کمان اره

کمان اره | قیمت و خرید آنلاین انواع کمان اره | فروشگاه لوازم صنعتی کولیس

قیمت و خرید انواع کمان اره 

کمان اره یک ابزاردستی قدرتمند برای برش‌کاری قطعه کار است این ابزار دارای ظاهری شبیه به کمان است که تیغه در میان دو سر کمان قرار می‌گیرد تا عملیات برش‌کاری صورت بگیرد. به‌طورکلی کمان اره از سه بخش دسته، تیغه و غلاف درست‌شده است. غلاف کمان اره که به‌عنوان فریم کمان اره نیز شناخته می‌شود، قسمتی است که تیغه در میان آن قرار می‌گیرد.

 کمان اره بر اساس استفاده و مدل دارای انواع مختلفی است و کاربرد گسترده‌ای در صنایع چوب و آهن دارد. امروزه تیغه‌های مختلفی برای کمان اره‌ها به بازار عرضه می‌شود که هرکدام می‌تواند آلیاژ متفاوتی را برش دهد.

انواع کمان اره

کمان اره‌ها را بر اساس بخش‌های مختلف آن تقسیم‌بندی می‌کند، اولین تقسیم‌بندی مربوط به غلاف کمان اره است که به دسته کمان اره ثابت  و کمان اره متغیر یا قابل تنظیم تقسیم‌بندی می‌شود.

  1. کمان اره ثابت: در این مدل کمان اره لاف ثابت است و تیغه‌ها با طول مشخص به کار می‌روند.
  2. کمان اره قابل تنظیم: دهانه غلاف این کمان اره می‌تواند با توجه به طول تیغه جابه‌جا شود.

دسته‌بندی دیگر کمان اره‌ها بر اساس مدل دسته است. که به سه دسته کلی می‌توان تقسیم‌بندی کرد

  • کمان اره دسته لوله‌ای
  • کمان اره دسته تپانچه‌ای
  • کمان اره دسته صاف

اما مهم‌ترین دسته‌بندی کمان اره‌ها را می‌توان بر اساس کاربرد آن‌ها در نظر گرفت

کمان اره آهن‌بر

طراحی این کمان اره به‌گونه‌ای است که بتواند فشار بالایی را تحمل کند. تیغه‌های این کمان اره‌ها از فولاد بسیار مقاوم و سخت درست‌شده است دارای دندانه‌های ریز و زیاد است تا بتواند قطعه‌های فلزی را به‌راحتی برش دهد.

کمان اره چوب‌بر

تیغه استفاده‌شده در این مدل کمان اره دارای نرمی خاصی است و از دندانه‌های درشت با تعداد محدود طراحی‌شده است تا بتواند قطعه‌های کار چوبی را به‌راحتی برش دهد.

کمان اره‌مویی

دهانه کمان اره‌مویی کوچک‌تر از دو مدل دیگر کمان اره است. تیغه‌های به‌کاررفته در این مدل کمان اره دارای طراحی ویژه و باظرافت بسیار بالا است. به همین منظور این ابزار مناسب برای برش‌کاری قطعه‌های چوب و فلزی کوچک است که نیاز به‌دقت و ظرافت بالایی دارند.

قیمت و خرید کمان اره از فروشگاه اینترنتی ابزارآلات و تجهیزات صنعتی کولیس

قیمت کمان اره به مؤلفه‌های مختلفی ازجمله جنس تیغه، آلیاژ غلاف و جنس دسته و ارگونومیک آن وابسته است. 

بهتر است در هنگام خرید کمان اره کاربری خود را در نظر داشته باشید و کمان اره‌‌ای را تهیه کنید که با کار شما بیشترین سازگاری داشته باشد و تیغه آن بتواند طیف وسیعی از قطعه‌های کار موردنظر شما را برش دهد. همچنین کمان اره با دسته ارگونومیک تهیه کنید تا در حین کار دچار خستگی کمتری شوید و بتوانید مدت‌زمان طولانی‌تری از اره استفاده کنید.

شما می‌توانید از فروشگاه ابزارآلات کولیس بهترین کمان اره‌ها را با بالاترین کیفیت را به صورتی اینترنتی خریداری کنید.

زیر مجموعه ها

6 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 6 از 6 مورد