دیلم

دیلم و قلم: قیمت و خرید انواع دیلم و قلم فولادی باکیفیت

خرید انواع دیلم و قلم فولادی

دیلم ابزاری است به شکل میله که برای اهرم کردن استفاده می‌شود. به‌طورکلی دیلم‌ها از بخش، دسته، بدنه، نوک دیلم تشکیل‌شده است که همین ساختار باعث می‌شود نیروی وارده به سطح افزایش یابد. امروزه دیلم‌ها دارای انواع مختلفی بر اساس طراحی نوک خود هستند که هرکدام کاربرد ویژه خود را دارند.

آلیاژ دیلم‌ها از فولاد آبدیده است تا مقاومت بسیار بالایی در انجام مارها داشته باشند اخیراً دیلم‌های از جنس تیتانیوم به بازار عرضه شدند که امکان جرقه زدن هنگام کار را کاهش داده‌اند. طول دیلم‌ها حدود از 30 سانتی‌متر تا 100 سانتی‌متر هستند تا نیروی کافی را وارد کنند.

انواع دیلم

دیلم‌ها علاوه بر جنس آلیاژ و اندازه آن‌ها دارای بر اساس نوک خود دارای عملکردهای متفاوت هستند که ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

دیلم میخکش

میله آن تخت و حدود 30 تا 100 سانتی‌متر است. نوک این دیلم دارای سرپنجه‌ای دوشاخه است. سر دوخم این دیلم مناسب برای درآوردن میخ است. دیلم میخکش قدیمی‌ترین مدل دیلم است.

دیلم تخریب یا سنگ‌شکن

دیلم تخریب آلیاژ بسیار قوی دارد. نوک این دیلم به‌صورت سر تخت و تیز است و می‌تواند به‌راحتی در هر سطوحی نفوذ کند. این دیلم‌ها دارای طول بسیار بلندی هستند تا نیروی بسیار وارد کند.

دیلم اهرمی

این دیلم داری دسته صاف یا با انحنای کم است و سر این دیلم به‌صورت خمیده و مانند هلال کوتاه طراحی‌شده است. این دیلم مناسب برای ضربه زدن نیست و بیشترین کاربرد این دیلم برای تراز کردن سطح دو جسم مختلف است. این دیلم به دو مدل ثابت و تنظیم شونده تقسیم می‌شود. در مدل تنظیم شوند سر دیلم متحرک است و می‌تواند حالت‌های متفاوتی به خود بگیرد.

دیلم تخت

دیلم تخت یا دیلم علت دارای بدنه تخت و صاف با عرض کم است. کاربرد این دیلم به دلیل نازکی مناسب برای کارهای است که باید میان یک شکاف محدود بین دو شی قرار گیرد. نوک این دیلم هم به‌صورت صاف و هم به‌صورت خمیده تولیدشده است و ظاهری شبیه به یک پاشنه‌کش بلند دارد.

دیلم قالب‌گیری

این دیلم از دیگر دیلم‌ها کوچک‌تر است و دارای طراحی ارگونومیک است دسته این دیلم‌ها کوتاه و مستقیم است با کارگیر نه‌چندان بلند، درواقع ابزاری هستند برای قالی‌بافی و فرش‌بافی. ساخت دیوارها و گچ‌بری‌ها، این دیلم مناسب برای صاف کردن سطوح است.

دیلم هولیگان

دیلم هولیگان که به دیلم آتش‌نشانی نیز معروف است. جنس این دیلم از فولاد آب‌دیده است و سری آن به‌صورت v شکل و چنگال است. دیلم هولیگان درواقع یک دیلم چندمنظوره است و مناسب برای کارهای  برش دادن، پیچاندن قطعات، تخریب موانع و ورود اضطراری، آزادسازی قطعات، سوراخ‌کاری و کوبیدن استفاده می‌شود. 

دیلم تایلیور

بدنه این دیلم دارای طراحی صاف و یکنواخت است و نوک آن به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که مناسب درآوردن و جا انداختن لاستیک‌ها و تایر در رینگ است. بیشترین کاربرد این دیلم در آپارتی‌ها و مکانیکی‌ها است. به همین دلیل از این دیلم به‌عنوان دیلم پنچرگیری یاد می‌شود.

قیمت و خرید انواع دیلم و قلم از سایت کولیس

قیمت دیلم علاوه بر نوع آن به جنس، ابعاد و طول آن بستگی دارد. دیلم‌های که دارای آلیاژ ضعیف هستند به‌سرعت خم می‌شوند و نوک آن‌ها دچار شکستگی می‌شود.

در هنگام خرید دیلم باید به نیاز خود و طراحی مدل دیلم دقت کنید تا بهترین ابزار را برای کارهای خود انتخاب کنید تا بتوانید با آن نیازهای خود را در حین انجام کار برطرف کنید. علاوه بر این‌ها در هنگام خرید دیلم به خوش‌دست بودن و وزن آن‌ها توجه کنید

ما در کولیس انواع دیلم‌ها را با ضمانت سلامت و اصالت فیزیکی در برندها مختلف موجود کرده‌ایم تا شما خریدی مطمئن داشته باشید.

زیر مجموعه ها

9 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 9 از 9 مورد