کف چین

قیمت و خرید انواع کف چین از فروشگاه ابزار آلات و تجهیزات صنعتی کولیس

کف چین ها نمونه‌ای از سیم‌چین‌ها هستند که دارای تیغه‌های برش قدرتمند هستند. این ابزاردستی از دودسته، تیغه‌های تیز و یک محور میانی درست‌شده است. تیغه‌های کف چین دارای آلیاژ بسیار باکیفیتی هستند و از ترکیب چند نوع فلز ساخته‌شده‌اند تا برش‌های صاف و باظرافتی انجام دهد. دسته‌های کف چین دارای روکش عایق هستند تا علاوه برافزایش ارگونومیک دسته از خطر برق‌گرفتگی در هنگام کار جلوگیری کنند.

کف چین ها دارای دو سمت هستند. یک سمت آن‌ها صاف و دیگری اریب است، این طراحی باعث می‌شود  سمت اریب کف چین برش‌های تیز و هشتی بزند تا همواره قطعه کار به‌صورت مرتب و یکنواخت برش بخورد.

کاربرد کف چین

کف چین ها برای بریدن قطعه‌های کاری مانند میخ، فنس های سیمی، گره‌های سیمی و سیم‌های برق ضخیم کاربرد ویژه دارند. به همین منظور کاربرد اصلی کف چین ها در صنایع الکترونیک، مکانیکی‌ها، تأسیسات و همچنین جواهرسازی‌ها است که نیاز به برش‌های ظریف و دقیق بر روی جواهرات است.

انواع کف چین 

کف چین ها بر اساس سایز  دارای انواع مختلفی هستند. سایزهای مینیاتوری مناسب برای کارهای ظریف و ریز کاری است مانند تعمیرات موبایل و جواهرسازی که نیاز به برش‌های ریز است. سایزهای متوسط که از اینچ تا  10 اینچ در بازار موجود است مناسب کاربری عمومی و خانگی است و کف چین ها بزرگ مناسب برای کاری صنعتی و برش‌کاری‌های قطعات کار ضخیم مناسب است.

 بااین‌حال ساختار همه کف چین ها به یک‌شکل است و تفاوت اصلی آن‌ها در نوک آن‌ها است. که بر این اساس ک چین ها به دودسته، کف چین مسطح و بدون انحنا و کف چین های انحنادار تقسیم‌بندی می‌شوند.

قیمت کف چین

در قیمت‌گذاری کف چین ها چندین عامل مهم ازجمله، کیفیت تیغه، جنس دسته، روان بودن محور میانی و مهم‌تر از همه برند و کشور تولیدکننده نقش دارند. برندهای مانند سانشاین، یاکسون، باکو و مکانیک از برندهای شناخته شده و پر فروش بازار هستند.

خرید  کف چین از فروشگاه اینترنتی ابزارآلات و تجهیزات صنعتی کولیس

در هنگام خرید کف چین به چند نکته مهم باید توجه داشت که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

تیغه کف چین:  مهم‌ترین بخش کف چین تیغه است. تیغه کف چین باید از آلیاژ باکیفیتی ساخته‌شده باشد تا علاوه بر برش‌های دقیق و صاف دچار خوردگی نشود. در هنگام خرید به نوع تیغه و تیز بودن توجه کافی داشته باشید.

محور کف چین: محور و ساختار کف چین باید از سلامت فیزیکی بالایی برخوردار باشند و محور به نرمی اهرم‌ها را باز و بسته کند. همچنین طراحی مناسب ساختار کف چین باعث وارد شدن نیرو به‌طور دقیق به قطعه کار می‌شود

طراحی ارگونومیک  و عایق بودن دسته: دسته‌های انبر کف چین مانند دیگر ابزاردستی باید از ارگونومیک بالایی برخوردار باشد تا در هنگام کار دچار خستگی نشوید. علاوه بر این دسته‌های کف چین باید از علایق پوشانده شده باشند تا خطر برق‌گرفتگی کاهش یابد.

شما می‌توانید بهترین و باکیفیت‌ترین انواع انبر  کف چین در سایزهای مختلف از فروشگاه ابزارآلات کولیس به‌صورت اینترنتی خریداری کنید.

زیر مجموعه ها

4 محصول وجود دارد .

نمایش 1 تا 4 از 4 مورد