قیچی ورق بر

قیچی ورق بر | مشخصات و قیمت قیچی ورق بر تمامی مدل ها

قیمت و خرید انواع قیچی ورق بر

قیچی ورق بر ابزار بسیار قدرتمندی است که برای برش و قیچی ورق‌های نازک فلزی استفاده می‌شود. اولین بار از این ابزار برای برش ورق‌های آلومینیومی و فلزی سبک در صنعت هواپیماسازی استفاده شد. قیچی‌های ورق بر علاوه بر قدرت بسیار بالا از ایمنی بسیاری برخوردار هستند تا در هنگام کار به کاربر صدمه‌ای وارد نشود. علاوه بر این مدل قیچی‌های برای برش میخ‌ها یا کابل‌ها مناسب نیستند و نباید از آن‌ها برای برش صفحات فولادی و فلز ضخیم استفاده کرد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی قیچی‌ ورق بر برقی نیز به بازار عرضه‌شده‌اند تا فرآیند برش را ساده‌تر کنند اما کماکان قیچی‌های ورق بر دستی رایج‌تر هستند و عموماً قیچی ورق بر را به‌عنوان ابزاردستی قدرتمند می‌شناسند.

انواع قیچی ورق بر

به‌طورکلی قیچ‌های ورق بر به سه دسته‌بندی کلی تقسیم می‌شوند که هرکدام بر اساس نوع کارکرد دارای کد رنگی مخصوص به خود هستند:

قیچی مستقیم بر با کد رنگی زرد

از این مدل قیچی برای برش مستقیم ورق‌های فلزی استفاده می‌شود. این مدل قیچی فقط می‌توانند به‌صورت مستقیم حرکت کنند و عملیات برش را انجام دهند.

قیچی‌های چپ بر با کد رنگی قرمز

این مدل قیچی‌ها برای افراد چپ‌دست بسیار کارآمد است، اما استفاده اصلی از قیچی‌های قرمز هنگامی است که باید برش‌ها و قیچی کردن‌های زاویه‌دار از سمت چپ بر روی ورق‌های نازک فلزی انجام شود.

قیچی راست‌بر با کد رنگی سبز

این مدل قیچی‌ها برای افراد راست‌دست بسیار کارآمد است، اما استفاده اصلی از قیچی‌های راست‌بر هنگامی است که باید برش‌ها و قیچی کردن‌های زاویه‌دار از سمت راست‌بر روی ورق‌های نازک فلزی انجام شود.

دسته‌بندی دیگری بر اساس شکل و ظاهر قیچی‌ها ورق بر صورت می‌گیرد:

قیچی هواپیمایی

از این مدل قیچی‌ها اولین بار در صنعت هواپیماسازی استفاده شد. این قیچی بسیار سبک است و دارای چهار لولا است. از این مدل قیچی‌ها می‌توان برای برش‌های زاویه‌دار، خم و منحنی استفاده کرد. استفاده از این مدل قیچی‌ها در طولانی‌مدت توصیه نمی‌شود.

قیچی حلب بر

قیچی‌های حلب بر دارای دسته‌کوتاه با تیغه‌های بلند هستند. این مدل قیچی‌ها مناسب‌ترین قیچی‌ها برای برش مستقیم و بدون خم است و برای برش‌های منحنی و زاویه‌دار توصیه نمی‌شود.

قیچی حلب بر نوک اردکی

تیغه‌های این قیچی مانند نوک اردک است و برای بریدن ورق به‌صورت خم استفاده می‌شود. این قیچی ایده برای برش‌های با زاویه تیز هستند.

قیچی ورق بر لوله

این مدل قیچی‌ها برخلاف مدل‌های دیگر دارای سه‌تیغه است. دوتیغه به‌طرف پایین است و تیغه دیگر روبه‌رو قرار دارد. هنگام برش دوتیغه از یک سمت و تیغه دیگر از سمت دیگر روی‌هم قرار می‌گیرند تا لوله به‌درستی برش بخورد.

خرید قیچی ورق بر در فروشگاه ابزار آلات و تجهیزات صنعتی کولیس

در هنگام خرید قیچی ورق بر باید به نکات مختلفی توجه کرد، اول‌ ازهمه طول تیغه قیچی‌ها را بر اساس کاربرد خود انتخاب کنید و توجه داشته باشید کد رنگی قیچی‌ها بر اساس نوع برش همخوانی داشته باشد علاوه بر این جنس تیغه‌های قیچی بهتر است از فولاد باشد. قیچی‌های ورق بر اگر از فنر مناسبی برخوردار باشند خستگی کمتری به همراه دارند. نکته دیگر، مقاوم بودن دسته‌های قیچی است و اگر دسته‌های قیچی ارگونومیک و پلاستیک برش‌ها به‌صورت دقیق‌تر انجام می‌شود و خستگی کمتری دارد.

قیمت قیچی ورق بر اساس اندازه، برند و سازنده، کاربرد، مواد بکار رفته در ساخت متفاوت است. ما در کولیس امکان خرید برند مختلف قیچی ورق بر مانند آروا و رونیکس و قیچی‌های ورق بر برقی بوش را به‌صورت آنلاین برای شما فراهم کرده‌ایم:

زیر مجموعه ها

7 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 7 از 7 مورد