قیچی مفتول بر

قیچی مفتول بر|خرید قیچی مفتول بر|قیمت قیچی مفتول بر|خرید قیچی مفتول

قیمت و خرید قیچی مفتول بر

قیچی مفتول بر ابزاری است برای برش قطعه‌های کار سخت و ضخیم مانند سیم مفتول، زنجیر، قفل، قفس است. در طراحی قیچی مفتول بر از دسته‌های بلند، همراه با دوتیغه برش استفاده‌شده است. دسته‌های بلند این ابزار باعث افزایش نیروی وارده به قطعه کار می‌شود تا به‌راحتی قطعه کار برش بخورد.

میزان نیروی که قیچی مفتول بر وارد می‌کند متناسب با طول دسته ابزار است. هرچقدر طول دسته بیشتر باشد. نیروی واردشده بیشتر است. قیچی‌ مفتول بر با معمولی با طول 35 تا 45 سانت نیروی 100 برابری معادل 20 هزار نیوتن را به زبانه دستگاه وارد می‌کند. 

قیچی مفتول بر بیش از آن‌که یک ابزار برش دقیق باشد. یک ابزار تخریب است که به‌سرعت عملیات برش و تخریب قطعه‌های کار ضخیم را انجام می‌دهد. به همین دلیل قیچی مفتول بر در کارهای مختلف ازجمله عملیات نجات گروه‌های آتش‌نشانی کاربرد وِیژه دارد.

انواع قیچی مفتول بر

قیچی‌ مفتول بر بر اساس نوع تیغه دارای انواع مختلفی هستند که هرکدام کاربردهای ویژه خود را دارند.

تیغه وسط تیز

قیچی مفتول دارای تیغه‌های با لبه تیز است. لبه‌های تیز تیغه باعث افزایش فشار بیشتر بر قطعه کار می‌شود تا برش‌کاری با سرعت بیشتری انجام شود.

تیغه کف چین

در تیغه کف چین یک تیغه دارای لب تیز و برنده است و تیغه دیگر دارای لبه تخت است. این طراحی باعث می‌شود تا از پایین‌ترین نقطه یا همان کف قطعه کار برش بخورد. به همین دلیل کاربرد اصلی قیچی مفتول بر ورق در بریدن میخ‌ها و پرچ‌های بیرون زده از قطعه کار است تا سطح صاف و یکنواخت را ایجاد کند.

تیغه زاویه‌دار

 قیچی مفتول بر، دسته‌های بالاتر از تیغه دارند. تیغه‌ها خمیده هستند و دارای زاویه هستند تا به‌راحتی بر روی قطعه کار قرار بگیرند و از انتهایی‌ترین نقطه برش را انجام دهند.

مفتول بر گازانبری

تیغه‌های قیچی مفتول بر مانند، تیغه‌های گاز انبر است. دسته‌های و نحوه قرارگیری این تیغه‌ها به گونه طراحی‌شده است تا بتواند قطعه‌های کاری که در فضاهای تنگ قرار دارند را برش دهند

مفتول بر رو میزی

تیغه‌های این مدل بر روی یک پایه طراحی‌شده است و داری یک دسته است که تیغه‌ها را به یکدیگر نزدیک می‌کند. این قیچی مخصوص برای کارگاهی است که مدام از این ابزار استفاده می‌کند.

مفتول بر جغجغه‌ای

مکانیزم باز و بسته کردن تیغه‌های این قیچی از جغجغه برخوردار است تا با نیروی کمتر واردشده حداکثر فشار را برش ایجاد کند. این قیچی از دسته‌های فایبر کالاس برخوردار است که وزن آن سبک‌تر است و به دلیل عایق بودن دسته‌ها، مناسب برای برش کابل‌های برق است.

قیچی مفتول بر پلیکان

تیغه‌های این ابزار در راستای دسته و به‌صورت عمود قرار می‌گیرد. طراحی این قیچی باعث می‌شود این ابزار مناسب برای برش قطعه‌های کار در ارتفاع باشد.

قیمت و خرید قیچی مفتول بر از فروشگاه ابزارآلات کولیس

قیمت قیچی مفتول بر به عوامل مختلفی ازجمله جنس و آلیاژ دسته و ارگونومیک  آن و همچنین کیفیت تیغه و مدل آن بستگی دارد. از عوامل تأثیرگذار دیگر در قیمت این ابزار برند و کشور تولیدکننده آن است.

در هنگام خرید قیچی مفتول بر باید به نکات زیر توجه کرد:

  • جنس فک و تیغه: جنس فک و تیغه قیچی مفتول بر، بر کیفیت و عمر دستگاه این ابزار بسیار تأثیرگذار است هرچه  آلیاژ تیغه‌ها بالاتر باشد کمتر دچار خوردگی می‌شود و دیرتر تیزی خود را از دست می‌دهد. 
  • اندازه قیچی مفتول بر: یکی از مؤلفه‌های مهم در هنگام خرید قیچی مفتول بر توجه به سایز آن است. هرچقدر اندازه سایز این ابزار بزرگ‌تر باشد این ابزار مناسب برای انجام کارهای سنگین‌تر است. به‌طورمعمول قیچی مفتول در اندازه 12 تا 42 اینچ به بازار عرضه می‌شود.

شما می‌توانید از فروشگاه اینترنتی ابزارآلات  کولیس مدل‌های مختلف قیچی مفتول بر را در اندازه‌های مختلف، بالاترین کیفیت خریداری کنید.

زیر مجموعه ها

5 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 5 از 5 مورد