومت بالایی دارند. مته گردبر همچنین دارای محوری است که دارای شکل مختلفی هستند. این محورها به شکل ثابت، جداشونده، کوچک و بزرگ هستند و با قدرتی که دارند، پس از سوراخکاری، براده‌های حاصل را به بیرون پرت می‌کنند. 

وقتی از مته با محور ثابت استفاده می‌کنیم که می‌خواهیم فقط در تمام طول کار از یک مته استفاده کنیم. مته جداشونده نیز برای وقتی استفاده می‌شود که می‌خواهیم در حین کار چند بار مته را عوض کنیم. مته‌هایی که قطرشان از ۱۴ تا ۳۰ میلیمتر باشد، در دسته محور کوچک قرار می‌گیرند و اگر قطر آن از ۳۲ تا ۲۱۰ میلیمتر باشد در دسته محور بزرگ قرار می‌گیرند.

کاربرد مته گردبر 

انواع مته گردبر با قابلیت ایجاد سوراخ‌هایی بزرگ و کوچک استوانه‌ای در صنایع مختلفی کاربرد دارند. این ابزار مقاومت بالایی دارند و خیلی کم پیش می‌آید که بشکنند. قدرت بالای این محصولات و عدم نیاز آن به خنک کننده، باعث می‌شود در زمان صرفه جویی شود.

با توجه به اینکه این محصولات برای هر نوع جنس قطعه کاری، دارای نوع ویژه هستند، با ابجاد سوراخ‌هایی با قطرهای مختلف، در کارهایی مثل نجاری، نصب شیرآلات، نصب یراق آلات، نصب لامپ در سقف‌های گچی و بتنی، لوله کشی و سیم کشی در دیوارهای گچی و سیمانی ساختمان، شیشه بری و غیره کاربرد دارند.

خرید مته گردبر

قیمت مته گردبر

قیمت مته گردبر بیشتر تحت تأثیر برند و کشور سازنده است، محصولات ایرانی با واحد ریالی دارای قیمت پایین‌تری هستند و خیلی تحت تأثیر ارز قرار نمی‌گیرند. این محصولات با برندهای مختلفی مثل ولف، رونیکس، آروا و غیره در بازار به فروش می‌رسند که در این میان برند رونیکس و آروا با توجه به کیفیت بالایی که دارند، ارزان تر هستند. 

جنس بکار برده شده در مته، نوع محور و سایز قطعه نیز در قیمت مته گردبر مؤثر است. از دیگر عوامل مؤثر بر قیمت، می‌توانیم به حضوری و  یا اینترنتی بودن فروشگاهی که از آن خرید می‌کنیم نیز اشاره کنیم، فروشگاه‌های اینترنتی مثل کولیس این محصولات را با قیمت مناسب‌تری عرضه می‌کنند.

خرید مته گردبر در فروشگاه کولیس

برای خرید مته گردبر ابتدا باید به کاری که می‌کنید، توجه نمایید و با توجه به آن نوع مناسب مته گردبر را خریداری کنید. این محصولات برای برش آهن، چوب، شیشه، سرامیک، سنگ و غیره دارای نوع مخصوص است. توجه به نوع محور (ثابت، جداشونده، کوچک و بزرگ) نیز هنگام خرید اینترنتی مته گردبر بسیار مهم است، مثلاً در صورتی که می‌خواهید در حین کار مته خود را عوض کنید اگر از نوع ثابت استفاده کنید، به مشکل برخواهید خورد.

متریال، سایز و برند نیز برای این انتخاب خیلی مهم هستند. در فروشگاه اینترنتی تجهیزات صنعتی کولیس همه این محصولات با بهترین کیفیت به فروش می‌رسند، در ادامه انواع این محصولات را می‌بینید، برای خرید گردبر سرامیک و سایر محصولات روی محصول مورد نظر کلیک کنید تا مشخصات و قیمت آن را ببینید.

زیر مجموعه ها

6 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 6 از 6 مورد